Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan, mikor alakultak ki a...

Lollesz kérdése:

Hogyan, mikor alakultak ki a befektetési alapkezelők? "Mindent" tudok a jelenéről a dolognak, de kíváncsi lennék a történelmére is. Mi indította el, milyen fejlődéseken ment át, milyen volt régen stb

Figyelt kérdés
Könyvcímet is légyszi ami befektetési alapkezelőkről szól.
2011. márc. 9. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi indította el? Az önérdek :) Mindenki több pénzt akar, az aki berakja a pénzét és az aki kezeli is.


Szerintem ezeknek az alapjai egészen odáig visszavezethetőek, amikor kialakult a pénz. A nemesek, királyok, grófok nem maguk kezelték a vagyont, rengeteg embert meghallgattak, eleve ott volt a kancellária intézménye is.


Azt tudom, hogy pl. a középkorban már volt olyan, hogy egyik országban odaadtad az aranyat, és másik helyen fel tudtad venni, így nem neked kellett szállítani, nem raboltak ki, nem öltek meg érte. De valami nagyon magas, 30-50%-os kezelési díjat számoltak fel.


Azt viszont kétlem, hogy mindent tudsz a jelenükről :) Ami a könyvekben le van írva, az körülbelül az 1%-a

2011. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem mindent :D De szakdolgozatot kell írnom róla, és azzal hitegetem magam, hogy már minden megvan csak még nem állt össze XD. Köszi a választ, ment a zöld kis kéz, de ezt nem fogom beleírni :D
2011. márc. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!