Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy problémás számlatulajd...

Van egy problémás számlatulajdonos. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam egy mobiltelefont és a tagnak aki árulta átutaltam a telefon árát. Azt állítja, hogy az összeg még 2 nap után sem ért oda a CIB-es számlájára. Hogy tudnék megbizonyosodni róla, hogy igazat mond és nem csaló? Ha a CIB Bankot felhívom, ott kérhetek információt a tranzakció állapotáról?
2013. jún. 26. 09:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
93%

"Kifogják adni. De kösz, hogy sokan a csaló pártját fogjátok. Ez mindent elmond rólatok..."


Kedves Kérdező!


Ezzel a felfogással inkább menj az ezotéria rovatba. Egyetlen bank sem fog banktitkot kiadni neked, attól hogy szépen kéred. Ha úgy gondolod csaló áldozata lettél, akkor fordulj a rendőrséghez. Azt már az első válaszoló megmondta, hogy ha három nap alatt "nem ért oda a pénz", akkor az ürge jó eséllyel sumákol. Ennyi.

További szép napot!

2013. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
53%

na még egy idióta aki előbb fizetett mint, hogy az árut megkapta volna :D

téged csak ki fognak röhögni mindenhol maradj inkább a s#ggeden, és fogd fel tanulópénzenk

2013. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Amúgy meg meglesz a tettes ugyanis a bankszámlához tartozik egy név azt pedig csak személyi igazolvánnyal lehet nyitni. A bank a rendőrségnek kiadja a csaló adatait onnantól kezdve meg ő lesz megb*szcsizva.


Szóval kösz a nagy semmit még egyszer! Megkeseredett, rosszakaró emberek válaszoltak csak....

2013. jún. 27. 00:10
 14/33 anonim ***** válasza:
2013. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én most válaszolok először,miután elolvastam az összes hozzászólást. Sajnos a válaszolók nem megkeseredett, rosszakaró emberek,hanem a való világban élnek. :( Sajnos nem az Ő rosszakaratuk miatt kerültél ilyen helyzetbe. Ha olvasgatsz itt az oldalon,akkor látni fogod,hogy mennyi hasonló eset van. És nem tud a rendőrség mit tenni,mert nem tud, vagy nem akar. A Te butaságod miatt (nem utalunk nagy összeget senkinek) miért a válaszolókat szidod?

A kérdésedre a válasz "Ha a CIB Bankot felhívom, ott kérhetek információt a tranzakció állapotáról?": Nem nem kapsz információt,mert banktitok és nem adhatnak ki semmilyen információt a saját bankszámládon kívül. Ha a Te folyószámládon sikeres tranzakcióként szerepel,akkor biztos lehetsz benne,hogy megkapta az eladó,csak letagadja. Az a baj,hogy sokat nem tudsz tenni. Feljelented,de a rendőrségen már alapból hülyének fognak nézni,hogy nagyobb összeget utaltál valakinek ismeretlenül. Sajnos, ha tetszik Neked ez a válasz,ha nem ez van. És én sajnállak, nem rosszindulatból és megkeseredésből írom :(

2013. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

"Nem lettem átb*szcsizva! Az eladónak 3 napot adtam türelmi időnek, aztán felhívom a bankját és, ha ott azt a választ kapom, hogy a pénzemet jóváírták a számláján, akkor megyek a rendőrségre és én b*szcsizok ki vele!"


Egyébként gondolod,hogy ettől megijed az eladó?? Szerinted nem számolt ezzel a lehetőséggel? Ugyanmár.....

2013. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg meglesz a tettes ugyanis a bankszámlához tartozik egy név azt pedig csak személyi igazolvánnyal lehet nyitni. A bank a rendőrségnek kiadja a csaló adatait onnantól kezdve meg ő lesz megb*szcsizva. "


Lopott személyivel csináltat egy bankszámlát, megjön rá a pénz, a fiókban a személyivel felveszi a pénzt. Oké, kamerán meglesz az arca, de kb ennyi. Ehhez csak annyi kell, hogy 1-2 hétig ne jelentse a személyi tulajdonosa az eltűnést.


De legyen az, hogy volt akkora barom, hogy a saját személyijét használta. Ha a pénz nincs már nála, mert pl elköltötte, akkor gyakorlatilag sosem fogod látni a pénzed. Ha mégis, akkor is minimum hónapok, de lehet, hogy évekbe fog telni.


Hülyézhetsz itt mindenkit azért, mert nem mamakedvencei vagyunk, hanem sajnos rossz tapasztalatokkal vagy ismeretekkel rendelkező emberek vagyunk, ezzel nem minket, hanem magadat minősíted. Tulajdonképpen bebizonyítottad az írásaiddal, hogy rettentő könnyen átverhető vagy, a csaló ezt használta ki. Ha tippelnem kéne, akkor iPhone 5-öt "vettél" 80000 körül.

2013. jún. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Ma reggel megírta, hogy megérkezett a pénz a számlájára úgyhogy feladja az árut postán. Nem tudom, hogy ehhez hozzájárult-e az, hogy ismertettem vele mi lesz, ha szerdáig nem kapom meg a készüléket vagy vissza a pénzem... 2 nap kellett mire átér a számlájára a pénzem, ez érdekes. A kérdés tárgytalan, segítséget nem kaptam.
2013. jún. 27. 10:32
 19/33 A kérdező kommentje:
Amúgy 60,000 Ft-ról volt szó kedves rosszakaróim.
2013. jún. 27. 10:37
 20/33 anonim ***** válasza:
Nem értelek!!! Miért írod,hogy rosszakaróim?? Senki nem akart Neked rosszat. Az emberek a tapasztalataikat írták meg. Sajnos ilyen világ van. :( Nem rosszból írom,de várd meg a végét azért. Valami nincs rendben,mert lehetetlen,hogy 2 nap alatt kapta meg a pénzed. De drukkolok,hogy minden rendben legyen.
2013. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!