Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP A - B - C hiteleiben...

Az OTP A - B - C hiteleiben mi a buktató, illetve a hitelkeretben egyáltalán?

Figyelt kérdés
A - B - C hitel lehet már más néven fut.
2009. márc. 7. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb buktatója, hogy soha nem fogsz kikeveredni belőle, mert mindig azt fogod nézni, hogy még ennyit még annyit költhetek és teljesen ki fogod használni. Emellett azért kamata/rendelkezésre tartási díja vagy mindegy hogy nevezzük is van, ami havonta kb. 2-3ezer forint. Szóval nincs teljesen ingyen.
2009. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, már csak folyószámlahitelnek hívják, és a rendszeres fizud háromszorosa lehet a max (előző 3 havi átlag 3x-osa). A kamat tényleg nem túl nagy, de nem is kicsi. A buktató az, hogy nehéz visszafizetni. Nem pénzügyileg, hanem úgy, hogy "á, még mehetek minuszba..." és akkor költeni fogsz. Legalábbis nehéz lesz megállni. És szépen gurulnak el az 1-2, később akár 4-5ezrek is a banknak. Vag több. Futamidő, mint olyan nincs, ha jól tudom lehetsz életed végéig minuszban, de akkro folyamatosan tejelsz azért a kis pénzért. Ha tudod, hogy meg tudod állni, de most (néha) sürgősen kellhet pénz, akkor jól jön.
2009. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A - hitel ( a többit - szerencsére - még nem volt alkalmam használni ):

A fizetésed 3x - osát veheted fel, akár egy összegben is, utána ez úgy fog megjelenni a későbbiekben, hogy a fizetéseddel - ami ugyebár plusz bejövőt jelent - rendszeresen kiegyenlíted ezt a bizonyos mínusz összeget.

Akkor van gáz, mikor nem jön rendszeres utalás a számládra, na olyankor mennek rá a mindenféle kamatok, ha végképp nem tudsz fizetni, zárolják a számládat ( az eredetileg felvett tartozás ilyenkor akár a 3x - osára is rúghat ), amit egy összegben kell elvileg kifizetned.

Ha nem vagy fizetőképes, behajtási céghez adják az ügyedet, de általában minden bank fel szokott egy ún. adósságrendező hitelt ajánlani, ami annyit jelent, hogy ők bankon belül utalnak a számládra egy összeget, amivel kitörleszted az A - hiteledet.Kell egy minimális munkában töltött idő, hogy ezt megadják + legalább 6 hónapja náluk vezetett szla.Érdemesebb és szerencsésebb is felvenni, mert a minimum fizetendő összege jóval alacsonyabb ( pl: 400 ezer Ft - nál nekem 8800 Ft volt a fizetendő / hó ).

Ha behajtóhoz kerül az ügyed, rádvernek mindent, jobb nem megvárni...

2009. márc. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, Nekem 600E körül van a keretem, de 200 alá még nem mentem soha, de az utóbbi hónapokban folyamatosan minuszban vagyok, ha megérkezik a fizetésem akkor megy csak kicsit pluszba. Az a baj mindíg bejön egy nem várt kiadás, és a lakáshitelem is megdrágult, és mindennek emelkedik az ára.
2009. márc. 8. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az A hitelt már kivesézték előttem is, így arról nem is beszélnék.

A B és a C hitel szinte azonosak visszafizetés szempontjából... Van egy minimum százaléka a felhasznált hitelösszegnek, amit vissza kell fizetni és persze a kamatot. Mindkét hiteltípus újra megújuló, azaz a befizetett összeg ismét felhasználható (tehát itt ez a rizikó). Ha van rá lehetőség, akkor érdemes egy a minimumnál magasabb összegű törlesztést választani, mert a 29% körüli kamatláb és a havi 900 Ft kezelési költség nem a legbarátibb. Egyébként már nincsenek a bank kínálatában ezek a termékek, helyettük 9 hitelkártyaterméke van az OTP-nek, de az elvük ugyanaz.

2009. márc. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!