Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt nem szabad felvenni...

Diákhitelt nem szabad felvenni? Kinek mik a tapasztalatai? és ha nem találok munkát 4 hónapon belül akkor mi lesz a visszafizetéssel?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 12:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ


további véleményeket is osszatok meg nyugodtan :)

2014. aug. 20. 13:08
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem mindegy hogy tandíjra vagy kávézgatásra kell. Mert ha tandíjra akkor talán megoldható főleg hogy arra 2% a kamat de baromságra minek? Még mielőtt lenne valamid már eladósodsz. Ja és hiába nem lesz bejelentett munkád akkor majd az örökségedből vonják le, szóval olyan nincs hogy nem kell visszafizetned.
2014. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%
Vedd fel!
2014. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy lesz jól fizető(!) munkád és fogod tudni fizetni, akkor érdemes lehet felvenni. Ha a magyar átlagot keresnéd, akkor max néhány félévre érdemes felvenni, nem 3-4-5 évre (6-10 félévre). Minél többet veszel fel, annál kevésbé lesz érdemes csak a minimumot fizetni, különben oda kerülsz, ahol #10 is tart: 11 éve fizet egy alig 300.000-es kölcsönt (akkoriban 21e/hó=105e/félév volt a max). Én 2001-2002-ben vettem fel 3 félévre, 335e volt a tartozás amikor elkezdtem fizetni, és már arra sem emlékszem hány éve fizettem ki. De pl 3e helyett 5-öt fizettem meg 10-et. Hiába alacsony a kamat, 1MFt tartozásnál minimálbér után törlesztve (kb 5e/hó) még a mostani kamattal is éppen csak a kamatokat fizeted.


Szóval a diákhitel is olyan, mint bármelyik másik hitel: nincs olyan, hogy nem szabad, nincs olyan, hogy a hülyének is megéri. Ésszel kell felvenni (ha kell egyáltalán), és akkor kisebb a kockázatod.

2014. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

én nekem nem kell munka, mert addigra valszeg kapok pénzt és nem kell hogy dolgozzak!


most meg azért kéne költeni pénzt, ezért gondoltam a diákhitelre. fizetni tudnám, csak nem mindegy, hogy mennyit kell visszafizetni, illetve ha mégse lenne pénzem minden lehetőségre fel akarok készülni.



tehát ha nem lenne pénzem, és nem egyből kezdem meg a visszafizetést, akkor ugyanúgy szaporodnak a kamatok, meg egyre többet kell visszafizetni?

2014. aug. 21. 07:35
 16/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem kezded egyből a visszafizetést. Az első két évben a két évvel korábbi bruttó minimálbér 6%-át kell törlesztened havonta (most kb 5800Ft lenne). Ezt akkor is kell fizetned, ha lábat lógatsz vagy más okból nincs munkád. Kamat pedig az utalás napjától megy rá. Tehát mire elvégzed az 5 évet, nem csak annyival fogsz tartozni, amennyi pénzt felhasználtál, hanem az elsőnek megkapottra már megy 4 év (kamtos) kamata is. Szóval ha évente kb 500eFt-t veszel fel, az 5. év végére nem 2.5MFt lesz a tartozásod, hanem jó 3M.
2014. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik hitelre igaz, hogy nem szabad ész nélkül felvenni.

Csak nézd meg a sok idiótát, akik miatt most megy a Fidesz-propaganda, hogy "mentsük meg a devizahiteleseket". Pedig az sem diákhitel volt.

A Diákhitelről azért vannak különösen rossz vélemények, mert sokan abban a hitben élnek, hogy "ingyen pénz", nem is foglalkoznak vele, hogy pár év múlva ugyanúgy fizetni kell, mint bármelyik másik hitelt (ráadásul ezek a tipikusan felelőtlen fiatalok). Egyébként nagyon előnyös konstrukció (pont ezért van tévedésben sok ember), nem találsz ilyen hitelt máshol a piacon.

De még egyszer: mindig igaz, hogy hitelt akkor veszünk fel, ha tényleg szükségünk van rá. Azért, hogy egyetem mellett sokat tudjak bulizni (diákhitel), meg hogy a minimálbér mellé vegyek egy úgy kocsit, csak hogy villogjak (svájci frank hitel), na azért nem.

2014. aug. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
értem, tehát azt mondod, hogy a diákhitel a legjobb hitel, amit kaphat az ember a jelenlegi összes konstrukciót tekintve?
2014. aug. 22. 07:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem végeztem piackutatást, de hol kapsz 5-6% kamatra (még ha a számítás módja kicsit előnytelen is) szabad felhasználású hitelt, munka nélkül, úgy, hogy egy darabig nem is piszkálnak a törlesztőkkel, de ha akarsz, még korábban is törleszthetsz?
2014. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!