Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelesek új megmentőcso...

Devizahitelesek új megmentőcsomagja hogy tetszik?

Figyelt kérdés
Valamelyikkel élni tudsz?
2011. dec. 15. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni pontosan, hogy is lesz ez az új fixárfolyamos törlesztés, mert egyelőre nekem elég zavaros, főleg a Bankszövetség "pontosítása" miatt.
2011. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Ideje lenne befejezni ezt a devizahiteles mizériát, lassan két éve minden nap ez megy. A fiatalokkal meg nem foglalkozik senki, így nehéz lesz majd családot alapítani.
2011. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Háát, mi most nagyon dilemmázunk, hogy melyiket merjük bevállalni.

1. Végtörlesztés. Ehhez új Ft hitelt kellene felvennünk, aminek ugye évente emelhetik a kamatát, tehát ez is rizikós. Viszont 1 évvel lerövidítenénk a futamidőt (3

évre) és a jelenlegi CHF árfolyamhoz képest 10e Ft-al kevesebbet fizetnénk (105e).

2. Árfolyamrögzítés. Ez lenne a kényelmesebb, mert nem kellene az új hitelfelvétellel szenvedni. Kb. 25e-el kevesebb lenne a törlesztőnk a Ft hitelhez képest és legalább napra pontosan tisztában lennék azzal, hogy mennyi a különbözet, ami a gyűjtőszámlán halmozódik. És ha valóban elengedik rá a kamatot, vagyis 1/3-2/3 arányban a bankok és az állam fizetik, akkor igazából nem is hangzik olyan rosszul. Mi még teljesen beleesnénk, mert 2015. okt-ben jár le a hitelünk és most meghosszabbították 2016-ig.

Lehet, hogy naiv vagyok, de én úgy gondolom, hogy nem fog tovább emelkedni a chf árfolyam, sőt talán még lejjebb is mehet... :)

2011. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az nem világos továbbra sem, hogy csak a kamatot vállalja a bank és az állam (és a tőkerész halmozódik a gyűjtőszámlán) vagy a teljes különbözetet. Teljesen össze-vissza beszélnek. Én nem tudom miért nem lehet világosan fogalmazni.
2011. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy csak a kamatot.

"A különbség az, hogy ez nem 2014, hanem 2016 végéig szólna, de ami még ennél is fontosabb, hogy az időközben ki nem fizetett (vagyis a rögzített árfolyam feletti) összegnek csak a tőketörlesztéssel arányos része halmozódna egy új gyűjtőszámlán, a kamattörlesztést (a devizahitel rögzített árfolyam feletti részéből származót és nem a gyűjtőszámláét!) a bank és az állam fele-fele arányban elengedné. "

Ebben a cikkben olvastam: [link]

De kérlek, javítsatok ki, ha nem jól értelmezem!

2011. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is így értelmezem, de pl. Híradókban teljesen másképp tálalták. Ott szó nem volt a továbbiakban gyűjtőszámláról, hanem csak annyit mondtak, hogy a fix árfolyam feletti részt 1/3-ban az állam, 2/3-ban a bankkok vállalják. Pont ez a kettősség zavar engem is.
2011. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A napi.hu -n ezt olvastam:


"A megoldási javaslat szerint a korábbi árfolyamgát-megoldást átdolgozzák: a 180 forintos szint feletti költségeket 1/3-2/3 arányban megosztják egymás között a kormány és a bankok - a lakossági tehervállalás a megállapított kamatszint alatti részre vonatkozik. Matolcsy szerint ez a kormány oldaláról 5 éves időtávban - amelyre ez a megállapodás szól - 300, a bankok oldaláról 600 milliárd forintos kötelezettségvállalást jelent. Gyuris Dániel, a Bankszövetség alelnöke szerint technikailag a megállapodás azt jelenti, hogy az árfolyamgáthoz tartozó gyűjtőszámlán a tőketartozás a hatályos árfolyamgát-szabályok szerint továbbra is Bubor-alapon kamatozik, a kamaton elszenvedett árfolyamveszteség kamatát ugyanakkor 50-50 százalékban megosztja a kormány és a bankszektror. Azt, hogy mennyi tőke és mennyi kamat kerül rá a gyűjtőszámlára, azt az alap-hitelmegállapodás szabályozza - az esetek döntő részében a "fiatal" hiteleknél a törlesztés döntő része kamat, és csak minimális kamattörlesztés."


Bár nem tudom miféle "megállapított kamatszintről" beszélnek a barmok, mivel a 180 az nem kamat, hanem árfolyam.

2011. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az árfolyamrögzítéses verzió automatikus lesz mindenkinek, aki jogosult rá, vagy ezt is kérvényezni kell majd? A végtörlesztés nálunk szóba sem jöhet :-(
2011. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A rögzített árfolyamot kérni kell, annyira nem jó, hogy autómatikusan mindenkinek így kelljen fizetni ezután. Az nem lenne korrekt.

Én is úgy értelmeztem az olvasott cikkekben, hogy a 180-270-es árfolyam közti lakáshitel tőketartozás a gyűjtőszámlán halmozódik, és azt kell kamatostól visszafizetni. A 270 feletti árfolyam esetén pedig már a lakáshitel tőketartozását is átvállalják a hitelesektől.

Attól függően, hogy mennyi lesz a gyűjtőszámla kamata, akinek van rá esélye, hogy évek múlva javuljon az anyagi helyzete, annak már érdemes lehet szerintem elgondolkodnia, hogy talán él a lehetőséggel.

Viszont olyan is van, akinek esélye sincs arra, hogy később jobb anyagi helyzetbe kerüljön.

Gondolok itt a jelenleg rokkantnyugdíjat kapó emberkékre, akiket talán rehabilitálhatónak fognak minősíteni. Az később sem fog jobban élni, tehát nem tudja majd könnyebben fizetni a hitelét, mert a jelenlegi rnyugdíj helyett majd vagy fizetést kap, ha szerencséje van, és talál munkát, vagy három évig a rehab ellátást, ami még megélni is kevés lesz, három év múlva pedig ha nem talál munkát ( amire igen nagy esély van egy olyan országban ahol még az egészséges emberek között is rengeteg amunkanélküli ), akkor pedig még jövedelme sem lesz.

De ezek a mentőcsomagok azért már valamivel közelebb állnak a "kedvezőhöz" mint az előzőek.

2011. dec. 16. 14:08
 10/11 anonim válasza:

Határozottabban jobban tetszik ez, mint a többi, bár szívesen végtölesztenék, ha lenne miből. én vagyok az "automatikus" belekotnyeleskedő :-)

van rá némi esélyünk, hogy lehet ennél jobb még később. és annyi "előnyünk " is lenne, hogy a gyűjtőszámlán lévő összeg nem lenne olyan magam, mivel annuitásos a hitelünk és tőkét törleszteni kb. márciustól fogunk. nyilván a teljes törlesztőrészlet elenyésző hányadában, tekintettel a még hátralévő több mint 20 évre.

ha viszont nem kérjük ezt a lehetőséget, állhatunk be mi ia a sorba a nemfizetők közé néhány hónapon belül :-(((

tényleg kell hozzá egy kiskorú gyermek, hogy kérni lehessen? 15-én a teletext-en ezt lehetett olvasni...

2011. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!