Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok hitelt felvenni,...

Hogy tudok hitelt felvenni, ha még tart a válóper?

Figyelt kérdés

3 hete adtam be a válópert, még az első tárgyalás sincs kitűzve.

Szeretnék hitelt felvenni, hogy új otthont vehessek. A bankban azt mondták, hogy vagyonmegosztási megállapodás és beadott válókereset szükséges a hitelhez, hogy csak az én nevemen legyen a hitel, a lakás.

Sajnos, vagyonmegosztási megállapodás még nincs, s a jelenlegi helyzet az, hogy el fog húzódni az ügy.


Hogyan tudnék a fentieken kívül hitelt felvenni úgy, hogy a hitelből vett ingatlan fele ne legyen a férjemé?

Milyen jogi lehetőségek vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. okt. 20. 20:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Most is hiába gondolod, hogy több a részed azért, mert a házasság alatt többet fizettél a közösbe, ez nem így van. Nem bántásból írom, hanem jogi oldalról megközelítve. Arról egy sort sem írtál, miért alakult így az életetek, hogy mindent Te fizettél? A férjed jövedelmével mi lett?
2016. okt. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Félretette. Magának.

A különkassza miatta volt, az első perctől kezdve így éltünk. Sosem volt közös doboz amiből együtt fizettünk volna bármit is. A házon időnként felújítást végeztünk, azt a férjem fizette.


Én fizettem a gyerekek ruháit, én jártam bevásárolni is.


25 év házasság után válunk.

2016. okt. 20. 22:52
 33/40 A kérdező kommentje:

Egy ideig arányosan megosztottuk a fizetendőket... aztán egyre több került hozzám.

Értem, jogilag.

2016. okt. 20. 22:59
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
A férjed által félretett pénz is közös. Mindenképpen próbáld bizonyítani, hogy van közös pénz, még ha el is fogja most tüntetni a férjed. (Kérheted a bíróságon pl a bankszámla kivonatok, megtakarítások ellenőrzését is.)
2016. okt. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Látom, értesz a témához. Kösz a segítséget.


Nyugdíjpénztár, életbiztosítás és bankszámla van a férjem nevén. Ezeket tudom bizonyítani. A kp-t nem.

2016. okt. 20. 23:12
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
22 év házasság után váltam, sajnos tudom, hogy zajlik ez és 12 éve lakásfinanszírozással foglalkozom, sok ügyvéddel dolgozom együtt, ragad rám ez-az:).
2016. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi!

Ha véletlenül az említett ingatlanlízinges cégnél dolgozol, szeretnék privátban kérdezni. 😊


Szép napot!

2016. okt. 21. 09:28
 38/40 anonim ***** válasza:
45%
Bankfüggetlen közvetítő vagyok, az említett bankkal is dolgozom, ha kéred, tudok segíteni.
2016. okt. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
72%

"A helyzet azért ennyire sos, mert a kamasz gyerekem napi szinten jár vissza az apjához, de kb a szobájába, a régi kis kuckójába. "

Meg azt írod:

" a kamasz gyerekem pedig mindenért felkapja a vizet, összeveszik a kicsivel... értem én. Értek mindent... de egyszerűen nem hagyhatom, hogy az egész családom rámenjen a válásomra..."


Nos, az a helyzet - meglátásom szerint - hogy a kamasz gyereknek pont az lenne jó, ha maradna a régi, megszokott környezetében. Érzelmileg Ő most sérülékenyebb, amúgy is nehezen találják meg magukat ilyenkor, de ez a környezetváltás, a feszült légkör még rátesz egy lapáttal.Hagyni kellene... Úgyis jönne Hozzád is... Nem tudom, hány éves, de a szavaidból azt veszem ki, hogy az apja is azt szeretné, hogy nála legyen a kamasz. Lehet, hogy Te ezt most nem tudod elképzelni, de barátnőméknél is az volt, hogy annyira nem jött ki a kamasz a kicsivel és a szüleivel, hogy elköltözött a közös nyugalom érdekében a nagymamához - így most béke van :-)

Gondold át egy kicsit tiszta fejjel...ne sérelemmel... és csak a gyerekek érdekeit nézd: pl. kérdezd meg a kamaszt, mit szeretne, hol lenne, hogy képzeli el ezek után az életét? Hidd el, ha nem lesz jó dolga az apjánál, úgyis "Rád talál" (érzelmileg is)

(3,13,21 vagyok)

2016. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sokszor beszélgettem már a vele. Legutóbb tegnap. Mondtam neki hogy az lesz amit ő akar, ami neki jó.

Velem akar élni de a szobája is hiányzik neki.


Annyi tartozik még az igazsághoz, hogy sosem volt jó viszony apa és fia között. Ha az apjához fordult segítségért, azt a választ kapta hogy oldja meg egyedül, vagy 'szólj anyádnak'.


Köszönöm!

Ha csak a lízing lehetőség marad, megkereslek privátban.

Utolsó esélyként próbálok jogi megoldást találni a helyzetre.

Köszönöm a válaszokat!

2016. okt. 21. 19:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!