Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mostanában az apróhirdetésnél...

Mostanában az apróhirdetésnél miért olyan előzékeny a vevő, hogy előre akar utalni, csak azért hogy megszerezze a számlaszámomat?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer futottam bele ilyenbe, hogy feltettem a netre valamit eladni és írta a vevő hogy nagyon kell neki a cucc és fizet mindent + postaköltséget és nyugodjak meg, bízzak benne , hogy előre utal, csak küldjem el a számlaszámomat és minden jó lesz.

Ezt emailba vagy SMS-ben szokták kérni a második üzenet váltásnál, ami nekem ez gyanús.

Mit tudnak kezdeni a számlaszámommal?? Utalhatnak rá "véres pénzt" amivel aztán zsarolni fognak hogy vegyem ki a bankból és adjam nekik oda??

Már hallottam ilyesmiről.


ma 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Önmagában a számlaszám nem gond. Kérdés, kér-e még utána további adatokat. Abból, hogy elsőre megadod a számlaszámod, következtethet arra, hogy óvatlan vagy. Ha bizonytalan vagy, menj be a bankodba, de legalább telefonálj és beszéld meg velük!
ma 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek csalások. A számlaszámoddal semmit nem tudnak kezdeni, de valahol el kell kezdeni a kommunikációt, majd pár üzenetváltással később kezdődik el a csalás része.
ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Utalhatnak rá "véres pénzt" amivel aztán zsarolni fognak hogy vegyem ki a bankból és adjam nekik oda??


Már hallottam ilyesmiről."


Hol hallottál? Mert onnan ne tájékozódj... Még ha történne is ilyen, akkor is, neked megvan a kommunikáció, és amint zsarolni kezdenek, mész a yardra ezzel.


Amúgy kb az lesz, hogy ő elutalta a pénzed, még rajzol is egy igazolást, persze pénz sosem jön, csak a perrel fenyegetés, hogy te árverted őt.

B verzió, hogy már csak meg kell erősítened a vásárlást, és a kártyaadataid is szükségesek, hogy felszabadítsa a szállító a csomagot...

ma 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyha csak a számlaszámod adod meg, abból nem lesz baj. Ha további információt kér, mint belépési név, jelszó, szoftver telepítés, lakhely, akkor már gyanakodj. Ugyanúgy ha közben mégsem utal, miközben korábban mást mondott.
ma 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyen olvastam, hogy ha feltesznek egy hirdetést Jófogáson vagy hasonló oldalakon, akkor szinte azonnal jelentkeznek a csaló vásárlók.

Küldik majd linkben a futárcég kamu oldalát. Aztán van akitől így meg tudják a bankkártya adatokat szerezni.

ma 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

"Mostanában az apróhirdetésnél miért olyan előzékeny a vevő, hogy előre akar utalni, csak azért hogy megszerezze a számlaszámomat?"

Létezikegy egy csalási forma:

"A" hirdet egy árut. Megadja B-nek a számlaszámát.

B is feltesz egy ugyanolyan vételárú dolgot a netre, lehetőleg bombavételként. C megvenné. B megadja neki "A" számlaszámát és csomagautomatába kéri "A" áruját.

C elküldi a pénzt A-nak, de nem tudja, hogy nem azt fizeti ki, amit szeretne megvenni. B megkapja amit A meghirdetett eladásra. Nem fizetett semmit és nem hagyott maga után nyomot.

C pedig reklamál A-nál, hogy adja vissza a pénzét.

ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
C nem tud reklamálni A-nál, mert nem tudja az elérhetőségét.
ma 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:

#7

Ismeri a számlaszámát. Feljelentheti csalásért. És a rendőrség lekérdezi az adatokat a banktól.

ma 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

#7

Vagy küldhet neki fizetési kérelmet. A megjegyzésben leírva, hogy miért kéri vissza a pénzt. És ha "A" értelmes és becsületes, akkor felveszi a kapcsolatot C-vel, hogy tisztázzák az ügyet.

ma 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ijesztő amit irtok.


Amikor visszakérdezem, hogy hol laknak és inkább személyes átvétel lenne jó, akkor már nem írnak vissza és eltűnnek.

Akkor csak csalók lehettek.

ma 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!