Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik annó felvettek devizahite...

Akik annó felvettek devizahitelt miért nem olvasták el a rizikókat? (több lent)

Figyelt kérdés
Én nem értem ezt a bankos harcos dolgot... A szüleimnek is van hitele, de ők nem "harcolnak", mert a szerződést és elolvasták és tudatában voltak a kockázatoknak. Magyarázzátok el légyszíves a felháborodás okát. Köszönöm.

2014. szept. 23. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Mert sokkal egyszerubb 'car atyuskaban' bizni, aki majd 'visszaadja' az 'egyszeru embereknek', amit a bankok 'elvettek'. Meg mert sokkal egyszerubb utolag valakin elverni a sajat hulyesegunk miatti balhet, mint vallalni a felelosseget...
2014. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
így már minden érthető. (: de ennek mi fogjuk meginni a levét... szerintem... szüleim is fortyognak, tisztességesen fizetik és magukat okolják, hogy ennyire azért hülyének nem kellett volna lenni.
2014. szept. 23. 13:19
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Akkor nem számítottak rá hogy 50 forinttal lesz drágább a frank a kormányváltás után...
2014. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ez nem kifogás, h nem számítottak rá basszus, mindennek van kockázata, mindennek... nem a bank hibája egyébként.
2014. szept. 23. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Hármas, hülyeséget írsz.

Az árfolyamkockázat nincs megszabva, hogy száznyolcvan forintnál nem megy magasabbra sosem.


A legtöbb devizahitelesnek egyszerűen hiba volt hitelt adni, nem tudták fizetni.

2014. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Az állam részéről ez az egész csak szavazópolgárok gyűjtése a hatalomban maradáshoz, pont mint a cigányoknak puszira segélyosztás.


Nekem is elegem van a már a sok nyavajgó devizahitelesből akik mindenkit hizábztatnak hogy átverték őket meg ellopták a pénzüket, pedig egyedül ők maguk a hibásak. Senki nem kényszerítette őket fegyverrel hogy aláírják a szerződést.

A bankok csak annyi pénzt kérnek tőlük ami a szerződés alapján jár nekik, az hogy a legtöbb ügyfél annyira hülye hogy nemhogy a szerződést nem képes értelmezni de még az egyes kifejezéseket sem az meg nem a bank hibája. Talán utána kellett volna nézni hogy mi az a devizahitel mik a kockázatai, és akkor láthatták volna hogy egy gazdasági világválság esetén akár a százszorosára is nőhet a törlesztő. Csak ugye egyszerűbb nyavajogni meg a másikat hibáztatni.

2014. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dejó, azt hittem én vagyok az egyetlen a családommal , akik csak hülye, átgondolatlan embereket látnak a képernyőn. (: Ez most pozitív csalódás volt. Köszi a kommenteket.
2014. szept. 23. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint te. Spekuláltak, nem jött be. Szerintem elég undorító dolog, hogy amikor sokkal jobb feltételekkel megkapták, akkor annak bezzeg örültek, és abban reménykedtek, hogy ez így is fog maradni. Aztán amikor nem jött be a számításuk akkor sírnak hogy fizessék ki azoknak az adójából, akik nem vettek fel hitelt. Persze ha kevesebbet kéne fizetniük, mint amennyit az elején akkor nem állnának sorba, hogy héé, nekem nem ilyen kevés volt, a maradékot szívesen adnám az államnak, mert lenne mire költeni. Ha jól járnak, akkor az előnyt ők élveznék, ha megszívják, akkor meg összeesküdtek ellene a szemét bankok meg a kormány, direkt azért találták ki a devizahitelt, hogy ne tudják fizetni és majd jól elvegyék a házukat.
2014. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne általánosíts. Rosszul fogalmaztad meg a kérdésedet. A következőképpen kellett volna:-Akik hitelfelvételnél nem olvassák el a rizikót, azok miért vesznek fel devizahitelt?-Ugyanis nem annyira csodabogarak a szüleid, nem csak ők fizetik szorgalmasan, reklamáció nélkül a devizahitelüket. Tehát baromira unom az ilyen általánosításban feltett kérdéseket, ahol egyhangúan minden devizahitelest utálnak, mert csak azokat látják a médiában, akik köpködik a bankokat, az államot, és mindenkit, akik pedig szorgalmasan fizetik a havi részleteket, azok pedig nincsenek a nyilvánosság előtt. Miért is lennének? Azért csak ne menjek már én is felvonulni, tüntetni, csak azért, hogy lássák az emberek, hogy rendesen fizetők is vannak.


Én sem szóltam még egy rossz szót sem, hogy hogy felmentek a törlesztők. Ugyanis ha forinthitelt veszek fel, akkor kezdetektől fogva fizettem volna 70-80eft-t, így pedig úgy három éve érte el ezt az összeget, tehát mikor már négy éve fizettem. Mondjuk hogy most hol tartana azt nem tudom, mert egy nagyobb összeg előtörlesztése után 60e körüli összegre csökkent a törlesztő, utána meg gátat szabtunk az árfolyamnak mi is, de összevetve mindent, nagyon sokáig lényegesen kevesebbet fizettünk mint forinthitelként fizettünk volna.


Tudom, most azt mondjátok, akkor rám nem vonatkozik az ilyen jellegű kérdés, vélemény. Márpedig ez így nem igaz, úgy vannak megfogalmazva a vélemények, hogy az minden devizahitelesre, tehát rám is vonatkozik, márpedig rám nem igazak az ilyen jellegű állítások, és ahogy már írtam, totálisan unom, és fel vagyok háborodva, hogy mindenhol csak a devizások köpködése megy, csak azért, mert egy részük problémának tartja, hogy vissza kell fizetni a felvett hitelt. Roppantul örülnék, ha az általános köpködést mindenki egyszer s mindenkorra befelyezné.

2014. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom utolsó, ha megsértettelek, írtam privátban.
2014. szept. 26. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!