Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nekem észre kellene venni...

Nekem észre kellene venni valamit a gazdasági válságból?

Figyelt kérdés
Szóval úgy értem, hogy a mindennapokban hol érzékelhetném én ezt vagy egyáltalán ez a "hétköznapi" embereket is érinti vagy csak a "miniszterelnököt és társait"?? Bocsi, hogy kicsit értelmetlenül tettem fel a kérdést, de nem igazán érdekel a politika, ez is csak azért érdekel, mert annyit hallani róla és egyszerűen nem tudom hova tenni ez az egész dolgot :S
2009. júl. 3. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen észreveszed.Az árak emelkednek,nő a munkanélküliség.A vállalatok nem tudják eladni a megtermelt árút,mert nincs fizetőképes kereslet.A bankok nehezen adnak hitelt ( a vállalatoknak is )stb.Ez mind a gazdasági válság hatása.Amerikában ,Németországban stb.éppúgy nő a munkanélküliség stb.mint nálunk,csak ott az állam többet tud tenni,mint nálunk.Amúgy meg szerintem a hétköznapi embereket érinti jobban,a gazdagokat meg a politikusokat kevésbbé.Nekik bőven van tartalékuk,amihez hozzányúlhatnak.
2009. júl. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kezdem érdeni... De ha a szüleimnek van állása és nem is akarunk hitelt felvenni, akkor is félnünk kell tőle, hogy elveszik a pénzünket vagy mi?
2009. júl. 3. 21:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elnem veszi senki a pénzeteket csak úgy.De ha bankban van,és a bank csődbe megy,akkor elveszhet.A háború előtt volt ilyen.Vagy ha még magasabbra nőnek az árak, a pénzetek egyre kevesebbet ér.Ha munkanélküli leszel,akkor a tartalékaidat kell felélned stb.
2009. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid ügyesek, akkor te nem sokat veszel észre a válságból. Az én gyerekeim se vesznek észre belőle sokat. Igyekszem nekik megadni amit kell.


Gondolom te is lehetsz max. 13-14 éves, de addig jó míg gyerek vagy!

2009. júl. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a privátszférában dolgoznak a szüleid, hanem mondjuk közalkalmazottak, és hiteletek sincs, akkor nem feltétlenül érzitek meg a válságot. A privátszférában sokaknak érhetetlen, miért beszél mindenki válságról, aztán megértik, amikor véletlenül nekik is felmondanak.
2009. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a válságot én az árakon érzem. szerencsére a munkám megvan még, de nagyon sok embert elküldtek országszerte. A hitelek megnőttek. Nőtt a benzik ára, és minden egyéb termék ára. Ha elmész egy boltba vásárolni, láthatod milyen drágaság van!
2009. júl. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezt vagy egyáltalán ez a "hétköznapi" embereket is érinti vagy csak a "miniszterelnököt és társait"??"


Az elmúlt 1 évben vidéken a dolgozók 18%-a, Budapesten 9%-a vesztette el az állását. Több százezer háztartásban vált mindennapos gonddá a puszta túlélés. A válság a legkevésbé a gazdagokra hatott, pl. a min.elnökre és társaira.


"annyit hallani róla és egyszerűen nem tudom hova tenni ez az egész dolgot"


Addig örülj és adj hálát minden nap Istennek, vagy a sorsnak, vagy Marxnak, vagy bárkinek, akiben hiszel, amíg nem tudod hova tenni és nem ismered meg első kézből.

2009. júl. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A privátszférában sokaknak érhetetlen, miért beszél mindenki válságról, aztán megértik, amikor véletlenül nekik is felmondanak."


Ebben van valami jó is. Most kirúgnak pár százezer embert, akiknek a nagy része egy évvel ezelőtt még arrogánsan szajkózta (ezen az oldalon is), hogy "Nincs munkanélküliség, csak lustaság, mert aki akar dolgozni, az talál munkát". Most az emberek tanulnak egy kis alázatot és szolidaritást.

2009. júl. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb munkahelyen csökkentek a fizetések is, elvették a jutalékokat, pótlékokat, utazási támogatást, kaja jegyet, nyugdíjpénztári befizetést (a cég fizette eddig). Szóval a dolgozó ember megérzi a munkahelyén már a válságot. Illetve növekedtek az árak. Ezt látod a boltokban meg amikor fizeted be a csekkeket. Ehhez nem feltétlen kell hitelt felvenni. A válság mindenkit érint, csak van, akit jobban, mint másokat.
2009. júl. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A válságot nem ússza meg senki! Ha a szüleidnek van állása, szerencséjük van, ha nincs hitel a lakásukon, szerencséjük van, valamint akkor is, ha nem kell gondolkodni, hogy milyen kaját tudtok venni!
2009. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!