Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akiknek régóta van stabil...

Akiknek régóta van stabil állása, általában utálják azokat akik már régen nem tudnak dolgozni, és segélyen élnek?

Figyelt kérdés
Én ezt tapasztalom. Vagy irigyek, hogy "hawaiiozunk"? Ilyet is hallottam már egyikük szájából. Pedig ennél rosszabb kínszenvedés nincs, mint a munkanélküliség és a reménytelenség.
2011. szept. 7. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azokat utálják akik nem akarnak dolgozni csak ezt személyre lebontva sosem tudhatja senki, h ki keres munkát és ki nem... :/
2011. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. Ítélkezni meg könnyű.
2011. szept. 7. 00:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég komoly depresszióba estem hasonló eset miatt. Megmondva az igazat én már 6 éve nem tudtam "normálisan elhelyezkedni". Vagyis az érettségi óta "itthon henyélek".

Ami az én kis tragédiám: van egy fránya bőrbetegségem, a neve pikkelysömör, ami nem fertőz meg semmi, csak nagyon csúnya, mert szinte az egész testemet érinti. Próbálok úgy öltözködni, hogy a ruha takarja, de ez nem mindig sikerül, pláne melegebb időben.

Hosszú sikertelenség után sikerült végre egy helyre bejutnom, ahol a feladatom egyszerű levelezés-fénymásolás-scennelés stb. lett volna. Ez egy kisebb iroda volt, tele "túlképzett diplomásokkal", akik nagyon okosnak és felsőbbrendűnek képzelték magukat.

Kb. a 3. héten észrevettem, hogy nem akar senki sem szóba állni velem, kerülnek, stb.. Aztán a mosdóban meghallottam, hogy rólam beszélnek, idézek: "A leprás.." "bőrbajos kiscsicska" stb.... nem sorolnám :(

És mindez jól képzett diplomás emberek szájából jött ki!!

Én úgy megmakkantam, bedepiztem, hogy ott helyben elbőgtem magam és elhúztam a csíkot.

Szóval nem csak a "szimplán munkanélkülinek" nehéz, de sokkal nehezebb ha van vmi látványos betegsége az embernek is.

2011. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm. Pikkelysömörre is és a jövő miatti reménytelenségre is lehet, hogy neked is van megoldás!
2011. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Kétféle munkanélküli van: önkéntes- és kényszer-munkanélküli.


Az előbbi azt jelenti, hogy annyira nem sürgős neki munkába állni, inkább kivárja a jó bérajánlatot (vagy ugye nem is akar dolgozni, mert egyelőre jól érzi magát). A második az, aki azért munkanélküli, mert nem talál munkát, pedig keresné.


Senki nem tudhatja rólad, hogy melyikbe tartozol. Szerintem a legtöbben azt irigylik ilyenkor, hogy te azt csinálsz, amit akarsz, míg nekik más szabja meg, hogy kezdődik és hogy végződik egy nap...

2011. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A betegség, bármilyen súlyosságú is, komoly hátrány lehet. És igen, nekem pl. vitiligom van ami még a pikkelysömörnél is ritkább, és éppen elég ahhoz hogy megbélyegezzenek. Amióta nincs munkám, suli, nálam is kijött pluszba a pszichés dolog és begubóztam. Érzem elindultam egy olyan úton amiről még nehezebb visszatérni, és "jómunkásnak" lenni. És még egyedül is maradtam, se szülők, se rokonok. Śzerencse hogy erős vagyok belül, mert talán mások a helyemben már alkeszek vagy öngyilkosok lettek volna.
2011. szept. 7. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én a segélyeseket sosem irigyelném, számomra még az is rejtély, minimálbérből hogyan tudnak emberek megélni, nemhogy segélyből. Számomra az irigylésre méltó inkább az, aki azért nem dolgozik, mert vígan eléldegél örökölt vagyonból, de ez a réteg Magyarországon minimálisan van jelen. De hogy irigyeljek valakit, aki havi 40-50 ezer forintból él.... Zsebpénznek is kevés, nemhogy megélni belőle.
2011. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen segélyből megélni egy külön szakma. Nagyon észen kell lenni, és koplalni. Viszont vannak olyanok akik a segélyosztás után a kocsmába indulnak. Na azok hogy maradnak egyáltalán életben?
2011. szept. 7. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!