Devizahitelesek! Milyen kiútban gondolkodtok? Mit tanácsoltok nekünk?

Figyelt kérdés
Ha most eladnánk a házat, vissza tudnánk minden hitelünket fizetni, maradna is, albiban, hitel nélkül még ha gyed-en maradok is jól élnénk.A férjem erről hallani sem akar, azt mondja tartsunk ki, de kérdezem én meddig???Havi 20e-t költök kajára, gondolhatjátok.Ha visszamegyek dolgozni,kb. 10 eFt-tal maradna több.lakáshitel forint, autó svájci frank.Tudom ez hiba volt, de ki a fene számított gazdasági világválságra...
2011. júl. 14. 10:22
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg van kajára pénz és nem vagytok feket listások akkor maradjon ez,de ha már a behajtó is rajtatok van akkor azt mondomkeresstek kissebb lakást
2011. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Mi még várunk, igaz van még egy kis tartalékunk, olyan 30%-os emelkedést még ki tudnánk köhögni. Persze nem akarunk :D

Ha tudjátok még húzni a dolgot, akkor szerintem is érdemesebb várni, mint hagyni a házat kárba veszni.

2011. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy hallgatva a híreket, elemzőket, ők sem tudnak semmit, vagy szerintem tudják hogy ez csak rosszabb lesz, de nem akarnak pánikot kelteni...
2011. júl. 14. 10:30
 4/41 anonim ***** válasza:
17%

Nem szabad felvenni hitelt addig, ha nincs fedezet. Bank szempontjából fedezet a megvett lakás. De mivel abban akarsz élni, a saját szempontodból okosabb, ha nem tekinted annak. Össze kell előre spórolni azt a pénzt, vagy legalábbis annyit, hogy minimális hitelt kelljen felvenni. Ennyi.

Az meg főleg nevetséges, hogy autója van annak, aki még a lakáshitelt sem törlesztette, ráadásul az is hitelből van. Szörnyen felelőtlen emberek vannak, én nem tudlak sajnálni. Más gürcöl és spórol a tefajtád meg nagylábon él. Aki kockáztat, számítson a legrosszabbra is.

Legjobb megoldás, ha albérletbe költözöl.

2011. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakértő de a forinthiteles lakástól nem szabad megválni...

én a kocsirészlettel csinálnék valamit a helyetekben.

2011. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

10:32-es!Ki kérte hogy sajnálj?????????? Nem kell sajnálni! Mi másztunk bele, ki is fogunk belőle mászni egyedül.Én csak arra voltam kíváncsi, mások mit tartanának helyes lépésnek.

Hidd el, hiába spórolgatsz, majd mire tudnál jó autót venni elveszik a jogsid,mert túllépted a korhatárt. Ha előtte tudsz kp-s lakást, jó autót, és két felnevelt gyereket csak színtiszta kp-ból hitel nélkül felmutatni, vagy apuci pénzét költöd, vagy nem tisztességesen szedted össze, vagy azon kevesek közé tartozol, akiknek tök jó munka adatott tök jó fizetéssel. Remélem az utóbbi vagy!

2011. júl. 14. 10:55
 7/41 anonim ***** válasza:
24%
Ez tipikus esete annak, ha valaki nagyzolni akar éhgyomorra.Lakáshitel, kocsihitel, kajára meg 20.000.-.Ne haragudj, de nem tudlak sajnálni.Felelőtlen döntések sorozata, pillanatnyi örömökért eladtátok az életeteket.
2011. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
19%

10:57-es vagyok, és mindenünk van, csak hitelünk nincsen.Ház 5 szobával, felsőkategóriás kocsik, 16 éves gyerek.Segítség nélkül, jó döntésekkel, kemény, TISZTESSÉGES munkával, odafigyeléssel, és nem hanyag gondolkodással.

Ki fogsz belőle mászni, kb.60 éves korodra.Ez van, sajnos.


34/N

2011. júl. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Ki a fene kérte hogy sajnáljatok?Ésszerű tanácsokat akartam kapni!!! Csak azt tudnám ha ilyen sok okos ember van ebben az országban, miért ekkora a lakosság adósság állománya?!Amúgy is a devizahiteleseknek szólt a kérdés, nem a hitelnélküliek lettek megszólítva.Örülök hogy jól éltek.
2011. júl. 14. 11:18
 10/41 A kérdező kommentje:
Ja igen, lepontoztalak titeket, mert nem a kérdésre válaszoltatok.
2011. júl. 14. 11:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!