Végrehajtás elkerülése?

Figyelt kérdés
Januárban külföldröl fog érkezni bevételem (1 millio) anyukám számlájára, viszont azt elfelejtette mondani hogy végrehajtás van ellene. Ami 3 milliós összegre rug. Viszont utóljára 5 éve vonták a fizetéséböl ezért nem gondolta ez gond lehet. A kérdésem, hogyan lehetne elkerülni vonjanak belőle? Egy alkalmi nagy összegről van szó ami KATA adózással adózott bevétel lesz. Hogy lehet elkerülni ne szívjak anyum miatt? Előzö párkapcsolatból létrejött adósság ez, lakáseladásból. Esetleg valamilyen vállalkozói számla amihez nem férhetnek hozzá? Mit tegyünk? Biztosra akarok menni. Végrehajto mikor talalja meg a szamlat?

#inkasszó #vegrehajtad
2015. nov. 30. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Te sem tudsz számlát nyitni? Tőled vonták és anyukád volt a kezes, s utána Tőle vonták? vagy most nem értem... Te miért nem tudsz számlát nyitni?

Azt sem értem, hogy lakáseladásból hogy keletkezhet 3 milliós adósság úgy, hogy végrehajtás alatt áll... na mindegy... annyit tudsz csinálni, hogy nem átutaltatod, hanem valahogy kp-ben kéred.

2015. nov. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ne anyukád számlájára kérd. Ennyit tudsz tenni.
2015. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőség enyémre utalni. A cég nem engedi mivel az ő nevével regisztráltam. Enyémmel is van de ott más bevètelek vannak. Ezért csak övére lehet. Nem engedik más nevère kérjem vagy kp. Mit lehet tenni? Ùj számlanyitás és gyorsan ráutalni? Mennyi idő mire megtudja a vegrehajto?
2015. nov. 30. 10:08
 4/17 A kérdező kommentje:
Aki segit az kap belole. Irj uzenetet...
2015. nov. 30. 10:28
 5/17 anonim ***** válasza:

Kösz, de én inkább kimaradok az ilyen ügyekből (első vagyok).

Még annyit tudok segíteni, hogy belinkelek egy hasonló kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Szerény véleményem szerint inkább valamiféle megegyezésre kellene törekedni a végrehajtóval, mert addig húzzátok, halasztjátok a dolgot, amíg a végén anyukád házát, lakását fogják elvinni - elárverezni. Megúszni nem fog sikerülni.

2015. nov. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem tudod kikerülni ha pont akkor kerül inkasszó édesanyád számlájára. Az 1 millióból marad néhány tízezer forint mentes összeg többit mind viszik.

Max eldurmolsz pár miatyánkot.... Esetleg az utalás előbb pár nappal nyit édesanyád egy számlát és arra kéred és amint megjön rohansz levenni.

Ahhoz nagy pech kell hogy egy pár napos számla pont belefusson egy végrehajtásba.

2015. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 5ös!

Szerintem nem az volt a kérdés hgy hogy lehessen megegyezni a végrehajtóval, a kérdező a saját pénzét szeretné megkapni teljesen jogosan.

Azért kérlek mondd el hogy hogyan lehet 3 milliónál megegyezni a végrehajtóval.... Amikor én egyezkedtem vele azt mondta havi 10%.

Nekem ez oké volt mert kis összeg a tartozás. de azért kérlek mondd már meg ha valaki nem tudta addig fizetni mondjuk az 50et ami az alaphitel volt akkor hogy fizeti a 300at?

A végrehajtók úgy amúgy dögöljenek meg mert egy pióca népség legálisan hatalommal felruházva.

2015. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Amit csinálni akarsz, az bűncselekmény. Nem tudsz annyit adni, hogy bárki ehhez asszisztálni akarjon!
2015. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Kiveheted persze a pénzt, de onnantól, ahogy erre rájöttek (rá fognak a banknál), jön a törvény, kap még pénzbüntit (ha nem tudja fizetni, akkor leüli), és jön a végrehajtás (nincs több türelmi idő, mert csaltál), inkasszó, ingóságok elvétele, ha van lakása, akkor arra terhelik, akár el is adhatják.


Egészen biztosan ezt akarod édesanyádnak?

2015. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Azért azt elarulom ha nem tudnád hogy a bankszamla mellé akármi nevet lehet írni. Az utalás célba ér úgy is.

Ezt hidd el :)

Vagyis megadod a sajat szamlaszamod és hozzá anyud nevét.

Senkinek nem kell tudnia hogy az a te neveden van.


Én azt javaslom keress rá és nézz ennek a lehetőségnek utána.


Az hogy edesanyad butasagot csinált elsősorban az ő baja és elég nagy baj hogy akár te mint vétlen szivhatsz miatta mert olyan pénzt is vihetnek tőle ami nem az övé.

2015. dec. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!