Ki vagy kik határozzák meg a svájci frank emelkedését?
Szerintem a politika van a háttérben. Kizárt dolog, hogy ez Svájcnak jó lenne. Óránként hallani, hogy megint emelkedett a svájci frank árfolyama, és láss csodás: valóban az egekbe szökik. Ezen a bankok gazdagodnak meg igazán, és úgy gondolom, hogy politikusaink közül is nagyon sokukat érinti "pozitívan" az árfolyam-különbségből adódó bevétel.
Számomra az is kérdés, hogy a bankok miért nem engedik a részletek svájci frankban történő törlesztését?!
Az is kérdés, hogy hogyan számolják ki a havi törlesztőrészletek összegét, mert hihetetlen, hogy pl. 10milliós hitel már kb. 13milliónál tart. Miért nem intézkedik tisztelt kormányunk, hogy csak annyit kelljen visszafizetni, amennyit felvettünk? Biztos vagyok abban, hogy fordulónapkor újra átszámolják a 32 évre felvett kölcsönt a mocskosul magas kamataival együtt, és azt a részletet fizettetik az adóssal. Miért nem lehet a kezdetektől törleszteni a tőkét is? Miért kizárólag a kamattal kezdik, amit állítólag 32 évig kellene fizetni?
Szóval a bankok mocskos politikáján kellene változtatni a kormánynak, már ha lehet beleszólása. Egyik barátunk 20milliós kölcsönébe befizetett 11,5 milliót, nem csökkent a törlesztőrészlete egy forintot sem. Amikor rákérdeztek, hogy miért, a banki ügyintéző NEM LÁTTA a rendszerbe, hogy hová tűnt a befizetés. Érti ezt valaki??
"csak annyit kelljen visszafizetni, amennyit felvettünk"
Pont csak annyit kell, plusz annak a kamatát..
"Miért nem lehet a kezdetektől törleszteni a tőkét is?"
Lehet. Ez konstrukciótól függ. Általában törleszted is. Ha nem, annak oka volt, hgoy így választottad. Ez most szívás.
"a banki ügyintéző NEM LÁTTA a rendszerbe, hogy hová tűnt a befizetés"
Kamu, kamu, kamu! Ezt még én innen a távolból is megmondom, hol van a befizetés, ha elküldi a haverod a szerződést, amit aláírt!
"ha a pénz svájci frankban van, akkor az árfolyam miatt nyer, ha forintban akkor sincs vesztesége, mert sokkal több forintot kap vissza"
A bank csak közvetíti a hitelt! Ő normál esetben nem nyer, nem veszít az árfolyamváltozáson. Az a pénz egyébként CHF-ben van, de nem a banknál, hanem - meg fogsz lepődni - a hitelfelvevőnél! Az, hogy ő ezt közben elköltötte egy (a CHF-hez képest legalábbis) elértéktelenedő lakásra, az az ő hibája, felelőssége..
A banknak úgy van vesztesége, hogy nem fizetik az adósok a hiteleket, a banknak viszont fizetnie kell a felvett, vagyis kiközvetített hitelért!
Most olvastam....undorító!
Nyolc forint a bankok nyeresége egy frankon
2011.08.11. 09:00
Minél többe kerül a svájci frank, annál nagyobb a bankok haszna törlesztőrészletenként. A jelenlegi, 262 forint körüli árfolyamon például frankonként minimum nyolc forintot nyernek a pénzintézetek.
Szerdán délután a frank árfolyama 266 forinton állt. A hitelesek többsége kénytelen lenyelni a magas törlesztőket, pedig a bankok akár olcsóbban is számolhatnák nekik a frankot. A svájci devizát ugyanis eltérő összegekért és különböző helyekről veszik a bankok. A pénzintézetek – amennyiben van nekik – a saját középárfolyamukon számolják ki, hogy éppen mennyi a lakáshitelesek aktuális törlesztőrészlete. Ennél viszont jóval olcsóbban szerzik be a frankot a nemzetközi pénzpiacokon. A bankok az úgynevezett határidős ügyletek során adnak és vesznek devizát, ez pedig mindig jóval alatta marad a tényleges, ügyfelek számára is látható árnak.
Müller János, a Magyar Bankszövetség szóvivője elmondta: a bankok kvázi hasznát devizánként az úgynevezett kamatmarzs adja, vagyis az a különbség, amely a beszerzett és az eladott deviza kamata között van. Ez nagyjából 3 százalék körül van, ám bankonként eltérő. Azt viszont nem tudni, hogy mennyiért szerzik be a bankok a frankot. Róna Péter közgazdász szerint sem lehet ezt megmondani, mivel ezt titkolják a pénzintézetek. A kamatmarzsot vizsgálva viszont az derül ki, hogy a 260 forintos svájci frank árfolyam mellett nagyjából 8 forint nyeresége van a bankoknak minden egyes lakáshiteles frankadósságon. E mellé még egyéb költségek is jönnek, például a kezelési, amely szintén mind a bank hasznát képezi.
Megkérdeztünk négy nagy bankot – OTP, Erste, CIB, Budapest Bank –, hogy mennyiért szerzik be a frankot, de érdemi felvilágosítást nem kaptunk. Pénzpiaci információk szerint a Magyar Nemzeti Bank tegnap beavatkozott az euró-forint árfolyamba, erősítve a hazai fizetőeszköz kurzusát.
Forrás: Bors online
Jól számolok?
Nekem havi 160 svájci frank a törlesztésem:
160x 8ft= 1 280ft nyereség havonta a banknak
Durván 500 000 adós mondjuk ugyanennyi törlesztéssel...
1 280x500 000= 640 000 000ft?????????
H i h e t e t l e n!!!!!!
És amúgy mennyi a folyószámlavezetési díjad?
Számoljunk: havi mobilszámlám 3eFt. Van 10millió előfizető, ez havi 30.000.000.000,- Ft?!? Roha dékok!
Ja, és hagytam itt neked valamit a végére: ez nem havi, hanem éves szinten 8Ft!
Kedves 63%-os!
Te most nyerészkedsz éppen a svájci frank drágulásán, vagy beépített banki ember vagy???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!