Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha a sok...

Mi az oka annak, ha a sok érdeklődő dacára nem kel el egy adott termék a Marketplace-en?

Figyelt kérdés

Nem hirdetés, ezért sem mentem bele konkrétumokba, szimplán csak tanácsot szeretnék kérni, mert teljesen meg vagyok lőve.


Adott egy eszköz, amit már 2 hónapja hirdetek Marketplace-en.

A statisztikák szerint több ezer megtekintés van rajta, 60-70 hirdetésmentés és számos megosztás. Ehhez képest “csak” 1-2 komolynak tűnő érdeklődő írt rám, ám ők is egy szó nélkül felszívódtak, amikor személyes átvételre/kipróbálásra került volna a sor.


A miheztartás végett eddig szinte bármit el tudtam adni Marketplace-en, max. 2-3 hét alatt, még a kevésbé “népszerű” termékeket is. Azokon például csak 5-6 hirdetésmentés volt, mégis megvették őket. Igaz, azok pár ezer, max. pár tízezer forintos eszközök voltak, ez egy relatíve drágább tétel, 100.000 Ft-on felüli tétel (ugyanez újonnan 300-400.000 Ft). Használt, de jó állapotú, minőségi gép.


Mindenesetre végső elkeseredésemben elkezdtem fokozatosan, 1-2 hetente levenni az árát, már fele annyiba kerül, mint újonnan és így sincs rá komoly érdeklődő. A statisztika szerint sorra mentik el maguknak a hirdetést, de megvenni mintha senki nem akarná.


Mindenki arra vár, hogy minél lejjebb vigyem az árát? Senki sem fél, hogy elhappolják előle? Miért nem próbálnak “alkudozni”? Olyan, mintha csak várnák a sült galambot, vagy a “csodát”.

Mit csinálok rosszul? Valakinek, aki jártasabb nálam az adás-vételben, van bármi tanácsa, hogy mit lehet kezdeni a számos, extra passzív érdeklődővel?



tegnap 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
¯\_(ツ)_/¯
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Én szoktam reális áru ajánlatot tenni, ha valamit meg szeretnék vásárolni.

Általában ez nem jár sikerrel, mert az eladók álomvilágban élnek, és azt hiszik a Szent gral van a birtokukban.


Ezért egy ideje csak bekovetem ami érdekel és várom, hogy elérje az ár a reális szintet.

Ha lecsúszok róla, az sem fáj különösebben.


Lehet, nálad is ez van.

tegnap 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bennem is felmerült, hogy esetleg “túlárazott”, de újonnan alsó hangon kétszer ennyibe kerül ez az eszköz. Egyébként az adott márka csoportjában szerettem volna tanácsot kérni árazást illetőleg, ám valamiért nem engedték ki az erre vonatkozó posztot az adminok.


Mindenesetre kétlem, hogy ekkora különbségnél inkább ráfizet és megveszi újonnan. Ráadásul direkt csak személyes átvétellel adom el, hogy ki tudják próbálni, minimalizáljam a kockázatot, stb.


Meg azt sem értem, hogy ha egyszer “sokallják”, miért nem próbálnak alkudni belőle? Most mondhatnám, hogy viszem le tovább az árat (mert momentán még némileg alkuképes), de attól tartok, hogy a végén vérszemet kapnak (már ha eddig nem kaptak) és az általam kigondolt “minimálár” helyett kb. harmad-negyedáron akarnák csak elvinni, mármint az eredeti bolti árhoz képest.


A korábbi adás-vételeimhez képest kész rejtély számomra ez az eset.

tegnap 21:26
 4/7 A kérdező kommentje:

Számomra aggasztó, hogy embereknek kész tömege némán, egyetlen kérdés, komment vagy üzenet nélkül szemlátomást tudatosan “kivár”.

Mintha összebeszéltek volna. Pedig ők elvileg nem látják a statisztikákat.

tegnap 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg megosztod velem, mit árulsz, és mennyiért?

Lehet privát üzenetben is.


Hátha rajovok mi a gond.

tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván a néhányezres termékekkel úgy van az ember, hogy ha rossz üzletet csinál, akkor sem bukik sokat. Egy százezres eszköznél azért sokkal inkább meggondolja, hogy érdemes-e vállalni a használt termékkel járó kockázatokat.
tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon árufüggő, így látatlanban nehéz bármit mondani. Én pl ha mobiltelfont árulok, csak akkor reagálok bármire, ha azt mondja, hogy meg akarja nézni, addig nem. Itt nem ez a probléma, szerintem ha nagyon el akarod adni, akkor vidd még lejjebb az árat. Amúgy meg mostanában sokkal több a nézelődő, mint a komoly szándékú vásárló, mert pénz az nem nagyon van. ez érezhető már 1-1,5 éve.
tegnap 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!