Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg ennyire gáz, ha...

Tényleg ennyire gáz, ha valakinek 10 millió forintos diákhitel tartozása van, amit amúgy becsületesen fizet? Akárki megtudja rólam, mindig úgy néznek rám mint aki szellemet látott.

Figyelt kérdés
5 éven keresztül végig a maximális összeget vettem igénybe, mert kellett. Most van egy jól fizető állásom, a minimális törlesztő több mint háromszorosát tudom előtörleszteni minden hónapban, 2030-ra nullán leszek. Mégis mindenki azt mondja, hogy milyen felelőtlen döntés volt.

ma 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen.
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem gáz. Inkább az a gáz, hogy a 21. században valaki a pénzügyeivel traktálja a másikat. Nálam a pénzügy tabu, senkinek sem beszélek a hitelemről, a befektetéseimről és a pénzemről.
ma 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
A mindenkori páromon, akivel részben közös kasszánk van és azon a bankon kívül, ahol potenciálisan hitelt akarok felvenni, kinek mi köze van hozzá?
ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem kellene akárkiknek is elmondani...
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Ha az a pénz a mai napig is megvan és a befektetési számládon tartod, ami éves szinten minimum 40-200% közötti hozamot termel, akkor nem gáz.


Akkor sem gáz, ha csak a harmada van meg, de éves szinten minimum 30-150% hozamot termel.


Ha nincs meg, mert elköltötted, akkor mindenképpen gáz.


Az is gáz, hogy másokkal beszédtéma a pénzügyeid.


A pénzügyeim, a farkam mérete és az, hogy megvolt a kis új kollegina meg a főnök felesége, az csak rám tartozik.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Egyáltalán nem gáz, az egy nagyon olcsó finanszírozási forrás, az infláció magasabb, mint a kamata. Ha tehetném én is felvennék annyit amennyit csak lehet belőle.


Az előttem szólók lehet, hogy nincsenek annyira képben a pénzügyek terén, nem érdemes rájuk odafigyelni. Például a pénzügyek tabusítása is egy olyan jelenség, ami hozzájárul a társadalom akut pénzügyi analfabetizmusához.

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ ennek a kérdésnek a megválaszolása. Nem mindegy hogy a tandíjnak a finanszírozása céljából vetted fel, ami alapból kamatmentes is. Szerintem ezzel nincs probléma egyáltalán. De ha a szabad felhasználású részt is sikerült kimaxolni, az már elgondolkodtató számomra picit. Nekem is van Dh-m, jobban kijöttem a kamatok terén, mintha személyi kölcsönből finanszíroztam volna a kiadást. És bármikor lehetőség van előtörleszteni. Összességében nem egy rossz lehetőség egyébként. Bár ésszel kell használni.
ma 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"Mégis mindenki azt mondja, hogy milyen felelőtlen döntés volt."

Én nem mondom.

Az ember élete során vannak olyan szakaszok, amikor több a szükséglete (lakás, tanulás, munkához elengedhetetlen autó, stb.), mint a bevétele. Máskor meg a jövedelme több. Ezek között az egyensúlyt a hosszútávú hitel teremti meg.

Szóval a hitellel nincs baj, ha az ember a kapott pénzt értelmes dologra költi és várhatóan meg lesz a visszafizetés alapja.

ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"és várhatóan meg lesz a visszafizetés alapja"


meglesz

ma 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!