Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Régen (a 30 as években) mit...

Régen (a 30 as években) mit lehetett venni 7 krajcárért?

Figyelt kérdés
Irodalomra kell :D
2011. okt. 5. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha elolvastad volna a novellát, most tudnád!


Egy darab szappant.

2011. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pld egy mosószappant 20 dekásat, egy képesújságot napilappal együtt.
2011. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyik '30-as években?

Egyébként a Hét krajcár című novellának nincs köze semmilyen '30-as évekhez.

2011. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1830-as evekre gondolsz mert 1930-ban Pengo-Filler rendszer votl nallunk. 1830-ban Konvecios Penzlab volt ervenyben (1 Kolni marka szinezustbol 20 forintot vagy 10 tallert kell verni.) Ekkoriban 60 Krajcar volt 1 Forint. Viszont abban az idoben meg kulomboztettek a ezust penzeket (pengo krajcar, pengo forint) es a rez penzeket (valto krajcar, valto forint). Emelett a magyarok garasban szerettek szamolni ami 3 krajcarnak felelt meg valamint letezett a 20-as fogalma ami 20 Pengo krajcarnak felelt meg. Nos fentebbieket figyelembe veve a kerdest nem artana pontositani (valamint volt olyan idoszak mikor 24 krajcar votl 1 forint :) ).

Egy arat tudok per pillanat modani ami kezelit az altalad irt ertekhez:

1831-ben 1/2kg-os kenyer ara 6 Krajcar volt.

2011. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
omg :D az 1930 as évekre gondoltam... igen elolvastam a novellát (amin majdnem elsírtam magam :/) tudom h szappant lehet belőle venni, de ezen kIvül még mit? mert úgy tudom h 7 krajcáért a legsz@r@bb szappant tudta megvenni
2011. okt. 5. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!