Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok hitelt felvenni,...

Hogy tudok hitelt felvenni, ha még tart a válóper?

Figyelt kérdés

3 hete adtam be a válópert, még az első tárgyalás sincs kitűzve.

Szeretnék hitelt felvenni, hogy új otthont vehessek. A bankban azt mondták, hogy vagyonmegosztási megállapodás és beadott válókereset szükséges a hitelhez, hogy csak az én nevemen legyen a hitel, a lakás.

Sajnos, vagyonmegosztási megállapodás még nincs, s a jelenlegi helyzet az, hogy el fog húzódni az ügy.


Hogyan tudnék a fentieken kívül hitelt felvenni úgy, hogy a hitelből vett ingatlan fele ne legyen a férjemé?

Milyen jogi lehetőségek vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. okt. 20. 20:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Az életközösséggel együtt megszakadt a vagyonközösség is. Már nem közös szerzemény innentől, amit vesztek/kaptok.


És nem a pert adtad be, hanem a keresetet. A per maga az eljárás.

2016. okt. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
73%

Nincs rá más lehetőséged, mint Házassági Vagyonjogi Szerződést kötni a férjeddel ügyvéd előtt, ha hitelre szeretnél lakást. Ez azonnal elkészíthető és nem olyan drága. Bankfüggő, hogy kér-e mellé válókeresetet, vagy közjegyzői regisztrációt is a bank.

(KH, UC pl nem kér, OTP kér regisztrációt, ez plusz pénz)

2016. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Első, jó lenne, amit írsz, csak még nem szakadt meg az életközösség. Kérdező szavaiból azt veszem ki, hogy még egy lakásban laknak, ráadásul a válópernél van még békéltető tárgyalás is, amikor visszatáncolhatnak a felek, azaz akár visszaállhat az életközösség (jogilag)
2016. okt. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
73%
kieg az előző válaszomhoz, a legtöbb bankban nem kérik a válókeresetet a Vagyonjogi szerződés mellé, tehát enélkül is belefoghatsz a lakásvásárlásba.
2016. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Egy hónapja elköltöztem a gyerekekkel.


A házassági vagyonjogi szerződés nem azonos a vagyonmegosztási megállapodással?


Köszönöm a válaszokat.

2016. okt. 20. 21:19
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
De igen, azonos és nem szükséges hozzá a válókereset, egy rakás bank nem kéri ezt.
2016. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

A telek a férjemé. Házasságkötés után hitelt vettünk fel közösen, ebből a pénzből épült a házunk.

Mint írtam, egy hónapja annyira elmérgesedett a helyzet, hogy eljöttem onnan a gyerekekkel, most a szüleimnél lakunk.

2016. okt. 20. 21:28
 8/40 A kérdező kommentje:

Nem tudok megegyezni a férjemmel mert olyan megállapodást akar ami csak neki jó. Azt pedig én nem írom alá. El fog húzódni az ügy.


Köszi a választ.

2016. okt. 20. 21:31
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
A közös hitel az már nagyobb probléma lehet, mint a válásról a Végzés, főleg ha egyedül nem vagy hitelképes így.
2016. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Szóval vagyonjogi szerződés nélkül hogy vehetnék fel hitelt egyedül?
2016. okt. 20. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!