Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hitelkártyákban mi a buktató?

A hitelkártyákban mi a buktató?

Figyelt kérdés
Már a nagyon sokadik telefont és egyéb megkeresést kapom, hogy tudnak adni hitelkártyát. Vagy azért, mert valami más szolgáltatással kapcsolatban jó ügyfél vagyok, vagy csak úgy. Elvileg mindenféle kedvezmények vannak, meg többnyire valamennyi ajándék pénz is. De valahol csak van buktatója. Nyilván valamiért megéri a banknak. Ha az ügyfélnek érné meg, akkor nem tukmálná rá a bank.

2015. aug. 27. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem fizetsz időben, irgalmatlan magas kamatot vernek rá.

Nekünk 5 éve van, kaptuk a lakáshitel mellé, szinte soha nem használjuk, nem is fizettünk semmi kamatot eddig. Szóval velünk nem járt jól a bank.

2015. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért éri meg nekik, mert sok ember retardált és el sem olvassa rendesen, hogy mit ír alá és nem gondolja végig, hogy az elköltött hitelkeretet vissza is kell fizetni.
2015. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
A buktató az, hogy a legtöbb ember csak azt nézi meg, hogy x% visszatérítést kap. Meg esetleg a kártyadíjat. De: tartozik hozzá számlaszám, annak van számlavezetési díja, arra pénzt kell juttatni időben. Ez a "juttatás" is pénzbe kerül. Sokan az "időben"-nel csúsznak el, onnantól kezdve meg kamatok, ráadásul az "ingyenes" szakaszra is. De végülis a bank arra játszik, hogy baj legyen, neki akkor éri meg.
2015. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Úgymond buktató nincs. De szerintem inkább annak való aki jobb módú. De annak is úgy, hogy mondjuk ilyen kisebb összegekre, mondjuk 50e alatt. Mert pl. vásárol akár élelmiszert, ruhát amit akar és 45 napon belül ha visszafizeti akkor kamatmentes. Tehát igy kicsit tolhatók a költségek. Vagy arra jó hogy ha váratlanul történik valami akkor mégis van hová nyúlni. Persze a vásárlás és a hitelkártyával való fizetés esetén él a 45 nap általában. Tehát ha pl elromlik a mosógép akkor és mondjuk nincs 60-80e-d újra akkor ezzel ki tudod fizetni. Ha visszafizeted 45 napon belül úgymond kisegit és nem kerül egy ft kamatodba se. Bár ha nem fizeted mindet vissza akkor megy rá kamat. De még ekkora ktg-nél nem olyan vészes. Valamint ha később lesz pénzed akár újra kiegészitheted maximális hitelkeretedig és akkor újra teli lesz.

Tehát úgymond ilyen hirtelen vásárlásokra a legjobb talán. Valamint még annak tudom elképzelni, hogy egy főiskolásnak egy nem túl nagy használható hitelkerettel odaadjuk és ezzel a váratlan kiadásokat tudja ő is fedezni, vagy ezzel fizeti a napi kis élelmiszerre való költéseket, valamint megtanul a pénzre vigyázni, gazdálkodni vele stb, pl az ösztöndijából ő fizeti a kamatokat, kiegészitést ha akarja.

A buktató talán akkor van, ha leveszi az emberke az egész hitelkeretet róla akkor nagyon nehéz visszatölteni. Akkor nagyon nagy lehet a hitelkeret. Pláne ha úgy van megadva hogy az elköltött ft után kell 5 vagy 10 %-át befizetni minimum összegként. Hát az tud fájni!

A cetelem régen igy számolt, volt hogy 40e ft-ot is fizethettél. Aztán ahogy telt a kártya pénzzel (feltéve hogy nem költöttél róla) úgy lett mindig kicsit kicsit kevesebb. De az több, nem kevés hónapba is beletellett, ha nem egy évbe, vagy többe.

Most viszont pl egy 220e-s hitelkeretre havi 11e-t kell fizetni. (ha nem élsz a 45napos dologgal).

De ha mondjuk leveszed az egész 220e-ret akkor fizetgeted 11e-ével. De hát abból levesznek ezt meg azt (ilyenolyanktg) igy kb ha 5e.-ret jóváirnak jól vagy. De ha nem vagy időben akkor kerettúllépésed lesz és amig nem gyülik vissza 220e-ig (pl 232e-ről) az egyenleged addig fizetgeted a 11e-ket havonta és le van addig tiltva a kártyád, nem tudod használni. Ha pedig már el tud kezdeni töltődni a kártyád apránként akkor ugye mindig az a felhasználható egyenleged. De igazából nagyon-nagyon sokára lesz belőle újra pénz. Hacsak nem fizetsz rá nagyobb összeget, bár abból ilyenolyan ktg lejön, vagy egészited ki teljesen.

Tehán a lényeg, hogy csak azért mert neked pl szükséged van 220e-re ne vedd fel, mert hosszú évek alatt fogod visszatölteni és úgymond csak lesz és még havonta pénzedbe is került. Akkor inkább már folyószámlahitel, bár annál is úgy van, hogy egyszer felveszed nagyon nehéz egy fizut rajtahagyni, vagy több hónapon át minden hónapba egy kicsit a feltőltődésik, hogy a folyószámla hitelkereted pluszba álljon.

Tehát visszatérve a hitelkártyához én úgy gondolom, hogy arra hogy hó végén ha megszorulsz és max. 30-50e-ig szükséged van pénzre hirtelen akkor tudsz hova nyúlni úgymond minden plusz ktg nélkül, hiszen 45 napon belül visszafizeted akkor kamatmentes, ha a kártyával fiztesz természeten. A kártyáról való pénzlevétel minden esetben kamatos.

Hát igy hirtelen ez jutott eszembe!

De mindenképpen érdemes és szükséges az adott szerződés elolvasása aláirás után. Ha valami nem világos kérdezni a banki ügyintézőt. és csak ha úgy érezzük hogy mindennek meg tudunk felelni a későbbiekben is, akkor vegyük fel, igényeljük. A napi betevőkkel küzdőknek egyántalán nem való! Nekik marad a segély, a szomszéd néni segitsége, a szülők segitsége stb. Sajnos! A banki termékek nem a szegény embereknek készültek. A már valamennyire pénzesebb embereknek inkább, de ha még az alsó részébe vagy annak a csoportnak is akkor jól leszed a bank. És ha váratlanul munka nélkül maradsz, vagy beteg leszel jól megszivod. Persze van biztositás pár száz, ezer ft-ért a termék mellé, de ha nem intézed megfelelően amikor majd baj lesz akkor eleshetsz tőle. Illetve itt is nagyon el kell olvasni, hogy mit takar ez a biztositás és mi az igénylése. hogy ne a baj bekövetkeztekor kezd el analizálni. Hanem már most légy vele tisztába. Mert hát a mai világban könnyen az utcán találhatod magad. A betegség meg megint nem válogat és vár. Sajnos. :(

2015. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Minden banknál más és más a feltétel, a THM, a kamat és visszatérítés mértéke és formája is.


Ha okosan gazdálkodsz a kártyáddal, akkor pl. a számlavezetési díjad visszajöhet a visszatérítéseknek köszönhetően.


Van, ahol pl. nincs a hitelkártyás vásárlás után tranzakciós díj sem.


Nekem Citi Life hitelkártyám van és eléggé meg vagyok vele elégedve. Jók a kondíciók, jó a visszatérítés.

Ha oda tudsz figyelni a költéseidre, akkor mindenképpen ajánlom!

2015. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az előnyökre volt kíváncsi, hanem a hátrányokra.


Ezek a következők:

1. csak első évben ingyenes, utána havi + éves díj = durván 6000Ft/év


2. visszatérítenek neked 1 vagy 4%-ot, de neked csak a díjaid kifizetéséhez elég sokat kell költened éves szinten a kártyáról

1% esetén 600 000-et, tehát havi 50e Ft-ot, az élelmiszer és számlák után nincs 1%! 4%-os dolgok esetén (benzin/ruha/utazás/elektronika ezek a leggyakoribbak) 150 000-et, előszeretettel tesznek át a tudtod nélkül más csoportba, vagy vesznek ki 1-1 csoportot a kedvezményesből.

Tehát ha nem költekezel ráfizetés! Ők ezen vásárlások után kapnak jutalékot a cégektől, pl. benzinkút, ahol dolgoztam 3%-ot tejelt, a banki ügyfél akinek nincs a benzin a kiemelt csoportban 1%-ot kap a banktól, kapásból 2% haszon nekik.


3. Elfelejted a kártyaügyeidet intézni, mint az 1. válaszadó, aki 5 éve nem használja, de csak az első év díjmentes, akkor 4 év alatt -24 000Ft-ot halmozol fel.

Szép és jó is lenne a világ, ha csak ezt a 24e-et kellene fizetni, de ha a kövi hónap után nem fizettél, akkor én bankomnál 46%-os büntető kamat van.


4. Ez bizony több mint 70 000-re duzzad a 4 év alatt, ami még rendben is lenne, hiszen kamat van, de befizetés nem történt. A gond a következő, amíg nem léped túl a hitelkeret maximumot, addig nincs piros csekk.

Előszeretettel X-eltetik be az emberrel, hogy ne levélben, hanem netbankon kérje a kimutatását, természetvédelem miegymás...


A legkisebb keret 100 000Ft, de szintén saját példa 2 évente rádobnak nekem +30 000Ft-os keretet. Az 1-es válaszadó esetén a legrosszabb esetben ez mit is jelentene, a 7-edik évben megy a piros csekk fizessen be 200 000-et, ami már évente 100 000 felett kamatozik neki, innentől pedig már könnyű elszállni a dolgokkal.


5. Ismerősöm gyorstalpalón végzett bróker, pénzügyi tanácsadó és értékesítő egyben. A hitelkártyáját 350 000-es kerettel nyitotta, mivel nem igazán ment a biztosítós értékesítés, ő maga pedig 4 helyen is fizető ügyfél volt + a keretét is megdobták 500 000-re 7 hónap alatt elérte a keretlimitét, mára 4,8 millió Ft-ot meghaladó hitele van 46%-os kamattal. A fizetése 60%-át vonják itthon, ezért külföldre ment dolgozni, hogy kifizesse a hitelét.


Hirtelen ezek a buktatók jutottak az eszembe. Ha ésszel csinálja az ember és figyel, hogy ne menjen mínuszba, akkor lehet egy kicsit megtakarítani a dolgokon.

A házfelújításnál, hitelkártyával költöttem 1,6m-ot, ennek a 4%-a visszajött, 64 000Ft ez pedig több, mint a félhavi keresetem.

2015. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előttem már leírtak kb mindent.


Ha tényleg érdekel a hitelkártya, nyiss egy excelt, a kiszemelt hitelkártya bank által közzétett hirdetményéből/kondíciós listájából írd ki a költségeket (kártyadíj, havidíj, esetleg tranzakciós illeték, stb) majd határozd meg a költési szokásaidat. Ez utóbbi nyilván nem túl pontos, ha hitelkártyát igényelsz elvárható annyi pénzügyi tudatosság, hogy kb képben vagy, mire, mennyit költesz. Ezt felszorzod a visszatérítésekkel (van ahol bizonyos termékköröknél nagyobb visszatérítés jár, ezt is bele kell számolni) majd éves szinten összehasonlítod az összes költséget az összes jóváírással (bevétellel). Utána eldöntheted, hogy x ezer forint évente ér-e annyit, hogy a hitelkártyával foglalkozz, hogy mindig pontosan fizess, hogy sose ess késedelembe. Értelemszerűen a költségeidet úgy határod meg, hogy sosem kell kamatot fizetned, nem esel késedelembe, nem veszel fel kp-t, és nem művelsz hasonló nagyon költséges dolgokat. Ha mégis, az könnyen boríthatja a kiszámolt jóváírást, és máris ráfizetés lesz a hitelkártya. A bank pontosan ezt akarja. Azt akarja, hogy adósodj el, ne fizesd vissza minden hónapban a teljes összeget, hiszen a brutális kamatokból és egyéb felszámított díjakból van a bevétele. A hitelkártya olyannak való, aki relatíve sokat költ, pénzügyileg tudatos, és a bank szempontjából leginkább kedvezőtlen módon tudja használni a kártyát. Szvsz évi 30-50 ezer forintos jóváírás (költségek levonása után) alatt nem érdemes ezzel vesződni.


"Nyilván valamiért megéri a banknak."

Ez nagyon jól látod. Az emberek nagyobb része rosszul használja a hitelkártyát, ami óriási üzlet a banknak. Ha nem így lenne, nem létezne.

2015. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legyen egy jó szakmád,maszekolj dógozz és hasitasi nem kér kódot......csak a kp.....nem köll az ájfon 6 jó a régi Nokia,meg nem köll a flancos szar új műanyag kocsi.Jó a RÉGI....Havi 80-90-130ezerből neeem lehet nyújtózkodni....gyüjtögess....dógozz told neki!
2015. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Mi van?
2015. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!