Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi tévő legyek, vannak kibúvók...

Mi tévő legyek, vannak kibúvók vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés

Elmentem kezesnek apám élettársának kb. 3 évvel ezelőtt egy pannonos internethez kellett neki kezes. Azt mondja nekem jó fizető lesz, na mondom jolvan apámat se akarom megbántani szoval belementem, gondoltam mi bajom származhat belőle?


Erre ma kijött egy papír amin az áll 70 ezer forintot fizessek be 5 napon belül vagy az x.y. nevű ügyvéd polgári perre viszi az ügyet. Na most fél éve nem beszélek se apámmal se az élettársával (szüleim már kis koromban elváltak anyámmal élek.), hogyan tudnám ezt visszahárítani apám élettársára hogy ne nekem keljen megadnom azt amit ő felhalmozott?


2011. aug. 15. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Kezesnek csak akkor menj, ha azt az összeget bármikor ajándékba is odaadnád. Örülj neki, hogy viszonylag kicsi az összeg.

Amit kifizettél helyette, azt majd tőle követelheted polgári perben.

2011. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én nem tudom kifizetni egy kanyi vasam sincs se munkám segélyt se kapok már szoval gázos a helyzet.. nincs semmi vagyonom.
2011. aug. 15. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd tőled se tudják behajtani, viszont az ügyvéd meg a végrehajtó majd rárakja a költségeit a tartozásra, ami tovább kamatozik, aztán majd ha egyszer lesz valamid vagy neked, vagy az adósnak, aztán akkor behajtják fizetésletiltással, árverezéssel, vagy ahogy tudják. Ők ráérnek.

Másrészt most is netezel valahonnan, még az lehet, hogy elvisznek mindent abból a lakásból, ahol a bejelentett lakcímed van, pl. a számítógépet. Akkor is, ha nem a tiéd, de ezt nem tudod bizonyítani.

Mondjuk amíg ide jut az ügy, az nem két nap, addig akár az adós is kifizetheti a tartozást, és akkor szabadulsz a kötelemből.

Máskor gondolkodj előre.

2011. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kezességnek ez a lényege, ezt nem lehet "visszahárítani".

Mielőtt elvállaltad, nem jártál utána, hogy mit is jelent ez? Mi az, hogy "mi bajom származhat belőle"?

Sajnálom, hogy így jártál, de most itt az ideje, hogy újra beszélj apádékkal, és közösen találjatok ki valamit a visszafizetésre. Mindenkinek ez az érdeke (a tied is!!).

2011. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!