Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak nyelvek tudásából meg...

Csak nyelvek tudásából meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt akár tolmácsolásra, fordításra, idegenvezetésre vagy tanárságra.

Ha sok nyelvet tudok, köztük ritkábbakat is, jól lehet keresni velük?

Egyetemre hogy lehet bekerülni mint (nyelv)tanár?


2012. márc. 4. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ritka nyelveket beszélsz akkor simán.


Én ismerek olyat, akinek a világon semmilyen végzettsége nincs, de megtanult középszinten kínaiul - netto 250.000 ft fizetésért dolgozik egy nagy cégnél, annyi a dolga, hogy napi 25-30 pár soros levelet ír a kínai partnereknek, néha cégköltségen kiutazgat Kínába egy hétre... Továbbá komoly prémiumokat kap és a főnökség se b@szogatja semmiért, mert az egyetlen ember a cégnél, aki tud mandarinul és a partnerek többsége olyan rosszul beszél angolul, hogy nincs érdemi kommunikáció ha ez a kolléga szabadnapos :P


Ugyan ezt simán el tudom képzelni a Hindi nyelvvel is.

2012. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak felső fokú nyelvtudással, és ha van még 1-2 szakterület, amihez jól értesz.


Ugyanis amit tolmácsolsz vagy fordítasz, ahhoz is értened kell, olyan nincs, hogy csak a nyelvet tudod, és majd lefordítod. Ez ugyanolyan, hogy ha magyarul nem értesz meg pl. egy orvosi szakcikket, akkor lefordítani se fogod tudni, akármennyire tudod jól a nyelvet.

2012. márc. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 archon ***** válasza:
100%
Egészen addig, amíg nem fogadtam fel nemrég egy tolmácsot Norvégiában, azt gondoltam, csak a nyelvtudás nem elég a megéléshez. Miután mondta az órabérét, rögtön változtattam az álláspontomon :) És, ah felvesznek tolmácsnak, általában elmagyarázzák neked előre, hogy mivel kapcsolatban kell tolmácsolnod, mik a szakszavak stb. fel lehet készülni, nem gondolom, hogy ismerned kellene szükségszerűen a teljes szakterületet is, persze ha képben vagy, az csak előny. Régebben pl. tök jól lehetett keresni a magánórák adásával, gondolom ma is.
2012. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!