Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok hitelt felvenni,...

Hogy tudok hitelt felvenni, ha még tart a válóper?

Figyelt kérdés

3 hete adtam be a válópert, még az első tárgyalás sincs kitűzve.

Szeretnék hitelt felvenni, hogy új otthont vehessek. A bankban azt mondták, hogy vagyonmegosztási megállapodás és beadott válókereset szükséges a hitelhez, hogy csak az én nevemen legyen a hitel, a lakás.

Sajnos, vagyonmegosztási megállapodás még nincs, s a jelenlegi helyzet az, hogy el fog húzódni az ügy.


Hogyan tudnék a fentieken kívül hitelt felvenni úgy, hogy a hitelből vett ingatlan fele ne legyen a férjemé?

Milyen jogi lehetőségek vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. okt. 20. 20:22
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, megértem a helyzetedet, de elmondom a magánvéleményemet, én mit tennék: mivel most minden zaklatott és kusza, egyenlőre nem mennék sehová, hanem hagynám tisztulni a dolgokat, maradnék anyukámnál a gyerekkel, kifizetném mihamarabb a 400 ezer ft-ot és megvárnám, míg vége a válópernek.

Külső szemlélőként úgy látom, hogy nem lenne lehetetlen megegyezni a férjeddel - akár egy mediátor segítségével - hiszen a telek tényleg az övé volt, a ház fele is megilleti "csak" a közös vagyon felezését kellene nála elérni, és akkor korrekt lenne a vagyonmegosztás, ki lehetne mondani a válást.

Nem tudom, lehet-e ilyent csinálni, de talán igen, hogy utána külön indítani egy gyermekelhelyezési pert - de szerintem azzal is jobb lenne, ha meg tudnátok állapodni.

Próbáld meg egy jobb pillanatában elkapni és beszélni vele...

2016. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból sajnos az látszik, hogy sosem volt anyagi szempontból rendezett az életetek, mert a házasság vagyonközösség, a "különkasszázás"-t nem ismeri el a jog. Hiába gondolod úgy, hogy Te fizetted a részleteket, a hitel is közös volt, mint ahogy az összbevételetek is.

Sajnos nem fogsz sehol egyedül lakáshitelt kapni, ha a férjeddel nem tudtok megegyezni, de van egy kiskapu...

OTP ingatlan lízing.

2016. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden tanácsot, segítséget.

A helyzet azért ennyire sos, mert a kamasz gyerekem napi szinten jár vissza az apjához, de kb a szobájába, a régi kis kuckójába.

Muszáj új otthont adnom a gyerekeknek és a szüleimet se tehetem ki ennek az ideges, feszült helyzetnek, napi szinten. Apukám szívbeteg, a kamasz gyerekem pedig mindenért felkapja a vizet, összeveszik a kicsivel... értem én. Értek mindent... de egyszerűen nem hagyhatom, hogy az egész családom rámenjen a válásomra....

A gyerekeknek a saját házunkban, a saját szobájukban lenne a helyük... de én érthető ok miatt nem megyek vissza lakni többé abba a házba.

2016. okt. 20. 22:04
 24/40 A kérdező kommentje:
Az ingatlanlízinget még nem ismerem, utána járok a lehetőségeknek, köszönöm!
2016. okt. 20. 22:05
 25/40 anonim ***** válasza:
72%
A lízingnél nem kell bevonni a házastársat, így egyedül is vehetsz ingatlant.
2016. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

S egyébként a férjem nem tudja kifizetni a részem.

Én kapnék hitelt, hogy a saját résztulajdonom mellé megvehessem a férjem részét, azaz kifizetném őt, de ő erről hallani sem akar, mert az az ő háza... inkább eladja idegennek...


Az évek alatt kifizetett több millió forint hitel elúszott és akkor most az is a férjemé? Baromi jó. Ezt nem hiszem el...

2016. okt. 20. 22:10
 27/40 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm!

Jó éjt!

2016. okt. 20. 22:10
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztán szeretnél látni jogilag, akkor úgy számolj, hogy a házasság előtt szerzett vagyon különvagyon, a házasság alatt szerzett pedig közös, mint ahogy közös a hitel is. (Nincs jogilag olyan, hogy Te fizetted a részleteket, ezért neked több jár a házból.)

Ezek alapján azt kell figyelembe venni, hogy mennyit ér most a közös vagyonotok (ingatlan, ingóság, megtakarítás, stb), amiből le kell vonni a hitel aktuális tőketartozását és le kell vonni a telek értékét is, ha az külön vagyon. Sajnos ezek alapján a férjednek több jár, mint neked. Azt nem tudod érvényesíteni a bíróságon, hogy "Te fizetted a részleteket", mert ilyen jog szerint nincs. Az összes bevétel házasság alatt közös, mint ahogy a kiadás is. Az, hogy Te ezt másképp gondolnád, a jog ezt nem ismeri el. Ott hibáztál, hogy hosszú évek alatt belementél az aránytalan teherviselésbe és azt gondoltad, ezzel a Te vagyonod jobban nő.

2016. okt. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Sajnos nem gondoltam sehogy... amíg nagyjából rendben mentek a dolgaink, nem foglalkoztam azzal hogy a közösből mennyi az én részem.
2016. okt. 20. 22:40
 30/40 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm!!!
2016. okt. 20. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!