Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankoknak miért szabad...

A bankoknak miért szabad mindent? (svájci frank)

Figyelt kérdés

[link]

Ez több mint felháborító!


2011. aug. 6. 13:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
43%

Igen, megtehetik. Bár most olvastam, hogy elég sokan jelentkeztek egy olyan ügyvédnél, aki pontosan az ilyen esetek miatt próbapert indít a bankok ellen.

A bankokat sajna nem fogja meg senki. Hiszen maga az állam is adós:-((( Fel kéne gyújtani az összes bankfiókot!

2011. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan alakíthattok pertársaságot, bármit, de a hitelt vissza KELL fizetni! Nincs elévülési idő! Akár a leendő nyugdíjadból is vonhatják a törlesztőrészleteket! A hitelfelvétellel egy szolgáltatást vettél igénybe! Senkit nem köteleztek a hitelfelvételre! Saját magatok hoztátok meg a döntést! Nyilván, mikor 150-160 Huf volt a frank és keveset fizettél, nem volt gond, de most megy a sírás! Ez a kockázata a devizahiteleknek! Ha akkor jó volt az alacsony árfolyam, akkor most viseljétek ennek az ellenkezőjét is! Amúgy pedig a bankok is nagy vesztesek ebben az említett okok miatt. Ne hárítsátok a felelősséget, mert a bank csak olyan 15%-ban hibás, nagyobb részben maga a hitelfelvevő nem volt elég körültekintő!
2011. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
42%
A bankok nem kényszerítettek rá, hogy felvedd a hitelt.
2011. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
32%

Aki valutában vesz fel hitelt, annak számitani kell arra, hogy a valutaárfolyamok változnak - igy a törlesztörészlet is. Ez NEM a bank hibaja, hanem azé, aki nem gondolkodik, MIELÖTT ilyen feltétellel felvesz hitelt.

Alapszabály, hogy bármilyen hitelt CSAK olyan pénznemben szabad felvenni, amilyenben a fizetésedet kapod.

2011. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
41%
A bank jogszerűen járt el.
2011. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
39%

Már megint egy ilyen kérdés.

Ugyan mi a felháborító???Akkor jó volt a bank, amikor pillanatnyi örömért eladtátok az életeteket?Amikor olyan ház kellett, mint a szomszédnak, olyan kocsi, mint a munkatársamnak, nehogy már kilógjunk a sorból!Akkor miért nem gondolkodtatok?Mindenki ezt szajkózza, hogy segítsen az állam a hiteleseken, de ha nem segít akkor mi van?Semmi.

Elcsábultál, meggondolatlan voltál, felvetted, nem olvastad végig, akkor viselni kell a következményeket.

2011. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:32


"Akkor jó volt a bank, amikor pillanatnyi örömért eladtátok az életeteket?Amikor olyan ház kellett, mint a szomszédnak, olyan kocsi, mint a munkatársamnak, nehogy már kilógjunk a sorból!Akkor miért nem gondolkodtatok?"


1. Speciel én 35 nm2-es lyukat vettem, hogy tudjak a gyerekemmel hová menni válás után, ugyanis a lakásban a volt férjem maradt....

2. 63 ezer ft a nettó fizetésem. Devizában pedig azért vettem fel a hitelt, mert a bank ezt ajánlotta, ennek volt a legkisebb törlesztője, rohadtul nem értettem hozzá.

3. Én nem hisztizem, mert a hitelt valóban én vettem fel, de ne általánosíts, mert vannak akiknek muszáj volt felvenni!

4. Kívánom neked, hogy egyszer éld át azt, amit azok élnek át, akik deviza hitelt vettek fel! No Te biztosan nem fogsz hitelt felvenni, de még érhet olyan csapás, hogy összesz@rod magad! Aztán majd írunk mi is Neked hasonló szépeket, mint Te! Intelligencia hányadosod egy nagy nulla.

2011. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
23%

"2. 63 ezer ft a nettó fizetésem. "


Látod itt a probléma, hogy ilyen fizetéssel vettél fel hitelt! Ép ésszel te sem gondolhattad, hogy a törlesztés állandó lesz.

2011. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Elárulnád, hogy ha nem vettem volna fel hitelt, akkor hová mentem volna a gyerekkel? Gondolkozz egy picikét.
2011. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Albérletbe, lakótársakkal. Nem akarok én okoskodni, de mi is megjártuk már a poklot és sosem vertük hitelbe magunkat, egyrészt mert nem értettünk hozzá, másrészt mert tudtuk, hogy hosszútávon rosszul járnánk.
2011. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!