Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy problémás számlatulajd...

Van egy problémás számlatulajdonos. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam egy mobiltelefont és a tagnak aki árulta átutaltam a telefon árát. Azt állítja, hogy az összeg még 2 nap után sem ért oda a CIB-es számlájára. Hogy tudnék megbizonyosodni róla, hogy igazat mond és nem csaló? Ha a CIB Bankot felhívom, ott kérhetek információt a tranzakció állapotáról?
2013. jún. 26. 09:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Ha biztosan jó számlaszámra utaltad, akkor át lettél b*szcsizva.
2013. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
A saját bankodnál érdeklődjél első körben. De (hacsak nem péntek délután vagy a hétvégén intézted) még aznap meg kellett hogy kapja az összeget. Előfordulhat, hogy pl. rossz számlaszámot adtál meg, vagy vmi apróbb baki, de akkor meg te kapod vissza a pénzt.
2013. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Jó a számlaszám, többször leellenőriztem.


Első válaszoló:

Nem lettem átb*szcsizva! Az eladónak 3 napot adtam türelmi időnek, aztán felhívom a bankját és, ha ott azt a választ kapom, hogy a pénzemet jóváírták a számláján, akkor megyek a rendőrségre és én b*szcsizok ki vele!

2013. jún. 26. 10:20
 4/33 anonim ***** válasza:
80%
Az ő bankja semmilyen információt nem fog kiadni neked a számlájáról. Főleg nem telefonon. A saját bankod viszont tud olyat lekérdezni, hogy a tranzakció sikeres volt-e. Azt viszont nem baj ha tudod, hogy sajnos a rendőrség nem fog túl sok energiát belefektetni az ügybe.
2013. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Kedves 71%! Ha normális választ nem tudsz adni, akkor inkább ne írj! Nem a bankszámlája pin kódjára vagyok kíváncsi, hanem, hogy megérkezett-e xy tranzakcióazonosítóval ellátott utalás erre a számlaszámra. Ezt megfogják mondani, ha máshogy nem, akkor a hatóság kérésére. És elhiheted fog a rendőrség foglalkozni az üggyel, mert nem párezres utalásról van szó. Köszönöm megértésed!


Az én bankomnál egyébként hiába érdeklődök, mert sikeresen végre lett hajtva az utalás. Többet mondani úgysem tudnak....

2013. jún. 26. 10:53
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt megfogják mondani, ha máshogy nem, akkor a hatóság kérésére"


Máshogy nem? Csak úgy. Neked semmit sem adnak ki róla. Ez volt a kérdés, erre kaptál választ.

2013. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Kifogják adni. De kösz, hogy sokan a csaló pártját fogjátok. Ez mindent elmond rólatok...
2013. jún. 26. 11:10
 8/33 anonim ***** válasza:
82%

"Kedves 71%! Ha normális választ nem tudsz adni, akkor inkább ne írj!"


Attól, hogy neked NEM TETSZIK az, amit írok, attól még igaz.


"Nem a bankszámlája pin kódjára vagyok kíváncsi, hanem, hogy megérkezett-e xy tranzakcióazonosítóval ellátott utalás erre a számlaszámra."


A SEMMILYEN megfogalmazásba ez is beletartozik.


"Ezt megfogják mondani, ha máshogy nem, akkor a hatóság kérésére. "


Ezt akkor most vesd össze ezzel:

"Az eladónak 3 napot adtam türelmi időnek, aztán felhívom a bankját és, ha ott azt a választ kapom, hogy a pénzemet jóváírták a számláján, akkor megyek a rendőrségre és én b*szcsizok ki vele!"

Nem tudom, hogy a saját szavaid közt érted-e az ellentmondást. Nagyobb összegért megéri lopott személyivel bankszámlát nyitni, aztán a pénzt levenni róla, majd eltűnni. Főleg ha nem te vagy az egyetlen.


"És elhiheted fog a rendőrség foglalkozni az üggyel, mert nem párezres utalásról van szó. Köszönöm megértésed! "


1-200 000-nél se sok energiát belefektetni. Hidd el. Ez itt Magyarország. De kívánom, hogy legyél te a kivétel. A pénzt viszont nagyon sokára fogod viszontlátni abban az esetben is, ha megtalálják az illetőt. Inkább abban bízz, hogy csak nem is nézte meg, hogy megérkezett-e az utalás.


"Az én bankomnál egyébként hiába érdeklődök, mert sikeresen végre lett hajtva az utalás. Többet mondani úgysem tudnak...."

Nos akkor ha hozzáveszem ezt a mondatot:

"Azt állítja, hogy az összeg még 2 nap után sem ért oda a CIB-es számlájára."

Akkor tökéletesen igaz, hogy "akkor át lettél b*szcsizva.". Vagy te hogy hívod azt, amikor elutalsz valakinek egy rakás pénzt, aki eltűnik és se pénz, se ellenérték?

2013. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

"Kifogják adni. De kösz, hogy sokan a csaló pártját fogjátok. Ez mindent elmond rólatok..."


Ne haragudj, de rettentő sötét vagy. Nem fogjuk a csaló pártát, EGYSZERŰEN NEM BUROKBAN ÉLÜNK, hanem ismerjük a minket körülvevő világot.

2013. jún. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha megjött neki a pénz és direkt nem küldi el, az pontosan azt jelenti, hogy át lettél verve. (ettől függetlenül tehetsz feljelentést, de attól még át lettél verve)


És valóban igaz, hogy jó eséllyel nem látod viszont a pénzedet, mert sok hülye embert vernek át így, és a rendőrségnek nincs ennyi embere és energiája.


Látom, kedves kérdező, fogalmad sincs hogy mi az az adatvédelem és személyes adatok védelme. Csak így telefonon egy idegen embernek semmiféle ilyen jellegű (személyes) információt nem fognak kiadni, még akkor sem ha személyesen mész a bankba. A saját bankodnál érdeklődj inkább!


Amúgy mostanra már mindenképp meg kellett volna érkeznie a pénznek, szóval át lettél b*szcsizva.


Amúgy hol vetted? Gondolom vmi apród, jófogás vagy hasonló oldalon. Ahol világosan le van írva, hogy soha ne utalj előre!

Ha nem túl diszkrét a kérdésem, megmondanád, hogy mekkora összegről van szó?


Na, mindegy, a legjobbakat!

2013. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!