Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nektek van félretéve 6 havi...

Kapo1588 kérdése:

Nektek van félretéve 6 havi megélhetés?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom hogy legyen félrerakva 6 hónapnyi pénz. Nektek van? egyet értetek a 6 hónappal? Ha van akkor arra nyitottatok egy külön bankszámlát? hol?

köszönöm a segítséget


2012. márc. 12. 07:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van nekem is meg egy forint alapú lakáshitelem. Nem értem hogy lehet valakinek több félévi félretett pénze ?! Mindkét szülő diplomás és jó állása van ????? Havonta hazavisznek kézbe 2-en vagy 600 ezret ???????? Hogy a francba ????
2012. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

9:01es vagyok

mind2en diplomásak vagyunk, férjem nagyon jól keres én kevésbé (most meg már gyeden vagyunk)

Amikor nagyobb pénzünk lett, akkor férjem elkezdett tőzsdézni, szerencséje volt. Most meg már csak lekötve van

2012. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Egy szóval sem mondtam, hogy nem zavar.
2012. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

én első vagyok, ketten többet hazaviszünk mint 600 ezret .

Sok tanulás és sokmunka. Én amikor otthon voltam a gyerekekkel az alatt at idő alatt csináltam meg 2.3. diplomám és 2 nyelvvizsgát.

2012. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%

Igen, van, több is, mint 6 hónap. A titka nálam annyi, hogy már a legelső fizetésemből is félretettem egy részt, pedig az több, mint 15 évvel ezelőtt volt, és azóta is minden egyes fizetésből teszek el 10-30%-ot. Jól jött, amikor nem volt munkám pár hónapig.

Ezt az összeget vándoroltatom az akciós lekötések között. Próbálkoztam fiatalon tőzsdézni, de amióta buktam egy nagyobbat, azóta nem kockáztatok semmit.

2012. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Van, tőzsdei befektetésekkel foglalkozó cég kezeli, elég jó hozamokat produkálnak és bármikor hozzáférhető mivel saját számlán marad a pénz.
2012. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
hm hát én a kettőt szeretném külön kezelni.. nekem is van a tőzsdén egy kis pénzem, de most akarok nyitni egy bankszámlát ahova összegyűjtök fél évnyi megélhetést.
2012. márc. 12. 13:11
 18/28 anonim ***** válasza:

Igen, van kb 1-1.5 évnyi megélhetésre félretéve, bankbetétben lekötve.


Tóth András blogján pont hasonlóról esett szó (ha reklámnak minősül akkor töröljétek a linket pls).


[link]

2012. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Ismerem a blogot csak abból a szempontból nem szeretem hogy mindig az életbiztosításokra hegyezi ki a dolgokat holott azért nem az a megoldás mindenre... a kiszamolo blogot jobban szeretem. azt ismered?
2012. márc. 12. 13:20
 20/28 anonim ***** válasza:
Nekem annyi megtakarításom van, amennyiből 9 hónapig megtudnék élni, ha elveszteném a munkám.
2012. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!