Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért az OTP még mindig a...

Miért az OTP még mindig a legnagyobb bank?

Figyelt kérdés

Többségében versenyképtelen, drága számlacsomagok, folyamatos áremelés, pár kivétellel nem ügyfélbarát kiszolgálás, sok amatőr szoci mentalitású ügyintéző.

És mégis náluk van a legtöbb lakossági és céges ügyfél, pedig sok banknak van náluk jóval kedvezőbb ajánlata, hozzáértőbb barátságosabb ügyfélkezelése.


2016. máj. 3. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
20-as vagyok, csak a lényeget nem írtam :D, ez OTP Mastercard kártya.
2016. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Utolsó: az, hogy ilyenkor milyen árfolyamon váltanak, a terminált működtető spanyol vagy más külföldi bankon múlik, nem a magyar bankon. Lehet, hogy jól jársz, mert tényleg devizaközépen vált, de az is lehet, hogy rosszul, mert k..va magas a marzsa, magasabb a magyarországi bankénál.
2016. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Az OTP-nek egyébként a legalacsonyabb a devizamarzsa a hazai bankok közül. Ha euróban fizettél volna, akkor is valószínűleg kevesebbet fizettél volna egy OTP-s kártyával, mint pl. egy raiffeisenessel vagy erstéssel. A legtöbb banknál 4 százalékos különbség van a vételi és eladási árfolyam között, az OTP-nél csak 2 százalékos.
2016. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

19-es!


Aki utalgat róla, annak drága. Én nem utalok a közüzemi díjakat beszedéssel fizetem az ingyenes, kártyával vásárolok az is ingyenes, amit meg egyik féleképp se lehet azt vagy csekken fizetem kártyával vagy bemegyek a másik fél bankjába és ott fizetem be a számlájára.


Szóval nekem a Sberbank Fair ingyenes, mert tudom használni.

2016. máj. 5. 21:47
 25/27 anonim ***** válasza:
Valakinek meg az otp számlacsomagja kedvező, mert tudja használni. Te nem tudtad, így neked nem kedvező. Ez egy parttalan vita, meggyőzni egymást erről nem lehet, mivel mindenkinek az élethelyzete más. Én bankoltam egyébként a sberbanknál mielőtt a jelenlegi munkahelyemre jöttem volna (bankban dolgozok, abszolút teljesen ingyenes számlacsomagunk van), és meg voltam elégedve velük, bár lenne hova fejlődniük. A netbank pl egy vicc, mintha egy részeg orosz tervezte volna egy alkoholelvonókúra közepén.
2016. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én a CIB-től menekültem át OTP-hez. Prémium ügyfél vagyok, és ami vonzott: normális netbank és okostelefonos applikáció (CIB-nél közröhej...), normális bankkártya (cib-nél nincs még paypass sem...), sok atm (kp-t ritkán használok, de azért jó, bár ugye most már 150e alatt amúgysem számít), normális prémium kiszolgálás telefonon és személyesen is, egész tűrhető tőzsdei csomag (bár ha komolyabban űzném, akkor nem náluk lennék, ez valóban nem a legolcsóbb), és a szolgáltatásokhoz képest nem drága havidíj.
2016. máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én is náluk vagyok és meg vagyok elégedve.


"versenyképtelen, drága csomagok".

Első ránézésre. A Net csomag pl. 500Ft, amiben benne van az OTP Direkt, a webKártya alszámla, plusz kapcsolódhat hozzá ingyen takarékszámla. Ennyiért szerintem ez egyáltalán nem drága.


"pár kivétellel nem ügyfélbarát kiszolgálás"


Akkor én vagyok a kivétel, én eddig mindig normális, segítőkész ügyintézőt fogam ki, soha nem tapasztaltam "szoci mentalitást".


Szerintem nagy előnyük, hogy ők üzemeltetik a legtöbb ATM-et és fiókból is nekik van a legtöbb. Ami azért nem rossz, ha pénzt akarsz felvenni és nem szeretnél horror pénzt fizetni azért, mert a hónapban a harmadik felvételnél nem találsz "saját" automatát a környéken.

2016. máj. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!