Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért az OTP még mindig a...

Miért az OTP még mindig a legnagyobb bank?

Figyelt kérdés

Többségében versenyképtelen, drága számlacsomagok, folyamatos áremelés, pár kivétellel nem ügyfélbarát kiszolgálás, sok amatőr szoci mentalitású ügyintéző.

És mégis náluk van a legtöbb lakossági és céges ügyfél, pedig sok banknak van náluk jóval kedvezőbb ajánlata, hozzáértőbb barátságosabb ügyfélkezelése.


2016. máj. 3. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Mert gyakorlatilag bámelyik irányba elhajítasz egy követ, az egy fiókjuk ablakát fogja betörni (gyk. mindenhol ott vannak).

Mert sokan lusták utána nézni a többi banknak.

Mert sokan nyitnak egy Junior számlát náluk fiatalkorukban és utána sem cserélik le őket soha.

2016. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Sokáig kényelemből voltam ott, aztán egyszer nyitottam egy számlát az Axá-nál... Egyszer... :) Na oda soha többet, majd ha nagyon unatkozok, megnézek más bankot, az OTP-ben még nem csalódtam. A kormányban viszont már igen, mégis folyton újraválasztjátok. Nem unjátok még?
2016. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Régen csak otp volt, így a régi melósok akik a mostani nyugdíjasok 99%-a ott maradt.

A kormánynak ehez mi a fene köze van ketteske?

2016. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem igaz, amit írsz. A számlacsomagok nem versenyképtelenek, és nem drágábbak, mint máshol. Áremelést az infláció mértékével lehet tenni a bankoknak, mivel tavaly az infláció negatív volt, az OTP is árat csökkentett (igaz, ezek fillérek, infláció mértékével csökkentett).

Az ügyfélkiszolgálással nem tudom, mi a bajod, engem rendesen kiszolgálnak. A telefont felveszik, és mindent elintéznek. Az emailes panaszra jön email és levél is postán válasszal (egy lakástakarékot eladni szándékozó telefonos sales-re panaszkodtam, hogy amatőr volt). Ami a Concorde Értékpapírnál 5 ezer forint, azt én OTP-s fiókban ingyen megkaptam. Ha valamilyen papírra várni kell, felírják a számomat, és felhívnak, ha mehetek érte, sorban állni sem kell. A bankkártyás vásárlásra van egy halom kedvezmény. A befektetési alapok jobbak, mint bármelyik másik banknál.

Legfeljebb vannak olyan hülyék, akik nem is ismerik a bankot, de szidják, mint pl. te kedves kérdező. De ettől azok, akik ott ügyfelek, még maradnak, mert nem tapasztalják az általad leírtakat.

2016. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%
#3 Ne szólj hozzám, nem kérdeztelek. :)
2016. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Én fiatalkorom óta Otp-s vagyok,nekem sincs velük gondom, a netbank szerintem nagyon szuper, ellenben a párom Cib-es,na az ő netbankjuk sokkal rosszabb véleményem szerint. Az is jó,hogy szinte mindenhol van automata,ügyfélszolgálat. Ügyintézőre nekem sem volt panaszom még.
2016. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"A számlacsomagok nem versenyképtelenek, és nem drágábbak, mint máshol. "


Így van, szóról szóra, ahogy 4-es írja, sőt!

A múltkor itt tett fel valaki egy kérdést, hogy baromira unja már a K&H 1-300 ft-os számlacsomagját és nem tudna-e valaki olcsóbbat ajánlani - erre ajánlottam neki az OTP 580 ft-os NET számla-csomagot, melyhez nem is kell nettó 150 ezer ft-os jövedelem, mint némely bank ajánlatánál, hanem csak érkezzen bármilyen jövedelem vagy családi pótlék rá. Korlátlan ingyenes korlátlan utalás ÉÉÉÉS, sokan nem tudják, de szerintem nem is sok banknak van: munkaidőben ÉLŐ chat szolgáltatás, aminél pillanatok alatt segítenek, ha elakadsz az internet bankolás közben :-)

Én elégedett vagyok :-) Kb. 25 éve vagyok OTP-s, azóta 1 negatív tapasztalatom volt csak.

2016. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, te mennyit fizetsz, amit ilyen soknak tartasz?

Én az Ersténél vagyok, kb 1200 ft a havi számlavezetésem.

Ez több, mint évi 14000 ft. Az nagyon durva.

Bementem tavaly év elején, amikor ennyire megemelték.

Másik bankhoz nem tudok menni, amíg le nem jár a személyi kölcsönöm, mert annak feltétele volt, h oda menjen a fizetésem.

Szóval bementem, h van-e jobb csomag.

Ez az 1200 ft-os korlátlan számú utalást tartalmaz ingyen.

Én mindent utalok, nem járok postára.

Lett volna olyan csomag, aminek olcsóbb a számlavezetése, de utalásonként kb 200 ft-ot számolnak fel.

Kiszámoltam a számláimmal, kb havi 6-7 utalás: nem éri meg váltani. Még többet fizetnék.

Ki van ez találva...

De ha lejár a hitel, váltani fogok, mert évi 14-15 ezer a semmire, ez pofátlanság.

2016. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha már kérdezted: Sberbank Fair

Szerintem versenyképesebb, mint az OTP bármelyik csomagja, ezért váltottam.

Utalás olcsóbb, közüzemi beszedés ingyenes.

Fiókba nem járok, pénzfelvétel meg max havonta 1-szer bármelyik automatából.


De van az Ersténél, Raiffeisennél 0Ft-os ha megvan a 150 bejövő utalás egy hónapban, szerintem ezek is versenyképesebbek az OTPnél.

2016. máj. 3. 16:37
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
Az OTP-nél 580 forint a számlacsomag havidíja, ha vásárolok a kártyával a Tescóban 10 ezerért egyszer, kapok 500 forint visszatérítést. A kétszer vásárolok, kapok még egyszer 500-at stb. Simán visszajön :)
2016. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!