Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha forradalom/polgárháború...

Ha forradalom/polgárháború lenne/lesz? Az miért lenne jó? akkor a gazdasági válságból jobban kitudunk lábalni?

Figyelt kérdés
tényleg nem értem.írja már le valaki,hogy mégis hogy képzeljem,milyen lenne itt egy forradalom?miben érintene egy benne nem részt vevő embert?
2009. febr. 17. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
pontosan ezt a polgárháborút hogyan gondoltad? Szal ahhoz szemben álló felek kellenek. Ha pártos dologra gondolsz annak nincs sok értelme, mert max az a pár száz, ezer képviselő esne egymásnak, a többi ember nem ennyire hülye, hogy ezért polgárháború legyen. Meg máskérdés, hogy az okát sem látom, meg az eredményét sem. A forradalom meg elég sokrétű dolog lehet. Biztos hallottál már ipariról is, meg valószínűleg 56-ról is. Inkább gazdasági reform/forradalom lenne aktuális, de azt úgy istenigazából. Egy ilyenben pedig nem lehet nem részt venni, valahogy biztosan érint. Kicsit konkretizáld a kérdést, akkor lehet jobban átlátom.
2009. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy polgári demokráciában a forradalom esélye egyenlő a nullával. (nincsenek meg a feltételei,és okafogyott is)

Kicsivel több esélye lehet a puccsnak (katonai hatalomátvétel), de Magyarországon ez is szinte kizárt.

2009. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem tudom konkretizálni, csak hogy most sok felé olvasni, forradalom, vagy valami biztos lesz tavasszal, mert ez így nem mehet tovább.szóval hogy a nép kelne fel, mert az elvesztett munkahelyek...stb...
2009. febr. 17. 21:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

oké felkel a nép és mit csinál? Semmit nem tud tenni. Megpróbálhatja elzavarni a kormányt de:

1) már asszem voltak rá próbálkozások az elmúlt évek ünnepnapjain, hát nem igazán jött össze akárhogy is nézem

2) Tegyük fel, hogy sikerül, és utána mit csinál? Helyére rak 1 másik pártot? Ugyan már, egy kutya mind...

Jelenleg képtelenség bármi változást is eszközölni. Valami jelentős dologhoz, aminek persze be nem látható következményei lesznek, ahhoz valszeg az egész politikai rendszert le kellene cserélni. Akár egy teljesen új demokrácia felfogással, akár a demokrácia helyett 1 teljesen új államforma bevezetésével. Egy ilyennek óriási, beláthatatlan következményi lennének. Viszont a jelenlegi helyzetben meg nem lehet érdemben javítani a dolgokon.

2009. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és akkor most mi lesz?
2009. febr. 17. 22:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

havazás, de mondjuk se jós, se jövendőmondó nem vagyok.

Viccet félretéve, fogalmam sincs. Majd kikecmergünk valahogy. Tudom, rossz ez a bizonytalanság, de majd lesz valahogy. Olyan még nem volt, hogy sehogy sem volt :) Túl borúlátóan látod a világot, vagy reálisan...??? De ne rontsd el a kedved azzal, hogy rágódsz ezen, tudom rossz a tehetetlenség, de törekedj a pozitivizmusra, jobban jársz!

2009. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi, csak most itt van nekünk egy kis fél éves fiúcska, és nagyon félek mi lesz itt.hova született?
2009. febr. 17. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az ellenzék szimpatizánsai 100ezres tömegekkel tüntet az nem forradalom, még csak nem is felkelés, pusztán szabad véleménynyilvánítás.

Ha akkora nyomást tudnának gyakorolni, akkor kormyányválságot idézhetne elő , és uj kormány, esetleg új választások lennének előrehozottan.

De ez sem forradalom.

A forradalom ugyanis ideológiai alapon a hatalmi , társadalmi, politikai, gazdasági berendezkedést változtatja meg.

2009. febr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ha forradalom lenne, aminek, mint előttem leírták, az esélye 0, akkor abból nekünk sok jó nem származna. Politikailag instabil helyzetben befektetők nem hogy nem jönnének, hanem még a mostaniak is kivonulnának, vinnék magukkal azt ami menthető, semhogy az új egy-két hónapig élő rendszerek egymásutánja elvegye tőlük. Persze ha a befektetők kivonulnak, mégtöbb ember vesztené el a munkahelyét, ez méjobban szítaná a feszültséget. Az ilyen instabil helyzetben az államnak is minimális lenne a bevétele, mert ugye adót még kevesebben fizetnének, szociális és egyéb juttatások meg kiesnének az embereknek, ami mégjobban mélyítené a válságot. Ebben a cipőben jár pár afrikai állam is.
2009. febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nemannyira összetartó manapság a magyarság, hogy egy jól szervezet műveletet végrehajtson. Egy forradalomhoz összefogás kell és az nem működik most.

Most csak elfogadhatjuk amit tesznek velünk, fizetünk, nem szülünk gyereke és bólogatva tűrünk vagy elköltözünk az országból.

2009. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!