Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nektek van félretéve 6 havi...

Kapo1588 kérdése:

Nektek van félretéve 6 havi megélhetés?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom hogy legyen félrerakva 6 hónapnyi pénz. Nektek van? egyet értetek a 6 hónappal? Ha van akkor arra nyitottatok egy külön bankszámlát? hol?

köszönöm a segítséget


2012. márc. 12. 07:17
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
utolsó gratulálok:)
2012. márc. 12. 13:41
 22/28 anonim ***** válasza:
Jelenleg én is több mint egy évig meg tudnék élni a félretett pénzemből. Igaz, ezt most jelenleg lakásra szánom, de ha baj van, albérletet fenn tudnám belőle tartani.
2012. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
:( Sajnos nekem egy vasam sincs félretéve, de most kezdünk el gyűjteni, és bízom benne, hogy nekünk is sikerült több, mint fél évi pénzt félretenni ! Amúgy jó ha van az embernek félretett pénze. NEkem is volt ... De most ez van, de újult erővel vágok neki a gyűjtögetésnek !
2012. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Tamás 1234 válasza:

Nekem van 2 nyelvvizsgám sőt rosszul irtam: 2 nyelven beszélek perfekt német, olasz, azon kivül agrártudományi egyetemet végeztem agrármérnök vagyok és keresek havi 135000ft-ot .

Ennyit a tanulásról. Öcsém szakmunkásképzővel és nuku nyelvtudással 180000ft-ot keres.

2012. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nekem vőlegényemmel együtt van kb. egy évi megélhetésre elég pénzünk félrerakva. Saját házra gyűjtünk, de ha olyan gond lenne, akkor hozzá tudnánk férni. Egyébként ő havi 120 ezret keres, én meg még főiskolára járok, de jó ösztöndíjat kapok, és ha tudok, akkor elmegyek egy kicsit dolgozni is pluszba, és nagyon takarékosan élünk.
2012. márc. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Egy fillér félretett pénzem sincs, egyedül élek, nincs senkim és nemrég cseréltem lakást, mire minden kész lett, még személyi kölcsönt is fel kellett vennem. Egy fizetésből sosem fogok tudni félretenni.
2012. márc. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddig válaszokat, sok elgondolkodtató tapasztalatot osztottatok meg velem:) én is dilemma előtt állok félre tudok tenni kb havi 50-60 ezret és nem tudom hogy ebből a fennáló diákhitelemet törlesszem be vagy tegyem félre a bankba mert azért a mai világba senkinek nincs biztos állása:S
2012. márc. 13. 08:07
 28/28 anonim ***** válasza:

Is-is.


Egy részét mindenképp félretenni+befektetni (akár banki lekötéssel), akár a hiteltörlesztés kárára is.

A másik részét meg hiteltörlesztésre, hogy lásd az alagút végét.


Hasonló élethelyzetekre is ad tanácsot Bodo Schafer: Út az anyagi függetlenséghez c könyve (remélem jól írtam).


Ui: a kiszámoló blog tényleg jó, még nem ismertem. Köszönöm.

2012. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!