Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben LAkáslízing...

Ebben az esetben LAkáslízing vagy hitel? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem 92 E et keres nettóban, én jelenleg munkanélküli vagyok, de egy minimálbéres állás be van igérve jövőhónaptól, határozott időre.

Van fundamenták, 2 éve fizetjük, 4 év 3 hós futamidejü, Emellett kb 500 E megtakarításunk, ami a következő 2 évben több lesz főleg ha én is dolgozhatok megint. Mire lejár a fundamenta 1M ftot szerintem meg tudunk spórolni összesen.

De nem lesz elég ház vásárlásra, mert 5 M körül vannak a házak, és a fundamenta + saját megtakaritás is csak 4,2M lenne.

Nem beszélve a havi törlesztő díjak mellett, és hogy minimálbérre mekkora kamatot fogunk kapni ha 5 M át vennénk fel.

Nézegettem a kalkulátorokat a lakáslízingnél, és valamivel kedvezőbb a havi lízingdij kb 10-15 erel kevesebb mint hitelnél. De ott van maradványérték ha 10 évre nézzük. Hitelt szerintem nem is kapnánk 15 év alatt.

Persze még majd jól szét néznénk, de kíváncsi lennék hogy van e itt olyan szakértő aki tud olyat mondani egyik, vagy másik mellett amit még esetleg nem vettünk számításba, illetve tapasztalat alapján valami okosságot mondani.Van még 2 évünk rá, de szerintem egy ház vásárlásnak nem lehet 1 hónap alatt utána járni.Mondjuk 2 év alatt is sok minden változhat.A lízing azért jutott eszembe, mert albérleti díj helyett azt is fizethetnénk ennyi erővel. Mondjuk most jóval kevesebb a bérleti díj, de mi kertes házat szeretnénk, nem egy kis juk panelt..

Előre is köszi


2013. jún. 21. 11:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*lyuk

bocsi a hibákért

2013. jún. 21. 11:04
 2/14 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy nem egy hónap utánajárni. De két évvel előre? Addig a munkahely is sokat változhat mindkettőtöknek, meg a szabályok és az árak is. Ennyire nem érdemes előre utánajárni. Most lehet, hogy az egyik jobb, de senki sem tudja megmondani mi lesz 2 év múlva.

Egyébként jelenleg nem kapnátok 5M hitelt a 92+60e nettó fizetésre, főleg hogy ebből az egyik határozott idős.

2013. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, Tudom hogy sokminden változik majd addigra. CSak gondolkodtunk, hogy pl ha most lejárna a fundamenta akkor mi lenne a célszerübb..

Ja nem a 60Ezres minimálbér hanem a 71ezer most asszem..jó mondjuk csak 10 a különbség, de van rá esély hogy a határozott idő lejárta után határozatlan lesz..No de lehet felesleges is rajta gondolkozni. Mondjuk az is eszünkbe jutott hogy bevállalni most a lízinget, és ha lejár a fundamenta abból kifizetni a fennmaradó részt..

Azért kérdeztem meg, mert most érné meg ingatlant venni, mert errefelé tényleg elmentek már az olcsóbbak, és egyre szutyokabbak vannak kínálatban többért mint amennyit adnánk érte.

CSak mivel a lízingnél is kell valamennyi önerő, azt elő kéne teremteni.

2013. jún. 21. 11:43
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért se lenne gáz most bevállalni a lizinget, mert ügye ott bérbe lehetne adni, és mi addig visszaköltözhetnénk a szülőkhöz mig le nem jár a fundamenta. Már rég mondják hogy költözzünk haza, ha csak egy kis időre is de nagyon szivesen várnának.
2013. jún. 21. 11:48
 5/14 A kérdező kommentje:
hm most hogy számolgatok a funda se fedezné a fenntmaradó összeget, kivéve ha meghosszabítjuk..
2013. jún. 21. 11:55
 6/14 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján jelenleg csak 500.000Ft önerővel rendelkeztek, amit a Fundamentába fizettél, az csak akkor lesz önerő, ha lejárt, tehát most nem tudsz lakást venni, de lízingelni se, mert kevés az önerőd.


Lízingben ne gondolkozz, mert a Fundamenta megtakarítást eleve nem lehet arra felhasználni, csak saját tulajdonú ház vásárlására. (Egyáltalán nem olcsóbb a lízing, sőt... csak a maradványérték miatt tűnik annak.)


Ami viszont szemet szúrt az összegzésedben, hogy Te önerőnek tekinted a teljes Fundamenta szerződéses összeget (3.220.000Ft), de ez így nem stimmel, mert ebből csak 1,3M az önerő, a többi az hitel, ráadásul igen rövid lejáratú, ez miatt magas a havi részlete is (38.000Ft/hó)


Minimálbérre nem kapsz 5 millió hitelt sem most, sem 2 év múlva, tehát inkább arra az időre tervezzétek a vásárlást, amikor lejár a Fundamenta megtakarítás és ezen kívül még összejön a további 1 millió. Ekkor már Te is dolgozni fogsz, így hitelképesek lesztek.


Azt még nem lehet tudni, hogy addigra milyen hitelkamatok lesznek, de ha a jelenlegi szabályok szerint nézem, államilag kamattámogatott hitelre is jogosultak vagytok, aminek a kamata most 6,5% körüli, de van normál lakáshitel is pl 7,4%-on.

2013. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Valamit félreérthettél, vagy én nem fejeztem ki jól magam, nem tekintettem önerőnek a fundamentát,csak a befizetett részét, ha nem vennénk igénybe a hitelrészt. Vagy arra gondoltál mikor azt irtam kifizetnénk a fundából a lizing hátralévő részét? Azt ugy gondoltam, hogy ügyebár akkor tudom megvenni a lizingelt lakást ha a maradványértéket is kifizetem, és ha ezt a fundamentából teszem, akkor az saját lesz. Lehet én értelmezem rosszul a helyzetet.

No de a lényeg, már egy ideje tervezzük egy második fundamenta megkötését. És azthiszem ez egyre sürgetőbb..A kettővel két év mulva többmindent tudunk kezdeni, mint most...A kamattámogatás nem is jutott eszembe..kösz h emlited.

2013. jún. 21. 16:01
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "fundamenta + saját megtakaritás is csak 4,2M lenne." Ebből gondoltam, hogy a Fundamentából a 3,2 Milliót önerőnek vetted és még ehhez szeretnél hitelt.


Ha most kötsz egy újabb Fundamentát, akkor azt leghamarabb 4 év múlva tudnád önerőnek felhasználni.

2013. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja értem mért hitted, nem nem igy értettem, hanem hogy ha a funda mellett még összegyüjünk két év alatt 1millát akkor 4,2ért nézelődhetünk kb a hitellel együtt.

igen értem én, csak arra gondoltam hogy két megtakarításra kapunk e valahol többet valami kombinált hitel segitségével, vagy ilyesmi ennek még nem nagyon néztünk utánna. Mert amit most még pluszba félrerakunk a ezt egy másik fundamentába is invesztálhatnánk és ott ügye jön a 30 % os állami is .még ha a másodiknál nem is vesszük igénybe a hitelt....

2013. jún. 21. 18:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó, amit elképzelsz, csak azt tartsd szem előtt, hogy azt fogják hiteligényléskor önerőnek tekinteni, ami a saját tőkéd és az akkor lejáró Fundamenta megtakarításod, tehát 2 év múlva lesz 1,3 millió a Fundából és amit még mellette KP-ban megtakarítasz. Azt a Fundamantát, amit most indítanál, bele lehet kombinálni egy hitelbe, de a benne lévő pénz (a 2 év alatt beletett saját rész) nem lesz önerő.

Van egy törvény, miszerint nem lehet egy ingatlant jobban terhelni, mint az értéke 80%-a, de ennél a bankok általában szigorúbbak. Pl ha neked lesz 2 év múlva 2 Milliód, abból Pesten vehetsz akár egy 8 milliós lakást is, de vidéken max 5 milliós lakóingatlant kaphatsz, mert vidéken rosszabb a finanszírozási arány az önerőhöz képest.

2013. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!