Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt nem szabad felvenni...

Diákhitelt nem szabad felvenni? Kinek mik a tapasztalatai? és ha nem találok munkát 4 hónapon belül akkor mi lesz a visszafizetéssel?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 12:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Fel ne vedd!Én felvettem,nem találtam rendes munkát 4 évig,így fizetni sem tudtam.Össze is gyűlt majd 2 millió forint tartozás belőle.Mostmár 1 éve van munkám,úgyhogy vonják is lefele.
2014. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Semmi extra, csak kb életed végéig fogod fizetni a kamatokat. Maga a hitel összegét majd az unokáid fogják nyögni, úgyhogy emiatt ne aggódj.
2014. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó hülyeséget beszél a diákhitel az egyetlen hitel ami semmikép nem öröklődik,sőt ha nyugdíjasként sem vonják már ha valakinek marad addig ami elég elképzelhetetlen..

Mire akarnád felvenni és melyiket?

2014. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Neked kéne tudni, hogy milyenek a lehetőségek a te szakterületeden. Egyébként a törlesztés jövedelemarányos (illetve első két évben a minimálbér 6 %-a). Ez nagyobb hitel esetén lehet, hogy nem fedezi a kamatokat sem, viszont ha ezt rendesen fizeted akkor nem mondják fel a szerződést. Ha nagyobb jövedelmet lesz akkor érdemes a kötelezőn felül ingyenes előtörlesztési lehetőséggel élni, ami közvetlenül a hiteltőkét csökkenti.
2014. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

diákhitel egyet, saját felhasználásra.


tehát hiába van pénz a kártyámon akkor is csak akkor fogják vonni a törlesztést ha van bejelentett munkám?


ameddig meg nincs addig gyűlnek a kamatok?

2014. aug. 20. 12:49
 6/19 A kérdező kommentje:
én elvégzem a szakmát utána nem akarok dolgozni mert addigra lesz pénzem amiből elleszek, most kéne egy kis zsé
2014. aug. 20. 12:49
 7/19 A kérdező kommentje:
tehát bejelentett munkahelyem sztem nem lesz max pár hónapra talán kimegyek külföldre dolgozni de semmi extra, különösebben jövőre nem akarok dolgozni, jó nekem itthon
2014. aug. 20. 12:50
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tandíjra felvenni hülyeség.
2014. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

azt majd én eldöntöm hogy mire költök a kérdésre válaszolj léccives

köszi

2014. aug. 20. 12:56
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ma mi a helyzet, én 2002-2003-ban vettem igénybe három félévre. 2003-ban diplomáztam, a diploma még a kezemben sem volt, a fizetési felszólítás már jött postán. Ahhoz képest, hogy arról volt szó, csak akkor kell fizetni, ha állásom lesz... a kutyát nem érdekelte, miből, de fizessem. Idén 11. éve, hogy fizetem, nem nagy összegről van szó, mert összesen volt kb. félmillió, de a 11 év alatt még felét sem írták jóvá. És akkora hú de nagy segítség nem volt, kicsit jobban elvoltam, de én a lakhelyemtől 300 km-re tanultam és havonta jártam haza, mindent magamnak kellett megteremteni, és szűkösen voltunk anyagilag akkoriban. Így is nagyon meg kellett húzni a nadrágszíjat. Ma már nem venném fel, inkább kiíratnám magam egyéni tanrendre és keresnék akármilyen munkát, hogy fenntartsam magam.
2014. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!