Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben LAkáslízing...

Ebben az esetben LAkáslízing vagy hitel? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem 92 E et keres nettóban, én jelenleg munkanélküli vagyok, de egy minimálbéres állás be van igérve jövőhónaptól, határozott időre.

Van fundamenták, 2 éve fizetjük, 4 év 3 hós futamidejü, Emellett kb 500 E megtakarításunk, ami a következő 2 évben több lesz főleg ha én is dolgozhatok megint. Mire lejár a fundamenta 1M ftot szerintem meg tudunk spórolni összesen.

De nem lesz elég ház vásárlásra, mert 5 M körül vannak a házak, és a fundamenta + saját megtakaritás is csak 4,2M lenne.

Nem beszélve a havi törlesztő díjak mellett, és hogy minimálbérre mekkora kamatot fogunk kapni ha 5 M át vennénk fel.

Nézegettem a kalkulátorokat a lakáslízingnél, és valamivel kedvezőbb a havi lízingdij kb 10-15 erel kevesebb mint hitelnél. De ott van maradványérték ha 10 évre nézzük. Hitelt szerintem nem is kapnánk 15 év alatt.

Persze még majd jól szét néznénk, de kíváncsi lennék hogy van e itt olyan szakértő aki tud olyat mondani egyik, vagy másik mellett amit még esetleg nem vettünk számításba, illetve tapasztalat alapján valami okosságot mondani.Van még 2 évünk rá, de szerintem egy ház vásárlásnak nem lehet 1 hónap alatt utána járni.Mondjuk 2 év alatt is sok minden változhat.A lízing azért jutott eszembe, mert albérleti díj helyett azt is fizethetnénk ennyi erővel. Mondjuk most jóval kevesebb a bérleti díj, de mi kertes házat szeretnénk, nem egy kis juk panelt..

Előre is köszi


2013. jún. 21. 11:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
na én ugy gondoltam hogy a hitelt kiegészitem a plusz megtakaritással.de akkor jol értelmezem jogy ha ezt a megtakaritást hozzácspom mint onerö aszerint kapok hitelt?tehát a fundában lévö befizetés plusz a kp mondjuk 2milla és erre kaphatok akár több hitelt ?magyarul egy kb 5millás házat megtudunk majd venni annak ellenére hogy eredetileg 3,2 röl szolt a szerzödés?komolyan olyan butának érzem magam...
2013. jún. 22. 22:18
 12/14 A kérdező kommentje:
mondjuk a fundamentárol is olyan csak a neten tájékozodtunk,és a kérdéseinket nem igazán tudtuk feltenni senkinek mert postán kötöttük ugy hogy többször el is rontották. legközelebb ha kötünk tuti ügynököt hivunk az biztos kifaggatjuk rendesen.
2013. jún. 22. 22:24
 13/14 anonim ***** válasza:

A Fundamentánál csak a szerződéses összeget fogod tudni felvenni a lejáratkor, ha lesz megfelelő értékű ingatlan fedezet. (5 millió Ft forgalmi érték alatti ingatlant a Fundamenta nem fogad el fedezetnek.


Viszont a saját megtakarítási részt és az addig kp-ban összerakott pénzt felhasználhatod államilag kamattámogatott hitelhez önerőként, így már több pénzhez is hozzájuthatsz, mint amit Fundamentától kaphatnál .

2013. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
értem koszi jo tudni hogy van ilyen lehetöség is.
2013. jún. 23. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!