Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért az OTP még mindig a...

Miért az OTP még mindig a legnagyobb bank?

Figyelt kérdés

Többségében versenyképtelen, drága számlacsomagok, folyamatos áremelés, pár kivétellel nem ügyfélbarát kiszolgálás, sok amatőr szoci mentalitású ügyintéző.

És mégis náluk van a legtöbb lakossági és céges ügyfél, pedig sok banknak van náluk jóval kedvezőbb ajánlata, hozzáértőbb barátságosabb ügyfélkezelése.


2016. máj. 3. 12:35
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Ez milyen csomag és hogyan jön hozzá a visszatérítés? Valamint hogy alakulnak az utalás, közüzemi beszedés és egyéb költségek?
2016. máj. 3. 17:15
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy net számlacsomagom van, de nem csak emiatt vagyok OTP-s. Van ott értékpapírszámlám, TBSZ-em is, hitelkártyám is.


Mindegy, most van ilyen akció, hogy egy csomó boltban, ha kártyával vásárolok, jár vissza pénz. A hitelkártyára jár még extra 1 százalék is. Egy 10 ezer forintos vásárlás a Tescóban 500 forint visszatérítés, én pedig havonta nem egyszer megyek bevásárolni, és nem 10 ezret hagyok ott. Jár vissza a Mol-kúton, DM-ben meg egy halom boltban pénz. Netpincéren meg még sok más helyen is.


[link]


Itt van, mondjuk, annyi a hátránya, hogy mindig kell újraaktiválni, mert a tescós kedvezmény pl. mindig csak egy hónapig érvényes, aztán újra kérni kell, de az csak egy kattintás az internetbankban. De van minden hónapban szerencsére, csak újra aktiválni kell.

2016. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Én is hallotta már többször, hogy mennyire nagyon sz*r az OTP. De akárhogy számolom egyetlen bank sem olcsóbb az én bankolási szokásaimmal. Se nem drága, se nem rugalmatlan, igazából elégedett vagyok. Bár az tény, hogy a hitelkártyáik semmire sem jó vackok és az értékpapírszámlájuk is sokkal drágább, mint mondjuk egy KBC-ben. Ezenkívül más negatívumot nem tudok említeni.
2016. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Másik banknál dolgozok és magunk ellen beszélek, de az otp szolgáltatásai nem versenyképtelenek, nem drágábbak és a kiszolgálásra sem mondható általánosan el, hogy nem ügyfélbarát. Régebben volt számlám náluk, aztán ltp miatt is jártam náluk jó párszor és mindig kedvesek voltak, hamar sorra kerültem és abszolút naprakész információt tudtak adni.

Junior kategóriában nagyon olcsó számlacsomagjuk van, ráadásul vannak főiskolák, ahol a vizsgadíjakat, kolesz díjat egy kattintással tudod fizetni, ha ott van számlád, míg ha máshol van, akkor hatalmas macera. Ahova én jártam ott pl első év elején az évfolyam azon része, aki nem volt otp-s átment az otp-hez, mert egy-egy pótvizsga felvétele múlhatott azon, hogy kinél bankol az ember.

Hitelek: míg máshol simán elszöszmötölnek egy lakáshitellel hetekig, hónapokig, addig az otp a legtöbb esetben lezavarja maximum 2 hét alatt. Egyszerűen az őrületbe kergetnek minket azzal, hogy akárhogyan próbálják gyorsítani a hitelezési folyamatunkat, az otp mindig kenterbe ver minket a gyorsaságával. Arról nem is beszélve, hogy nagyobb eséllyel hitelez meg vidéki ingatlant mint a többi nagy bank.

Ltp: van már benne rutinjuk. Míg nálunk egy ltp kifolyósítása hosszú hónapokig tart, és a központ sem tudja sokszor, hogy mit akar, állandóan hiánypótoltat, addig bementem az otp-be egyszer és három hónap múlva kifizették a pénztárnál. Nálunk nincs az az isten, hogy így el lehessen intézni egy ltp kiutalást. Ilyen nyilatkozat, olyan nyilatkozat, így fagy le a rendszer, úgy fagy le, ilyen határidőből csúszott ki az ügyfél, olyan levelet felejtettünk el kiküldeni neki, így a három hónapos kiutalási időszak sokszor fél év...

És ott van még az, hogy sok embernek az otp a bank, sok fiókjuk van, megszokták már, régóta ott van a számlájuk, a cég is ott vezeti, hát akkor a munkavállaló is ott vezeti és így tovább.

2016. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%

Az emberek 80%-ának nincs meg a 150 bejövő.

HA megvan, akkor a Sberbank tényleg egy jó választás.

2016. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%

A beérkező utalás összegének feltétele nélkül melyik banknál mennyibe kerül havi szinten egy ilyen számlacsomag:

- 4 csoportos beszedés

- 1 utalás

- külön webkártya számlával (a webkártya legyen díjmentes, a bankkártyának nem feltétlen kell annak lennie)

- SMS értesítés minden tranzakcióról, ez összesen kb 20 SMS/hó, sok vásárlás

- internetbank, SMS jóváhagyással, okostelefonos alkalmazással (ez is kb 20SMS/hó)

- folyószámlahitel (egyelőre csak keret, azaz a lehetőség)


És legyen ennek a havi költsége 1000Ft alatt. Az éves kártyadíj (MasterCard Online, Paypass matricával) 1 hónapra jutó részével átlépheti. A folyószámlahitelre rakódó esetleges kamatok nélkül. Melyik bankot ajánlod? Bankmonitor, bankráció kalkulátorai nem adnak jobbat (csak pl minimálbér vagy 120-150000-es feltétellel). Illetve van jobb, de számomra ellenszenves banknál (voltam ügyfelük korábban, és kösz, de soha többet).


Azt sem árt, ha tudod, hogy az egyes fiókok között elég nagy különbségek lehetnek. Ahová én járok (mindegy melyik az), ott elég normálisak a dolgozók, ismerik a saját bankjukat. Pl a számlacsomag-módosítást is ők ajánlották nekem pár éve, pedig teljesen másért mentem be. És tényleg olcsóbb lett.


Azt sem mondom, hogy másnak, más feltételekkel nem lehet kedvezőbb ajánlata. Az én használatomnak tökéletesen megfelel az ára és a szolgáltatás színvonala is.

2016. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

15-ös!


A Sberbanknál NINCS jóváírási feltétel, ott terhelési feltétel van, azaz, hogy legalább 50 ezerrel terheld meg a számlát egy hónapban, akkor ingyenes. Mivel én 90et keresek, nekem így van ingyenes számlám.

2016. máj. 4. 15:34
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

ezt kétlem, mert a férjemnek is itt van számlája, és nagyon szereti. nem régóta, csak tavaly ment át ide. de ő is 150 ezret mondott, pedig nem ő találta ki. sokkal népszerűbb és ismertebb bank lenne, ha tényleg lenne 50 ezres terhelés mellett ingyen számlája. mert most kis banknak számít.

véleményem szerint ilyen feltételekkel mindenki sberbankos lenne, de egye fene, megnézem a honlapjukat, nem kerül semmibe.

2016. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%

Standard lakossági számla: 592 ft számlavezetési díj + minden utalásért fizetsz %-ot

sms-ért is fizetsz 3 hónap után.


fair számlacsomag: valóban ingyenes, ha 50 ezres terhelés van, de ez csak a számlavezetési díj. feltétel min. 4 utalás havonta, de ennél azért több van, ha valaki egy háztartást vezet (víz, villany, gáz, telefon, internet, szemét, komm. adó, gépjárműadó, nekem pl. bónuszbrigádos utalások, nav, hitelek, stb.)

szóval az ingyenes számlavezetés mellett köteles vagy utalni, de az utalások már nem ingyenesek ám!

0,09%, ami egy 100 ezres rezsivel számolva (nekem bőven több a kiadásom a hitel miatt) 9000 ft!!!

érzed, hogy ez mennyire durva?

egy átlagos rezsi mennyi lehet? 30-40 ezer?

ha nem kell hitelt utalnod meg nincsenek különleges utalásaid. akkor az utalások díja 3-4 ezer ft. ez baromi sok!

a honlap kicsit átverősnek tűnhet, bár ha igazán belemerülsz, akkor egyértelművé válik. szerintem sokan leállnak ott, hogy ingyenes, ha megvan a 4 utalásod. de arról nem esik szó, hogy az utalás maga is ingyenes lenne. a visszatérítésnél pedig szintén az utalások megléte a feltétel, de nem a tranzakciós jutalékot kapod vissza, csak a számlavezetési díjat. legalábbis a táblázat így fogalmaz. azaz nyersz párszáz ft-ot, cserébe levonnak több ezret.

2016. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

7-es vagyok és most mondok Nektek egy olyant, ami NÁLAM MINDENT VISZ! :-)


2 hete Spanyolországban jártam, bementünk egy spanyol üzletlánc supermarketjébe vásárolni. Miután megkérdeztem a pénztárnál, hogy elfogadják-e a kártyát, szépen telepakoltuk a bevásárlókocsit. A pénztáros hölgy elmondta euróban az összeget, majd mutatja a kártyaterminálon, hogy nyomjam meg, hogy kívánok fizetni: EURO_val vagy FORINT-AL?!!! Kíváncsi ember lévén FORINTTAL fizettem Spanyolországban :D Aztán hazajöttem és idegesen-izgatottan vártam, hogy "Te jó Isten mennyibe fog ez nekem kerülni!!" :D Nos, hát a bank devizaközép árfolyamon számolta a vásárlást és magam sem hittem a szememnek, de indulás előtt 312 ft-ért váltottam eurot, a bank viszont 310-be számolta nekem a vásárlásnál. Ergo, olcsóbban jöttem ki, mintha készpénzben, euroban fizettem volna :-) Sem kezelési, sem átváltási, semmilyen költség nem lett felszámolva azóta sem :-) Szinte el sem hiszem... :-) Úgy látszik, haladunk az Európai Unió felé... :D (jó, igen, tudom, már rég benne vagyunk :-) )

2016. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!