Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Lakást szeretnék vásárolni!?

Üdv! Lakást szeretnék vásárolni!?

Figyelt kérdés

A lakáson jelzálog van, ami több, mint a vételár. Az eladó úgy akarja kifizetni a hitelét, hogy amivel mi egyezünk meg vételár + ő hozzáadja a fennmaradó összeget.

Ez így mennyire biztonságos? Van buktatója?

Olyat is hallottam, hogy amíg tart a jelzálog törlés folyamata addig Ő tudna felvenni újabb hitelt a lakásra, ami még az övé akkor. Ezt tényleg meg lehetne csinálni?



2013. febr. 10. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez számodra csak akkor nem kockázatos, ha az eladó hamarabb fizeti ki a plusz tartozást, mint Te a kialkudott vételárat.


Máskülönben mi a garancia arra, hogy a bank törli a jelzálogot a lakásról, ha majd egyszer..., valamikor... az eladó fizeti a maradékot?


Én a helyedben csak úgy lennék hajlandó adásvételit írni, hogy a vételár először ügyvédi letétbe kerül, majd az eladótól kérnék egy olyan Tartozás Kimutatást a bankjától, amiben már annyival tartozik, ami a vételár, tehát addig nem engedném neki átadni a pénzt, amíg ő nem fizeti ki a különbözetet.


Nem tud a lakására több hitelt felvenni, hiszen már 100% fölötti a teher így is, ettől nem tartanék, de annak a kockázata nagy, hogy ő mégsem tudja/akarja kifizetni a különbözetet.

2013. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Eddig úgy volt szóban megbeszélve, hogy egyszerre fizetnénk ki mindketten a saját részünket. (én a vételárat, ő a fennmaradó összeget) Úgy gondoltam hogy a kialkudott összeget ügyvédi letétbe helyeznénk, majd ez az összeg akkor menne a bankhoz, mikor az eladó is kifizette a részét! Ennek örülök,hogy ennek az esélye nem áll fenn, hogy miután kifizette/ük közösen a hitelt, de még nem enyém hivatalosan a lakás addig nem vehet fel rá újabb jelzálogot
2013. febr. 10. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kockázatmentesen biztosra szeretnél menni, akkor azt javaslom, kér az eladótól egy Tartozás Kimutatást. Ez arra jó, hogy a tartozáson felül a végtörlesztés összes költségét is tartalmazni fogja, tehát biztosan tudni fogod, mennyi pénzt vár a bank, illetve az igazolásba az is benne lesz, hogy az összeg megfizetése után kiadja a bank a jelzálog törlési engedélyt.


Enélkül én azért nem kötnék adásvételit, mert ha bármi gond adódna, az ügyvéd díjat mindenképpen elbuknám még akkor is, ha a szerződésben ki lenne kötve, hogy a foglaló ilyen esetben visszajár.


Egy hivatalos Tartozás kimutatás csak néhány ezer forint, ennyit megér, hogy biztosat tudjak.

2013. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy az Adásvételi már be legyen jegyeztetve a Földhivatalba, kerüljön széljegyre, mielőtt a pénzt átadjátok a banknak, így tuti senki nem tud már rá hitelt felvenni.
2013. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez neked csak úgy biztonságos, hogyha megírjátok az adásvételit, te letétbe rakod a pénzt az ügyvédnek és az eladó IS LETÉTBE RAKJA azt a pénzt az ügyvédnek, ami még a hitel véglegesítéséhez kell, majd ad egy meghatalmazást az ügyvéd felé, hogy intézze el a végtörlesztést.


Ilyenkor ugye az eladó nem jut a vételárhoz, amíg a bankkal nincs tisztázva minden (ill. utána sem, mert az ügyvéd átadja a banknak) és az eladó nem is tud trükközni semmit, mert abban a minutumban, ahogy az ügyvéd feloldotta a bankban a tartozást máris a neveteken van az ingatlan.


Mondjuk egy ilyen adás-vételnek az ügyvédi költsége nem 2 fillér, úgyhogy számoljátok ki megéri-e!

2013. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!! Ha még eszetekbe jut valami nyugodtan írjátok! Az biztos hogy ügyvéddel intézzük, kerül amibe kerül.
2013. febr. 10. 15:50
 7/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ügyvédi letétbe kell tenni a vételárat, illetve az eladó a különbözetet is letétbe teszi és az ügyvéd végezze megbízással a tehermentesítést.

Elméletileg nem kell, hogy több legyen az ügyvédi költség, mint egy sima adásvételinél. Max azért kér többet, mert a törlés kapcsán lesz egy + út neki a bankhoz s a földhivatalba...


Viszont ha én lennék az eladó, akkor megkérném a bankot, hogy engedje el a vételár feletti részt. Láttam olyan ügyletet, ahol elengedte és akkor nem kellene az eladónak a zsebébe nyúlnia...

2013. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben, valószínűleg akkor ez az ügyvédi letétes játék lesz, ez már biztos. Egyébként az eladó az AXA-nál van nem tudom mik a lehetőségei... a vételáron felül körülbelül még 1.5-1,8 millió tartozása van.

Szerintem ennyit nem engednének el csak úgy :) persze nyilván az lenne a legjobb, de ezt majd Ő kideríti!

Köszönöm a segítséget!

2013. febr. 11. 08:38
 9/9 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Hidd el, ennél többet is elengednek...

Mindenképp próbálja meg kérni!

Gondolj bele abba, ha árverezésre kerülne az ingatlan, akkor mennyiért menne el. Azzal a bank jobban járna????

2013. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!