Lakástakarék (lakáskassza, LTP) pénztár számla megosztásával emelhető az EBKM? (részletek lent)
Egy másik kérdésnél felmerült, hogy a kiszamolo pont hu szerint csak a legrövidebbet érdemes kötni (4 éves, 20.000-es) a magasabb EBKM miatt. Én is ezzel értek egyet, de az egyik fullkretén kommentelő kötötte az ebet a karóhoz, hogy a hosszabb is megéri, mert (idézem):
"Az a probléma, hogy a kiszámoló ellátott az ebkm-ig, csak matekozik, de a jelek szerint lövése nincs a törvény adta lehetőségekről.
A számla megosztható. Megnyitod az optimális futamidejűt, fixálod a törvényi feltételeket, négy év után megosztod a számlát, felveszed álltámmal, ami addig összejött. Megosztás után pedig ott marad egy számla, ami technikailag 4 éve már fut, teszed rá tovább a pénzt, majd onnantól akár évente ki tudsz venni álltám jogosult összegez. Igencsak megdobja az ebkm-et is. És ez az, amivel a kiszámoló következetesen nem számol."
Ezt nem volt hajlandó jobban kifejteni, de legalább lehülyézett mindannyiunkat és felszólóított, hoyg gondolkozzunk már...
Segítene valaki, hogy mire gondolhatott? A megosztásnak utána néztem, de nem értem, hogyan emelné az EBKM-et... ?
Köszönöm
Igaza van a kommentelőnek, bár én is nagyon szeretem a kiszámoló blogot:)
A megosztást akár évente megteheted, ha van szabad adószám a családban, ekkor a 4. évtől akár évente felmondhatod a régi szerződést, így akár 30% fölötti EBKM is elérhető, hiszen minden évben realizálni tudod a 30% állami támogatást.
Szeretnéd tudni, ezt miért nem fejti ki neked senki bővebben.
A pénzintézetnek ez pluszmunka, nekik nem éri meg ezzel foglalkozni, mint ahogy az ügynököknek sem, mert a megosztással sokkal kisebb a jutalékuk, mint egy új szerződéssel.
Köszönöm, de továbbra sem értem. Nézzünk egy knokrét példát:
Van 4 szabad adószám a családban. Indítottam rá 4 db 20-asat, 45 hónapra.
Amikor ez lejár, megosztom a 4-et.. de kivel? Mind a 4 szabad adószám fel van használva. Vagy kettőt megszűntetek, és a kettőt megosztom? És onnantól évente felhasználhatom lakáscélra?
Valaki írna egy konkrét példát? Köszönöm.
Jaj, megint itt van :(
Eredeti kérdés:
http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__biztositas..
Igen, én dobattam ki a szemétre való hozzászólásodat és -most elrontom a kedved, nem lesz értelme árulkodnod- igen, én írtam neked azt a nem túl szalonképes üzenetet.
Remélem senki nem fog segíteni neked, mert aki ilyen menyét, az nem érdemli meg.
Szóval utána jártam, remélem segítek másoknak is:
A fenti válaszadónak igaza van (nem a fullkretén!), megosztáskor természetesen kell egy szabad adószám is.
Amíg él ez a kiskapu, addig jó ötletnek tűnik tényleg, persze emiatt felesleges 4 évnél hosszabbat kötni (utalva a linkelt beszélgetésre is), viszont a szerződéses összeget a MÁSODIK megosztásnál emelni kell, aminek a mósodításon kívül az emelt összeg 1%-a a költsége (ha nagyobbal kötjük eleve, akkor ott fizetjük meg ezt a költséget, ha meg ott elengedik a nyitási díjat, az legyen gyanús... -> alacsonyabb EBKM, tehát nem érdemes).
Továbbra is a Fix 4-esé a legmagasabb EBKM (13,59%), és a feltétele is vállalható (nem kell számlavezetés, semmi, csak 1 db hitelkártya nyitás 30 napon belül, amit azonnal meg is lehet szüntetni, olcsón megvan).
Köszönöm a segítséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!