Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki mit érez a válságból?

Ki mit érez a válságból?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 06:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%
Az érzi igazán akinek hitele van!Nagyon megemelkedett,alig lehet fizetni évekig jó volt most 1-2 hónap alatt rombadőlhet minden!!!Túlélő taktika amit lehet most tenni.
2009. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%

Akinek volt esze, nem vett fel hitelt. Pláne nem devizahitelt.

De hát ez ilyen. Akkor jónak tűnt, és egyből mindenki lecsapott rá. Csak nem mérte fel, hogy ennek akár ára is lehet.

Tanulság:

Ha valaki vállalkozik valamire, belefog valamibe, akkor ne csak az előnyöket nézze, hanem a kockázatot is.

2009. febr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a jövedelmem euróban van, így örülök a válságnak, mert egyre olcsóbb minden euróban számolva. A budapesti élelmiszerárak pl. már 20 %-kal lettek olcsóbbak, hamarosan Budapest lesz a legolcsóbb európai főváros.
2009. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
97%

Utolsónak:

Azért eurós jövedelemmel Lengyelországban is dőzsölhetnél! Ott még nálunk is nagyobb a deviza árfolyamának esése. ;)

2009. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
A 3 válasszal korábbi válaszolónak: nem tud mindenki hitel nélkül ingatlanhoz jutni!!!
2009. febr. 19. 07:29
 16/28 anonim ***** válasza:
96%
Saját magam a törlesztőrészletek megemelése miatt érzem igazán a válságot.Családon belül és ismerőseim körében is érződik a válság.Pl.unokahugom özvegyen 3 gyermeket nevel,és a napokban szűnik meg munkahelye.
2009. febr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem miért kell megszólni a hitelfelvevőket?"akinek esze van,nem vesz fel hitelt..."Azt gondolod,jó kedvében vesz fel kölcsönt valaki? Nem hiszem,hogy bárki gondolt volna ekkora válságra!
2009. febr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%

"Nem hiszem,hogy bárki gondolt volna ekkora válságra!"

Erre mondtam, hogy van kockázat is a világon. És azt bizony vállalni kell, ha az ember előnyhöz akar jutni.

Korábban a devizahitelek jók voltak. Így rengetegen mentek rá. Ha bejön, jobban járnak, mint a forint-hitelesek. ... Nem jött be. Ez benne van a pakliban mindig.

Emellett szerintem senkinek nem szorítottak fegyvert a nyakához, mikor felvette a hitelt.

2009. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Valóban fegyvert nem szorítottak a nyakunkhoz csak éppen nem volt hol laknunk. Emiatt nem kell mentegetőzni hiszen mi vagyunk többségben nem pedig azok akik megörökölnek ingatlant vagy olyan sokat keresnek hogy tudnak venni. Te tartozol a kisebbséghez hogy nem kellett a hitel. Én személy szerint belekalkuláltam a hitelbe hogy eshet a deviza. Egy 20-30%-os növekedést akár évekig kihúznánk. De ez jóval több és ráadásul úgy hogy a pénzünk meg kevesebb lett a számlák meg nagyok. Gazdasági válsággal nem lehet kalkulálni. A forint hiteleseknek sem olyan jó hiszen az eleve drágább volt és most nekik is kamatot emeltek.
2009. febr. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
76%
Én is felvettem 20 millió forint hitelt 10 évre 2004-ben a Raiffesentől. Euróban. A havi részletem forintban úgy havi 250 ezer forint körül mozgott. Plussz kellett fizetni életbiztosítást meg egyéb felesleges dolgokat, szóval majd 300 ezer forint lett a havi fizetendő összeg. Szerencsére nem lakásvásárlási céllal, mert már volt 3 lakásunk és 1 üzlethelyiségünk. Azért kellett a pénz, mert terjeszkedni akartunk, s vettünk még egy üzlethelyiséget. Szerencsére (most már ezt mondom) a második üzlet forgalma nagyon rossz volt, így másfél év után abbahagytuk benne saját vállalkozásunkat, kiadtuk bérletbe. A bérlő 200 ezret fizetett havonta, azaz csak a törlesztőrészlet kb. kétharmadát. Eleinte úgy gondoltuk, hogy így is megéri, hiszen havi 100 ezerért 8 és fél év alatt szerzünk egy 20 milliós ingatlant. Aztán egy év múlva meggondoltuk magunkat és eladtuk a bérlőnek áron alul 17 millióért. Most már tudom: jól jártunk.
2009. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!