Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudok hitelt felvenni,...

Hogy tudok hitelt felvenni, ha még tart a válóper?

Figyelt kérdés

3 hete adtam be a válópert, még az első tárgyalás sincs kitűzve.

Szeretnék hitelt felvenni, hogy új otthont vehessek. A bankban azt mondták, hogy vagyonmegosztási megállapodás és beadott válókereset szükséges a hitelhez, hogy csak az én nevemen legyen a hitel, a lakás.

Sajnos, vagyonmegosztási megállapodás még nincs, s a jelenlegi helyzet az, hogy el fog húzódni az ügy.


Hogyan tudnék a fentieken kívül hitelt felvenni úgy, hogy a hitelből vett ingatlan fele ne legyen a férjemé?

Milyen jogi lehetőségek vannak? Köszönöm előre is a válaszokat.



2016. okt. 20. 20:22
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Hitelképes vagyok.
2016. okt. 20. 21:32
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond a vagyonjogi szerződéssel?


Anélkül sehogy nem fogsz hitelt kapni.

2016. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Felvettetek közösen egy hitelt a házra, amely a férjed telkén épült: ez a hitel már ki van fizetve?
2016. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

A hitelből már csak kicsi van hátra, kb 400ezer.


Mindjárt kifejtem bővebben hogy mi a gond, eddig mobilról pötyögtem...pillanat

2016. okt. 20. 21:41
 15/40 A kérdező kommentje:

A férjemmel mindig külön kasszán voltunk.

A hitel közös néven futott, de én fizettem, az én fizetésemből vonták le. Egy ideig a számlákat megosztva fizettük, aztán szép lassan hozzám került az összes csekk mert nekem van netbankom. Kb én fizettem mindent az elmúlt években.

Közben szép lassan megromlott a házasságunk.

Idén februárban megbeszéltük hogy elválunk. A férjem ötlete volt, hogy a 6 éves, épp iskolát kezdő gyermekünk miatt még maradjunk egy házban, míg a kicsi beilleszkedik az iskolába, s aztán elválunk.

2016. okt. 20. 21:43
 16/40 A kérdező kommentje:

Aztán szeptemberben egy vita során a férjem nekem támadt és bántalmazott. Ekkor éjjel jöttem el a gyerekekkel. A nagy már kamasz egyébként.

A férjem pár nap után bocsánatot kért, de hamar elmúlt a "bánata".

2016. okt. 20. 21:44
 17/40 A kérdező kommentje:

Konkrétan én voltam az, aki minden hétvégén fél-1 napra levittem hozzá a gyerekeket, hogy a gyerek örüljön, s közben a napi használati cuccainkat elhozogattam. Meleg ruhák, kedvenc bögréje a kicsinek stb. Aztán odáig jutottunk, hogy a férjem a gyerekekre való tekintettel SE hajlandó kiköltözni a házból, mert az az övé. Szerinte.


Mit akar ő? Az egész telket, a fele házat, az összes megtakarításunkat, és az egyik gyereket, hogy "ne kelljen gyerektartást fizetnie".

Ezt szó szerint mondta

2016. okt. 20. 21:47
 18/40 A kérdező kommentje:

Én kérném a fele megtakarítást és az általam kifizetett hitel felét, plusz a fele házat.

Vagy a fele ingatlant (telek+ház) és akkor lemondok a fele megtakarításról. De a 2 gyerekről nem mondok le, nem engedem, hogy elszakítsa a testvéreket egymástól.

2016. okt. 20. 21:48
 19/40 A kérdező kommentje:

A férjem nem nagyon akar gyerektartást fizetni se. Vagy csak minimálisat.


Ügyvédnél már jártam, azt tanácsolta, hogy egyezzünk meg a férjemmel. Próbálok de nem vagyok hajlandó hagyni, hogy kisemmizzen.


A két gyerek is rosszul viseli, hogy ki lettek szakítva a megszokott környezetükből, s mielőbb új otthont szeretnék biztosítani nekik.

A bank ahol hitelt tudnék felvenni, kéri a beadott válóperes keresetet, (ez sínen van), és kéri a vagyonmegosztásit.


Most ha jól értem, nem tudok hitelt felvenni, hiába vagyok hitelképes? Hát ez baromi "jó" hír...

2016. okt. 20. 21:52
 20/40 A kérdező kommentje:

Vagy meg kell várnom hogy kimondják a válást? Az még sok idő, sajnos...


Mit tehetnék?


Köszönöm.

2016. okt. 20. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!