Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Buda-Cash csalás - valaki el...

Buda-Cash csalás - valaki el tudja nekem röviden magyarázni, hogy tulajdonképpen miben és hogyan csaltak?

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Ez engem is érdekelne.

Egy időben oda akartam menni brókernek.

2015. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Még a rendőrség sem tudja, nyomoznak.
2015. márc. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Beszedték az ügyfelektől a pénzt, majd nagy kamatot fizettek ebből a korábban belépőknek, a különbözetet kiszedték és az egészet hamisan lekönyvelték,. Mindenkit lekenyereztek, így senki nem szart a levesükbe egy ideig :)


Mindezt MLM rendszerben végezték a vége fele, tehát hozod a balekot és hatodízig megy érte a jutalék minden "feletted állónak", tehát nagy jutalék zéró befektetés és az ügyfelek lenyúlása!


(Előrevetítem a jövőt 1-2 napon belül lesz, 10-15 MLM védő hozzászólás is...)

2015. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez olyasmi csalás lehetett, mint a Fortress!
2015. márc. 3. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Fix hozamot ígértek részvényekre.

Ezt amikor kimondta csak akkor változott az ára többször is.

Hitegettek,és még több tranzakcióra biztatták az ügyfeleket.

2015. márc. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első verzió valóban ez volt. Aztán szó volt arról, hogy dokumentumokat tüntettek el, meg arról is, hogy x összeggel nem tudtak elszámolni. De ez nem hiány volt, hanem plusz. Szóval információ többféle is volt. A nyomozás végét meg kéne várni, akkor már lesz valami fogalmunk arról, hogy mi történt. Találgatni felesleges.
2015. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Én ezt nem hallottam, hogy több lett voltna a pénz...

"Mi is áll a csőd hátterében?



A Buda-Cash Brókerház kétféle tevékenységet folytatott, értékpapír kereskedést, és túlnyomó többségben devizakereskedést, ismertebb nevén FOREX kereskedést.


Az értékpapír vásárlásakor tulajdonjogot szerzünk, vagyis a megvásárolt értékpapír minket illet. Egy példával szemléltetve, amennyiben a Buda-Cash Brókerházon keresztül valaki OTP részvényt vásárolt, (a Buda-Cash botránytól függetlenül az OTP ugye nem ment csődbe), a részvény ugyanúgy az ő tulajdonában maradt. Technikailag ilyenkor egy másik befektetőcéghez, vagy alapkezelőhöz tudja átvinni a részvényét veszteség nélkül. (Amennyiben tényleg értékpapírba lett fektetve a pénz.)


A devizakereskedéssel már más a helyzet, hiszen egyrészt ez egy olyan piac, ahol nincsenek olyan szoros szabályok, amelyek ilyen esetben védenék az ügyfelet. Másrészt itt nem értékpapírban van nyilvántartva pénz, hanem készpénzben. A devizakereskedés egyik jellemző vonása pedig, hogy magas tőkeáttéttel (Nagyon leegyszerűsítve a befektetés mellé hitelt vesznek fel, és együtt fektetik be a kettőt.) kereskednek a kereskedők, brókerek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy befektetünk 1 millió forintot, a befektető pedig „X” banktól kér 4 millió forint kölcsönt, és ezt együtt fekteti be. Ez mindaddig jól működik, amíg a kereskedés nyereséget termel, viszont a tőkeáttétnek a befektető részéről nincsen fedezete, így amikor Svájc néhány héttel ezelőtt elengedte az árfolyamgátat, hirtelen óriási veszteség keletkezett, amelyet most nem tudnak miből kifizetni."


Nekünk ezt küldte a pü.tanácsadó cég, ahol befektetéseinket intézzük.

2015. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De akkor az utolsó által leírtak alapján hol itt a csalás? Nekem úgy tűnik, csak balszerencse, de nem csalás.
2015. márc. 11. 13:13
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Az alapján Sehol, de ez is csak egy tézis. Mondom, várjuk meg a vizsgálat végét!
2015. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Rossz befektetéseket csináltak a beszedett pénzekből és így mások nyugaton nyertek, míg itthon a kisnyugdíjas mindent elveszített.


indexen és origon mai cikkekben leírják, betett továbbá a mostani svájci frank erősödés is.

2015. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!