Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás folyószámláról?

Végrehajtás folyószámláról?

Figyelt kérdés
Ha végrehajtó inkasszót tesz a folyószámlámra, de az folyamatosan mínuszban van a banki folyószámlahitel miatt és a számla egyenlege a fizetésem ráutalásakor sem éri el a 0 ft-nál magasabb összeget akkor is tud vonni belőle vagy csak a 0 ft feletti részből garázdálkodhat?
2015. nov. 9. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármekkora összegre "garázdálkodhat", ha már korábban "Te is garázdálkodtál" és nem fizetted meg a tartozásod.


Amíg a végrehajtási összeg nem kerül visszavonásra, a rákerülő összegből egyből lekapják a jogos részt.A rangsort mínuszos számla esetén nem tudom, hogy a bank a sajátját vonja le ez esetben elsőnek, vagy a végrehajtási összeget és beáll a sorba utána.


Ha van fizetésed, azt is letilt(hat)ja a munkáltatónál, amennyiben nem tud a számláról vonni.Igaz ezeket egy időben szokták kihelyezni. Így ha a fizetéseden felül is érkezik pénz a számlára,azt teljes összegben viheti a fizetésed 33, vagy 50%-a mellé. Havi 30 ezer forint körüli összeget köteles csak meghagyni neked.

2015. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első, ne haragudj, de nem a kérdésre válaszoltál, sőt meg is mondtad, hogy arra a választ nem tudod.



Tehát:


Az inkasszó a számla pozitív egyenlegét "viszi el".

Ha mondjuk -50 000 Ft az egyenleged és érkezik rá 40 000 Ft jóváírás akkor a matematika szabályai szerint -10 000 lesz az egyenleg.

Ebből természetesen semmit nem tud elvinni.


Ez nem rangsor, végrehajtási jogi kérdés, hanem matematika. (Amit nyilván a jog is akceptál.)

A banknak nem elsőbbsége van, hanem szimpla matematika.


Az inkasszó az adott bankszámlán lévő követelést vonja végrehajtás alá. De jelen esetben nem követelés, hanem tartozás van a számlán.

2015. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Folyószámlahitelt is vihet. Vagyis ha a számlád 0 Ft de van 100ezer forint hitelkereted akkor azt a 100 ezret viheti. Mivel az elérhető egyenleg (akkor is ha hitel) végrehajtás alá vonható.

Én egyszer így jártam abban a nyugodt tudatban voltam hogy a 200 ezres folyószámlahitelemhez nem nyúlhatnak...hát tévedtem. Egyben lakapták a 190 ezer körüli telenor tartozást.

2015. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!