Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelesek, ti meddig...

Devizahitelesek, ti meddig bírjátok még a chf emelkedését?

Figyelt kérdés

Már lelkiekben én is elértem a határt, hogy ennyi nem tovább. Pedig még az euro árfolyamát simán el fogja érni. Az árfolyam rögzítést én magamtól nem kérném, de szerintem pont ebben a helyzetben, amikor ilyen kiszolgáltatott lettél, igen is sokan fogják kérni.

Meddig bírjátok még törleszteni? Vagy már senkit sem érdekel, legyen aminek lennie kell alapon vagytok? Én már igen, eddig rendesen törlesztettem, ha így marad az árfolyam még éppenhogy talán tudjuk fizetni de akkor viszont enni nem fogunk.

Mások hogyan viselik?


2011. aug. 10. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ma voltam a bankban fizetési könnyítést kértem....
2011. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rögzítést csak ez év december 31-ig kérheted. Ha utána úgy gondolod, hogy mégis kéne, hiába, már nem fogják engedni.

Egyébként szerintem is csak átmeneti megoldás, hogy addig ne lakoltassanak ki, mert 2014-től ez mégjobban megdobja a törlesztőt. Mondjuk kisgyerekes családoknak jó, hogy legalább addig ne kelljen az utcára menni, amíg nincs 3 éves a gyerek.

2011. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
GYED-en vagyok, visszamegyek dolgozni, amint lehet. Tudjuk fizetni, de én már besokalltam a csóróságba, elég volt.Autóhitelünk van egyébként, de nem tudunk belőle szabadulni, pedig nagyon akartunk.
2011. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdek félni. Anno felvételkor varázsszó volt a "duplája", mármint hogy annyit vegyünk fel, amennyinek a dupláját is kényelmesen tudnánk törleszteni. Lassan eléri ezt a határt. Utána nem tudom, hogy lesz, őszintén szólva meg voltam győződve, hogy talán túlzottan is bebiztosítottuk magunkat. Mindenesetre most örülök neki :)

Árfolyambefagyasztást biztosan nem fogunk kérni, és egyelőre fizetési könnyítést sem, még 4 év van hátra, csak kibírjuk... mondjuk az biztos, hogy amíg nincs vége, addig nem lesz gyerek, mert ez iszonyú kockázatos játék már.

2011. aug. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mi személyi kölcsönt vettünk fel 3 éve, fix törlesztéssel, 500000 ft-ot.Minden hónapban ugyanannyi a részlete.Idén szeptemberben kéne lejárnia, de mi kiváltjuk egy forintalapúval, mert a tegnapelőtti állás szerint még 447000 ft az adósságunk.Akkor 160 ft volt a frank, most 263-al számoltak, tehát 3 év alatt 40000 ft-ot fizettünk ki 18000 ft-jával havonta.

Vicces, csak nem tudok rajta röhögni.

Még egy évig húzhatnánk automatikusan a törlsztést, aztán megkérdi a bank:kifizetjük egyben vagy extra kamattal tovább?

Hát ha ki tudnánk fizetni egyben akkor már kifizettük volna.

Most adósságrendezőt veszünk fel forint alapon, szerintem megint lesz 2,5-3 év ugyanekkora törlsztővel.

Vicces, hogy 6 évig fizetek egy 550.000 ft-os autót (ami most kb 250.000 ft-ot ér)és mire kifizetem 1.400.000 ft lesz belőle.

De mint említettem, nem tudok rajta röhögni.

2011. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 salhajni válasza:
Hát mi már a teljesítőképességünk határát súroljuk. Anno 2008-ban lehetett könnyítést kérni , 2 évre , áthidaló kölcsönt , kértük , 2012 februárjában lejár. 2 hitelt kéne fizetni , a rendest , meg ami a másik számlán 2 évig gyűlt....
2011. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!