Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amennyiben pár száz forint...

Amennyiben pár száz forint miatt nem tudták a számlámról leemelni az aktuális hiteltörlesztést csoportos beszedési megbízással, majd pár nap múlva rátettem a számlámra pénzt és le tudták venni, akkor rákerültem a negatív adóslistára?

Figyelt kérdés
Még 200 forint sem volt az összeg ami hiányzott,viszont most ez szerepel a számlaegyenlegemen. :-(
2012. dec. 4. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az "adóslistára" csak a minimálbért meghaladó legalább 3 havi tartozás után lehet felkerülni!
2012. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az üzenet témája:

Adóslista


Az üzenet szövege:

"Köszönöm szépen a válaszodat!

A probléma az,hogy a folyószámlahitelkeretem emeltetését éppen most bírálják felül-folyamatban van,nem zárták ki,hogy megemelik,mert a fizetésem azóta 4 x annyi mint az igényléskor volt és hát a számlakivonatomon pedig ott lesz ez a fránya visszautasított tétel,ami csupán 100-valahány forint miatt hiusúlt meg és 6 nap múlva simán le tudta venni a másik bank .

Így részletezve látsz esélyt a foylószámlahitelkeretem emelésére,vagy teljesen elvágtam magamat ezzel,hogy a 2 hónap múlva lejáró törlesztést amit évek óta problémamentesen törlesztek egyetlen egyszer nem tudták levenni aznap :-( és pont most...?

Lekértek egy KHR információt ahol problémamenets ügyfélnek vagyok nyilvánítva,ott semmi nem mutatkozott,hogy lenne elmaradásom.

Mi a véleményed ?"


Az, hogy ezzel még nem bukod el a folyószámlahitel emelést! A "bank" "örül", ha nagyobb adósságba tud belevinni, hiszen a hitelekből él!


A tényleges véleményem pedig az, hogy miért akarod még nagyobb adósságba verni magad?

-Közeleg a karácsony, nincs mit a fa alá tenni?

-Hitelből?


Örülj, ha nem emelik meg a hitelkeretedet, mert jókora kamatot számolnak fel rá! Én már évekkel ezelőtt megtiltottam, hogy változtassanak rajta, és ha lehet nem használom ki. Ha már el vagy szállva (még ha csak 100 Ft-tal is), akkor a megemelt hitelkeret is el fog fogyni, és szépen mész bele az "adósságspirálba"!

400000 Ft folyószámla hitel kamata havi szinten és banktól függően 10-20 ezer Ft között változhat ha teljesen kihasználod. Aztán a következő fizetésből ez az összeg már levonódik automatikusan. Hát nem jobb lekötni havi 20000-et az helyett, hogy "kidobnád az ablakon"?

2012. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hú nagyon szépen kösönöm,akkor inkább mégha esetleg meg is adnák sem fogom kérni,azt monták postán küldik a szerződést,de akkor nem küldöm vissza ,jó,hogy egy ilyen józan ember segített most !!!


Van mit rakni a karácsonyfa alá én 200.000 Ft körül keresek,a férjem Németországban robotol :-) ,lehet,hoy rövidesen mi is megyünk utána,de előbb az egyik házunkat el szeretnénk adni,ahol jelenleg albérlők vannak még.

2012. dec. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!