Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalásnál a pénzt...

Attilav kérdése:

Banki átutalásnál a pénzt fogadó bank látja kinek a nevén van az a számla ahonnan az utalást kezdeményezték?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm a 90'-es években banknál dolgozott és ő azt mondta hogy a fogadó bank nem látja a számlatulajdonos nevét. Ehhez képest: utaltam a saját nevemen megnyitott moneybookers accountra pénzt valaki más számlájáról (nekem nincs) és ez a moneybookersnél tiltott, ennek ellenére mégis merkérkezett a pénz, de a második utalásnál már szóltak hogy a pénz nem az én számlámról jött, és nem is írták jóvá az accountban. Most akkor mi az igazság? Látja a fogadó bank hogy ki a feladó vagy mégsem?
2012. márc. 6. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy válasz a kérdésedre, de ha én a Budapest Banknál személyesen pénzt fizetek be saját számlámra, akkor is igazolnom kell magamat személyivel, lakcímkártyával. Akár egyetlen forint esetén is.

Nagyon is el tudom képzelni, hogy látják. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az operátor látja, ha munkája akad vele, de ha a rögzített alapadatok és a tranzakciót indító adatai nem vágnak egybe, akkor a gép nem fog utalni, ez egyértelmű. Legalábbis szerintem.

2012. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bank neve, számlatulajdonos neve és a számlaszáma is megjelenik a fogadó banknál sőt a számlatulajdonosnál is
2012. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy látod. Számlaszám és számlatulajdonos neve mindeképp látszik a fogadó félnél, az idegen bank neve nem mindig.
2012. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shai-Hulud ***** válasza:

A bankok szigorú számadással tartoznak a forgalmazott pénzre. Ezért nyilvántartják (és rögzítik is), hogy honnan-hová volt pénzmozgás. Számlától-számláig.

Ha nem így lenne, akkor könnyű lenne a pénzmosás, hiszen nem lehetne kideríteni egy pénzösszeg eredetét.

2012. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!