Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 35 éves koromig nem volt...

Ha 35 éves koromig nem volt nagy karrierem, érdemes még hajtanom és reménykedni? Vagy inkább törődjek bele hogy ez van és ne kergessek illúziókat?

Figyelt kérdés
Amúgy elég jó végzettségem, nyelvtudásom van, de eddig valahogy elkerültük egymást a nagy lehetőségekkel. Illetve volt pár amiről azt hittem hogy az és mindent beleadtam, de végül mások profitáltak belőle. Tapasztalatok, vélemények?
2009. aug. 7. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell beletörődnöd. Én 31-32 évesen indítottam el a vállalkozásomat, és kerültem arra az útra, amin most járok, a meggazdagodás és kényelem felé vezető útra. Ráadásul azt csinálom, amit szeretek.

Persze az emberek többségének ez nem sikerül, ha nem keresed a lehetőségeket, akkor semmi ilyesmi nem fog sikerülni. Tenni is kell érte valamit, nem olyan, mint a sült galamb.

2009. aug. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az alapvető gondod magad is megfogalmaztad. "Mások profitálnak belőle" Ez nekem azt jelenti, hogy jól csinálod amibe belevágsz, csak éppen túl naívan, hiszékenyen, és ezért van az, hogy "kihasználnak". Szóval beletörődni semmiképpen nem kéne, csak kicsit keményebben kiállni a sajátodért.
2009. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ és gratulálok a vállalkozásodhoz! Sajnos én tipikus alkalmazott alkat vagyok ill. a végzettségem, munkatapsztalatom is olyan, hogy önmagában azzal nem nagyon lehet mire vállalkozni, kellene hozzá valami kézzelfogható mesterség mint cukrász, pék, fodrász, óvónő, bármi. Mondjuk tőzsdézhetnék, na de... Szóval marad a céges világ és ahogy látom ebből is szuperül meg lehet élni ha befut az ember és nincs hétvégi meg éjszakai meló, ünnepnapok otthon a családdal, céges kocsi, telefon, laptop, prémium, részvényjuttatás, utazások, kortól és beosztástól függően évi 30-40 nap fizetett szabi, TB-t fizetik + egészségpénztár, magánnyugdíj alap, üdülési csekk, kajajegy, sorolhatnám. Csak ugye keveseknek jön be.
2009. aug. 7. 13:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2., neked is köszönöm! No de mit lehet tenni azon kívül, hogy az ember 110%-ra elvégzi amit rábíznak? Hogyan lehet elérni, hogy a szóbeli hátbaveregetésen kívül előléptetéskor, pénzosztáskor is figyelembe vegyenek, ha maguktól erre nem képesek a felsővezetők? Tényleg a legmagasabb szintről is kaptam már dícséretet, mégis olyanok akikkel nap mint nap ordítozik a nagyfőnök kétszer olyan magas beosztásban vannak háromszor akkora fizetésért... Biztos velem van a baj, de én ezt nem értem.
2009. aug. 7. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!