Megéri ezt a Fundamentát elkezdeni?
@ 20: Látom, hogy pénzügyekhez nem értesz, de nem baj, ezért segítek. A cél azonos: lakásszerzés / felújítás.
Ehhez több út vezethet, amelyek közül az egyik alternatíva egy ltp. Léteznek más alternatív finanszírozási megoldások ("pénzpiaci termékek"), és ezek mindegyike összehasonlítható érdemben, objektív módon az ltp-vel. Ezeket az összeméréseket nem csak lehetséges megtenni, de erősen ajánlott is minden sima, avagy mezei júzer számára. Amikor ügynökkel találkoztok, a szemetek előtt felkiáltójelek villogjanak: vigyázat, az ügynök azt akarja eladni, aminek az értékesítésében első,-másod,- és harmadsorban ő érdekelt.
Tájékozódni kell több forrásból, az ltp -nél nem szabad, hogy az állami támogatás talmi ragyogása elhomályosítsa a tisztánlátást, a józan összemérést más megoldásokkal. Az ltp-nek legalább annyi hátránya van, mint előnye más megoldásokhoz képest. Ezeket a hátrányokat nem fogja egy ügynök elmondani.
"Az ltp-nek legalább annyi hátránya van, mint előnye más megoldásokhoz képest. Ezeket a hátrányokat nem fogja egy ügynök elmondani."
Ok, akkor íme a te szóhasználatoddal élve egy "ügynök" véleménye a témáról, bár én sokkal inkább tanácsadónak nevezném magam, mert a termékismeretem messze magasabb, mint a legtöbb "ügynöké", sőt tapasztalatom szerint még a pénzintézeteknél az LTP-vel foglalkozó referensek ismereteit is meghaladja (ez nem nagy érdem, csak tény.)
LTP előnyök:
- Minden tervezhető, kiszámítható, a költségek, a hozamok és a termékhez kapcsolódó hitelrész paraméterei is ismertek.
- A megtakarítás után járó hitelrész fix kamatozású, kedvező(nek mondható).
- A 30% állami támogatásnak köszönhetően a jelenlegi kamatkörnyezetben - különösen a rövid módozatok esetében, ahol 10% fölötti az EBKM - nincs olyan megtakarítási forma, ami a garantált hozamokat ígérő egyéb pénzügyi termékek közül akár csak megközelítené ezt a mértéket.
LTP hátrányok.:
- A termék kevésbé likvid, mint pl egy bankbetét, vagy a befektetési alapok.
Amennyiben nem lesz lakáscélú felhasználás, akkor a 30% támogatás nélkül az EBKM lehet mínuszos is.
- A 30% állami támogatás csak a 4. évtől elérhető, így ha hamarabb kell a pénz, viszonylag korlátozott a felhasználási lehetőség.
Korlátozott az LTP-be elhelyezhető pénz (igaz sokszorozható a 20.000Ft, ha több közeli hozzátartozó nevére is takarékoskodunk).
Az alábbiak előnyök, vagy hátrányok? Ezt mindenki döntse el maga:
Az LTP-knél igényelhető hitelrész nem mindig a legkedvezőbb, ráadásul eléggé behatárolt a mértéke. Jelenleg pl lehet találni alacsonyabb kamatozású hiteleket is, de aki most kezd el megtakarítani, annak senki nem tudja megmondani előre, hogy 4-10 év múlva milyen kamatozású hitelek lesznek a bankoknál, kivéve az LTP-nél. A banki hitelek kamata kiszámíthatatlan, az LTP-ké előre tudható, tehát azzal semmiképp nem jár rosszul egy lakásra gyűjtő, ha most megteremti a lehetőségét egy kedvező kamatozású lakáshitelre a jövőben, max nem veszi igénybe, ha a lejáratkor lesz jobb megoldás is a számára.
A megtakarítás EBKM-je romlik, minél hosszabb a megtakarítási idő, viszont a megtakarításra járó fix kamatozású hitelrész a hosszabb módozatok esetén a kedvezőbb, mert pl ott egy újabb LTP indítással a kamat akár le is nullázható.
Véleményem szerint, mielőtt valaki megtakarítási terméket választ, az a legfontosabb, hogy alaposan ismerje meg a kínálatot (elismerem, ez a legnehezebb) és az alapján döntsön. Járja körbe, hogy NEKI milyen megtakarítási forma illeszkedik leginkább a terveihez. Nincs olyan, hogy mindenkinek ugyanaz a seprő jó a takarításhoz.
Pl egy vállalkozónak, aki sokkal többet tud kihozni a vállalkozásából, ha a tőkét a vállalkozásába forgatja vissza, nyilván nem érdemes LTP-be tenni a pénzt, de neki befalapba se érdemes, vagy ha valaki 50M Ft-ért akar ingatlant, annak sem lesz vonzó termék az LTP, mert számára ez "csepp a tengerben".
Akinek 1-2 év múlva kell a pénz önerőre, most annak sem feltétlenül az LTP a megoldás.
21-es nem gondolom, hogy veled kellene megvitatnom azt, hogy melyikünk felkészültebb közgazdasági témakörben.
Viszont az arc megvolt, akkor most Lássuk a konkrétumokat: Nekem, mint nagyon amatőr pénzügyekhez roppant hülye szerencsétlen félnótásnak van 20ezrem havonta. Mit ajánlasz, hova tegyem, Mikorra és mennyim lesz belőle? Tied a terep, figyelek.
23-as, ha nem gondolod, hogy velem kellene megvitatnod, akkor miért teszed?
Először is nem hinném, hogy rászolgáltam a cinikus hangvételre.
Másodszor az édes kevés infó, hogy van havi 20E Ft-od, mit kezdj vele.
Nem vagyok olyan amatőr, hogy erre rávágjam, rakd LTP-be.
@ 22 : " én sokkal inkább tanácsadónak nevezném magam,"
Ez az egyik ok, amiért piros felkiáltójeleknek kell ugrálnia a laikus kiszemelt ügyfelek szeme előtt.
Amikor egy függő ügynök odáig merészkedik, hogy pénzügyi tanácsadónak nevezi magát, akkor az intő jel arra, hogy a tripla óvatosság indokolt.
Egy ltp szolgáltatást kínáló fundás, .... ügynök olyan, mint egy bolti eladó, aki mögött az üzlet polcain termékek sorakoznak, és neki egy kötelessége van: eladni azt, ( és csak azt !) amit a cég, azaz a munkáltató/megbízó, mint cégtulajdonos forgalmaz. Jelen esetben pl. a Fundamenta ügynöke, mint függő ügynök nyilván nem fog alternatív ajánlatokat is a helyzetére megoldást kereső fogyasztóknak tálalni, összehasonlító elemzéseket végezni, és a számára egyénre szabott legjobb alternatívára javaslatot tenni a piacon elérhető teljes megoldáskészletből.
Egy ügynök =//= tanácsadó !!!
Egy ügynök = bolti értékesítő.
Mindenkinek azt javaslom, ha függő, vagy többes ügynökkel hozza össze a sors, akkor hallgassa meg, de ne csak az ő értékesítési érveire támaszkodva hozza meg a döntését.
Egy ügynök nem fogja az ügyfele érdekét képviselni, csak a megbízója érdekeit !!!
@ 23 : " Nekem, mint nagyon amatőr pénzügyekhez roppant hülye szerencsétlen félnótásnak"
Az őszinteség nagyon szép erény, kár, hogy nem jellemző az ügynökökre.
"Mit ajánlasz,..? "
ez a felület nem alkalmas arra, hogy mélyen szántó elemzéseknek engedjen teret. Arra elegendő, hogy felhívjuk a tapasztalatlan júzerek figyelmét a széleskörű tájékozódás szükségességére, mert megoldásokból van számos alternatíva, ezeket meg kell keresni, ami idő,- fáradság,- és pénzigényes. Ennek elmulasztása azonban könnyen odavezethet, hogy jutalékérdekelt ügyfél felhajtók (ld. ügynök) karmaiba kerül az ember, és rövid idő után arra ébred, hogy nagyon sokba került az óvatlansága, az ügynökbe vetett indokolatlan bizalma.
Az ügynöki tevékenység alapja az, hogy első,- másodsorban önmagát kell eladni, bizalmat kell maga irántébresztenie, aaz eladni kívánt szolgáltatás tartalma, az ügyfél szempontjai csak sokadrangúak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!