Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha most kötök Fundamentát és...

Ha most kötök Fundamentát és a futamidő végén nem szeretnék hitelt felvenni akkor is kell igazolnom a lakáscélt a felhasználásnál?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Ezt miért nem az ügynöktől kérdezed meg?
2015. jan. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Alkor is.
2015. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nem, akkor sört is vehetsz rajta! :-)
2015. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy kéred-e a megtakarítási idő után a teljes szerződéses összeget (tehát a hitelrészt is), vagy csak a megtakarítási részt, a 30% támogatás igényléséhez szükséges a lakáscél igazolása.

Ha nem tudsz lakáscélt igazolni a megtakarítás végén, akkor csak a befizetett összeget és némi kamatot kapsz.

2015. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És mivel igazolom a lakáscélt? Hogyan? Ha például felújításra kellene a pénz azt mivel igazolom?
2015. jan. 1. 14:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Minden ilyen kérdésre van válasz a Fundamenta honlapján (pl itt [link] de tájékoztatást kaphatsz az üzletkötőtől, vagy az ügyfélszolgálattól is.
2015. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm, holnap utánajárok.
2015. jan. 1. 14:42
 8/14 anonim válasza:

Mielőtt szerződöl velük ezekről tudjál:


Azonnal figyelmeztetnek sőt felszólítanak, ha késedelmesen fizeti az ember a saját szerződött megtakarítását. Fenyegető hangnemben hogy nem leszel majd jogosult az állami támogatásra.


Ha kell a hitel, vagy akár a megtakarítás, ahhoz csak hónapok múltán lehet hozzájutni, náluk az azonnali kifizetés 1% külön díj ellenében egy hónapot jelent.


Ha hitelt akarsz felvenni a szerződött feltételekkel, akkor adásvételt, vásárlást igazíthatsz az ő ügyintézési menetükhöz.


Ha szerencséd van, és kifogsz egy olyan ügyintézőt aki személyes sértésnek veszi hogy a saját ügyedben te akarsz rendelkezni, érthető kérdésekre nem ad konkrét választ, és normális hangnem ellenére dühöngve beszél veled, többször butának nevez, akkor sem találsz másikat, a központjukban nem kérheted hogy másvalakinél intézhesd az ügyedet.


És ha így magadra maradtál akkor olvasgathatod napokig-hetekig a szerződést, ltp. törvényt, hatályos kondíciókat, vagy kiveheted a pénzedet állami támogatás nélkül alig kamattal, amit máshol egyszerűen, jobban is befektethettél volna.


Én így jártam velük.

2015. jan. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Természetesen akkor is igazolni kell a lakáscélú felhasználást. A Fundamenta egy lakástakarék pénztár, tehát lakás előtakarékossági szolgáltatást nyújt. Így állami támogatásra értelemszerűen akkor vagy jogosult, ha a megtakarításodat lakáscélra fordítod. A homlapon részletes információt találsz arról, mi minden számít lakáscélú felhasználásnak.

Nem tudom megállni, hogy ne reagáljak az előttem szóló kedves ismeretlen rágalmaira. Tipikus példája a közönyös, lusta, "mindenki értem van" ügyfélnek. Aki lakásszámlát nyit, azért teszi, mert valami célja van. Ha megfeledkezik erről és hanyagolja a rendszeres megtakarítást, az nem fogja ezt a célt elérni. A Fundamenta pedig abban vállal partnerséget, hogy az ügyfelei elérjék a kitűzött céljukat. Ezért bátorkodnak figyelmeztetni az ügyfelet, ha az meg van csúszva. Ezt tekinti a kedves felháborodott válaszadó fenyegető hangnemnek? Ha nem kapnál figyelmeztetést, viszont a végén nem kapnál elég pénzt, akkor meg azért jajgatnál, hogy milyen szemét a Fundamenta, amiért nem figyelmeztetett, hogy csúszásban vagy?

Szerződéskor az Általános szerződési feltételeket nem azért kapják az ügyfelek, hogy legyen mivel begyújtani, hanem azért, hogy elolvassák! Abban ugyanis szerepel, hogy a 3 hónapos kiutalási időszak törvènyi előírás, nem a Fundamenta ügyfélszivató szeszélye, mint ahogy a ,edves felháborodott válaszadó képzeli.

A banki devizahitelesekre emlékeztetsz, akik aláírtak valamit, ami akár a halálos ítéletük is lehetett volna, mert EL SEM OLVASTÁK, most meg sírnak és persze a bankot hibáztatják mindenèrt.

Ha a személyi bankároddal is ilyen voltál, azt el tudom hinni, hogy egy idő után besokallt és tényleg lehülyézett. Én is megtettem volna. Azèrt mindennek van határa!

2015. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen azt tudom mire lehet felhaszánlni, mert elolvastam csak nekem nem egyértelmű a menete. Merthogy még nem kaptam meg a pénzt amiből mondjuk nyílászáró cserét szeretnék (mert az ugye kell hozzá) így én hogy igazolom, hogy valóban arra akarom fordítani a pénzt, úgyhogy légyszi adjátok oda!! Szóval érted. Ha meg előbb meg kell csináltatni és utána számlát leadni róla, akkor köszi, mert miből csináltatod meg ha épp arra a pénzre vársz!
2015. jan. 2. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!