Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha most kötök Fundamentát és...

Ha most kötök Fundamentát és a futamidő végén nem szeretnék hitelt felvenni akkor is kell igazolnom a lakáscélt a felhasználásnál?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ebben a személyi bankárod ésma call center is tud segíteni, de elmondhatom én is, mi a menete. A kiutalási értesítővel egyszerre kapsz egy számlaösszesítőt. A kifizetéstől kezdve minden vásárlásról, szolgáltatásról számlát kérsz, ezen az összesítőn feltünteted. Csatolod a számlák eredetijét, ezekkel igazolod a lakáscélú felhasználást. Ha nem tudod igazolni, akkor vissza kell fizetned az állami támogatást. Az igazolásra a lakáscéltól függően áll rendelkezésre meghatározott idő. Ezen az időn belül kell igazolnod. Tehát az a kiindulási pont, hogy megkapod az álltámot is, majd indul a "stopper".
2015. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó így már értem, köszönöm!
2015. jan. 2. 15:08
 13/14 anonim válasza:

Hihi, nem a személyi bankárommal intéztem, hanem a városban lévő irodában. Azzal mentem oda, hogy hogyan kapok hitelt és mikor, de válaszul csak egy grafikont kaptam hogy milyen jól járok. Utána a telefonos ügyfélszolgálaton kaptam a választ hogy fél év, és mivel erre nem kérhetem az eladót, összeszedtem a befektetéseim egy részét és megvettem az ingatlant hitel nélkül. Később visszamentem a fundi irodába hogy megszüntetném a szerződést, letöltött, kitöltött nyomtatvánnyal, ekkor kaptam a képembe hogy buta vagyok.

Úgy gondolom hogy azokkal a hozzászólásokkal szemben amiket a fundamentában anyagilag is érdekelt emberek írnak, jó, ha megosztom a személyes tapasztalataimat is.

2015. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13-as, előre jelzem, semmilyen anyagi érdekeltség nem fűz a Fundamentához, de én is csak azt mondhatom a leírtak alapján, hogy butaságot csináltál. Nem hinném, hogy buta vagy, viszont alulinformált, de valószínűleg ez nem csak a Te hibád. Mi lett volna a jó megoldás? Mivel nem írtad le, milyen szakaszban van/volt a Fundamenta megtakakrításod, úgy veszem figyelembe, mintha fél év múlva lenne kifizethető. Nyilván egy eladó eddig nem vár, viszont erre megoldás lehetett volna egy jól megválasztott banki hitel is, amit 2-3 héten belül megkapsz. Fél év múlva a Fundamenta megtakarítást betörleszthetted volna a hitelbe, hiszen az is lakáscél, ha lakáscélú hitelt előtörlesztesz. Ezzel a módszerrel nem buktad volna el a 30% állami támogatást és a lakást is időben ki tudtad volna fizetni.
2015. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!