Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek az alábbi okokra...

Szerintetek az alábbi okokra hivatkozással be lehet perelni a bankot? 10 millióra 50 milliót fizessek vissza?

Figyelt kérdés

Egy kérdésem lenne. 2009-ben 10 millió forint (CHF deviza) lakáscélú hitelt vettük fel Budget fix opcióban. Havi törlesztőrészletünk az árfolyamgát mellett kb. 75 ezer forint. Azelőtt 100 ezer forint körül. A 7 év alatt 7 millió forintot már kifizettünk. A szerződésben a „kölcsön lejárata” szövegrésznél az alábbi szerepel:

A kölcsön számított lejárata: 2029. év október 12.

A kölcsön végső lejárata: 2044. október 12.

Most kézhez kaptunk egy Időszaki Kimutatást, melyben azt látjuk, hogy a sorok végén az évnél 2049 szerepel.

Kérésem az lenne, hogy ez jogos-e, ha a kölcsönszerződésben szereplő végső lejárat 2044. A bank kénye kedve szerint tolja ki az éveket, akár 2060-ig is, vagy tudom is én meddig?

Sajnos a pénzügyekhez abszolút nem értek, de ha ez igaz, akkor a 10 millióra, ha havi 100 ezerrel számolok csak, (mert ha lejár az árfolymgát, akkor feltételezem, hogy újra megugrik a törlesztő) kifizessek 2049-ig (holott a szerződés végső lejárata 2044) 48 millió forintot? Rendben van, hogy aláírtam a szerződést, de ezt megteheti egy bank? Ha igen, akkor belenyugszom, ha nem tisztességes, akkor valamilyen módon szeretném beperelni a bankot, de nem tudom, hogy mivel lehetne.

A másik, hogy olvastam egy olyat, hogy ha bizonyítható, hogy a kölcsönt felvevő nem volt tisztában az árfolyamkockázattal (gondolom azért, mert nem ért a pénzügyekhez), akkor azzal is lehet valamit kezdeni. Nekem van egy panaszlevelem, amit még rögtön a kölcsönfelvétele után az első banki elszámoláskor írtam a hitelügyintéző ellen, hiszen ő egyértelműen megtévesztett minket, hiszen ő azt mondta nekünk, hogy 20 évre adják a hitelt, fél év múlva már 28 év lett belőle, (mostanra pedig már 40 év). Erre a levélre a hitelügyintéző főnökétől azt a választ kaptam, hogy örüljek, hogy a legjobb konstrukciót kaptuk. Jó, nem jó, az más kérdés, de ebből a levélbők kitűnik, hogy nem igazán voltunk képben, amikor a hitelt felvettük, és úgy érezzük, hogy meg lettünk tévesztve. Vajon ezzel lehetne valamit kezdeni egy pereskedés során?

Milyen lehetőségeink vannak, van-e egyáltalán bármi lehetőségünk, hogy ezt az égbekiáltó tisztességtelenséget, hogy egy bank 10 millió forintra 50 milliót kérjen vissza, megakadályozzuk. Tudom, hogy a bankok nagyon jól felkészültek, én mint átlag átlagpolgár, aki a banki világban egyáltalán nem tájékozott, könyveljem el, hogy nem tehetek semmit?

A válaszokat megköszönöm.


2016. szept. 3. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Mondhatunk itt bármit, ez olyan, hogy a legjobb lenne egy ügyvédet megkérdezni még ha 10ezer forintba bele is kerül, hogy megbeszéljétek... Azért itt sokkal több pénzről van szó, mint 10ezer.
2016. szept. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Kutakodok a neten, találtam is egy csapatot, 10 ezer forintért adnak tanácsot, de azért itt is feltettem a kérdést, hátha valaki járt már hasonló cipőben, vagy hozzá tud szólni a témához.
2016. szept. 3. 17:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a pénzügyekhez abszolút nem értek..."


Látszik.


Csak úgy nem nő a törlesztési idő. Nagy valószínűséggel arról van szó, hogy az árfolyamgát meg egyéb szemfényvesztés miatt olyan alacsony a törlesztőrészleted, hogy alig (vagy esetleg egyáltalán nem) csökken a tőkéd. A hitelt meg ugye addig fizeted, amíg nem törleszted vissza a tőkét.


Csak azért emelekdhet a törlesztési idő, mert az erre vonatkozó szerződésmódosításokat aláírtad. Ha nem értetted meg ezeket a szerződésmódosításokat, az nem a bank hibája.

2016. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"Milyen lehetőségeink vannak, van-e egyáltalán bármi lehetőségünk, hogy ezt az égbekiáltó tisztességtelenséget, hogy egy bank 10 millió forintra 50 milliót kérjen vissza, megakadályozzuk."


Hétfőn végtörleszd a fennálló tőketartozásod, és onnantól egy fillér kamatot sem kell már fizetned.

2016. szept. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
NE. Nehogy fizess valakinek a neten tanácsért. Keress meg egy pénzügyi ügyekkel foglalkozó ügyvédet és SZEMÉLYESEN beszéld meg vele. Írhatsz egy jegyzetet is magadnak minden információval ami ezzel kapcsolatos, hogy ne felejts el semmit sem elmondani neki.
2016. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
#4 Te talán kifizeted a tőketartozást a kérdező helyett, vagy elmondod neki, hogy hétfőig honnan szedjen elő 10 milliót legálisan?
2016. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most már nem 10 milliót kell kifizetni, hanem 15 milliót, plusz a végtörlesztés díja, ami szintén milliós tétel.
2016. szept. 3. 21:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a hitelnek 2 fő típusa van, rögzített futamidejű (ez esetben a havi fizetendőd mértéke követi az árfolyamváltózást) és rögzített havi fizetendő díj (ez esetben a futamidő váltózik a valutának megfelelően) = neked ez a második van!


A bankod beleegyezne abba is, hogy te átmenj az első opcióba, de ez esetben a havi 75 000 helyett fizetnél pl. havi 250 000-et, de akkor egyből visszaakarnál térni a jelenlegi szerződésedhez.


Azért egyetlen Bank sem perelhető, hogy az ügyfelük butácska, különben 1 perc alatt lehúzhatná az összes a rolót!

2016. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, és tudom, hogy buta vagyok a banki dolgokhoz. Sajnos egyáltalán nem látom át ezt a rendszert. De az én devizahitelemet is forintosították. Akkor milyen árfolyamingadozás van megint, ami azt indokolja, hogy a fél évvel korábbi elszámolásban még 2044 volt a törlesztés vége, most meg 2049. Vajon fél év múlva már 2055 lesz? Az is értem, hogy ha valaki buta ezekhez a dolgokhoz az meg is érdemli vessen magára, de mégsem tartom tisztességesnek, hogy így meg lehet sarcolni embereket, akik hitelért folyamodtak anno, hogy 10 millióra a végén 50 millió fizet ki. Ez már több, mint uzsorakamat, ezért másokat leültetnek, sajnos a bankok legálisan művelik ezt a bűncselekményt. Szerintem más országokban ez nem így működik. Reálisnak tartanám a 10 millióra 20-25 milliót kifizetni, de 50 milliót? Persze, hogy kétségbeesik az ember. Na, mindegy, majd kitalálok valamit, vagy nem.
2016. szept. 4. 15:52
 10/12 anonim ***** válasza:

"Akkor milyen árfolyamingadozás van megint, ami azt indokolja, hogy a fél évvel korábbi elszámolásban még 2044 volt a törlesztés vége, most meg 2049. "


Ha valamit nem értesz, akkor miért nem kéred meg az ügyintézőt, hogy magyarázza el?


Csak úgy magától nem nő a futamidő, olyan nincs.


Még az is lehet, hogy hibázott valamit a bank, de ez nem attól fog megoldódni, hogy értetlenkedsz az interneten.

2016. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!