Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit szóltok ahhoz, hogy nem...

Mit szóltok ahhoz, hogy nem lesznek kilakoltatások, április után sem?

Figyelt kérdés
Én személy szerint örülök,mert én is hiteles vagyok,bár még tudom nyögni.Borzasztó lett volna ennyi embert az utcára tenni,pedig sok embernek ez tetszene.
2011. febr. 3. 20:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Valóban iszonyatos, hogy milliárdok röppenek el felesleges dologra. Azonban úgy gondolom,hogy ehhez közvetlenül nincs köze a hitelt felvevőkhöz. Mert valljuk be, az emberek 80%-a akkor is felvette volna a hitelt, ha jobb helyzetben van az ország! Az, hogy az egészségügy helyzete olyan, amilyen, hogy iskolákat zárnak be stb., annak valóban köze van a sikkasztásokhoz és a felesleges költekezéshez. De valljuk be, sokan felvesznek vagy kevésbé fontos dolgokra hitelt, vagy akkora összeget, ami nem is lenne indokolt, csak mert mondjuk nem jó a 2 szobás lakás, családi ház kell. Valamelyik kérdésnél volt egy válaszadó, aki mondta,hogy karácsonyi ajándékra vett fel hitelt. Az ilyet sem megérteni, sem sajnálni nem tudom. Ahogy azt sem, aki nyaralásra vesz fel hitelt! Nem voltam külföldön nyaralni gyerekkorom óta, sőt a Balatonra is kb. csak minden 3-4. évben jutok el, mégsem jutna eszembe ezért hitelt felvenni! És ezeknek a dolgoknak köze nincsen az államkasszához!
2011. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

a sztori a fedezet nélküli pénzteremtéssel indult (mesterségesen generált boom)


régóta játsszák már ezt a játékot


boom-bust ez a modern pénz-/bankrendszer lényege


az emberek döntő többsége még se érti


a sztorinak mindenképpen csúnya vége lesz


itt csak rossz és még rosszabb megoldások közül lehet választani


PS: a valódi katasztrófa a boom időszakában történt (jelen esetben: a hitel-kihelyezési boom során), a bust lett volna a fájdalmas kijózanodás, gyógyulás időszaka, de nem lett a "beteg" újra iszik:(


tehát a vég félő, hogy még rosszabb lesz

2011. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz,én sem tartom helyesnek,hogy egy karácsony miatt,vagy egy nyaralás miatt valaki hitelt vegyen fel.Nem akarok politizálni,de a rendszer az egésznek az okozója.Ha könnyebben jutottak volna családok lakásokhoz,ennyi ember most nem lenne bajban.Ezer számra vannak lezárt önkormányzati lakások,amik évek óta üresek,és nem utalják ki senkinek.Ma már a gyerekek száma sem mérvadó,le@arják hány gyerek van,oldják meg-mondja az önkormányzat.Hát akkor most én is azt mondom,oldja meg az állam ő teremtette ezt a helyzetet,ő hozta ezt a törvényt.Nem pénzel,mert abból máris óriási vita van egy másik "kérdésben"itt a gyakoriban.Nyissák ki a lezárt lakásokat,azoknak akiket a bank kilakoltat,akik nem tudták fizetni mondjuk az 50 ezer helyett a 90-100 ezret.
2011. febr. 4. 11:17
 14/21 anonim ***** válasza:
A vonatkozó jogszabályokat még nem módosították, az egy dolog hogy mit mondott a kormányszóvivő, és másik dolog, hogy mi valósul meg belőle április 15-ig.
2011. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lesz kilakoltatás,mert azért az nem lenne nagy reklám Orbánunknak,sehol sem.Azért annak nyoma van,hogy ezt hangoztatják,igérik,nyilatkozzák.Mégis mivel magyarázná ki,mondjuk április 16.án magát?Mit mondana?Elnézést emberek,ezt elnéztem,de örizzék meg a nyugalmukat?
2011. febr. 6. 21:14
 16/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Igazad van, politikailag is nagyon gázos lenne, ha tömegével elindulnának a kilakoltatások, nemcsak társadalmilag és emberi szempontból.


Arra szeretnék utalni - mindenféle politikai felhang, hozzágondolás nélkül - hogy tavaly, 2010. júniusban jelentették be a 29 pontos programot, amelynek 24. pontja volt nemzeti eszközkezelő felállítása a bajba jutott lakáshitelesek megsegítésére.


Azóta néhányszor el lett napolva az eszközkezelő, és még mindig csak elég távoli infók állnak rendelkezésre, pl. a hárompilléres rendszer felállítása. Szóval dolgoznak rajta, lehet hogy jól működő megoldást fognak létrehozni, de az előzmények miatt kissé bizonytalannak érzem ezt a témát. Ezért várom sokakkal együtt a jogszabályt, mivel addig valamennyit még változhat a hitelesek megmentésére vonatkozó koncepció.

2011. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én is nagyon kiváncsi vagyok,de valaminek történnie kell,ez az állapot igy nem maradhat.A bankok "botrányt" fognak csinálni,ha elöbb utóbb nem juthatnak a pénzükhöz,vagy az ingatlanhoz.Nem is tudom,ki itt a feleős ezért a helyzetér,de biztos van.
2011. febr. 6. 22:54
 18/21 anonim ***** válasza:
Hogy ki a felelős?A törvény,az állam.Mert megengedték ezeknek a szerencsétlen embereknek,hogy a semmire,6-7-8-9-10 milliót vagy még többet felvegyenek.Szó szerint a semmire,mert egy munkahely az ma van,holnap nincs.A munkanélküliség már akkor is nagy probléma volt az országban,amikor emberek százai vették fel a hiteleket,egymás után.Fűnek fának adtak hitelt,és itt van az eredmény.Nyissák ki az önkormányzati lezárt lakásokat,amiket az enyészet esz,mert úgysem utalják ki senkinek akármilyen rászoruló.Tele velük Budapest,a vidéki helyzetet nem tudom.Adják oda ezeknek a szerencsétleneknek,akiket már tényleg csak a csoda ment meg.Még mindig jobb,mintha a polgármesterek feketén eladják(lásd Hunvald ügy)Igy az adófizetők sem tiltakozhatnának,hogy az ő pénzükből ugyan ne.....
2011. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hogy egy napi ellátása egy rabnak a magyar börtönökben 8000 FT (!!)ezért sincs botrány?


Oh my god!!!


ez a hülyeség már megint előkerült???


a szóban forgó 8000 forint szinte teljes egészében a börtönőrök fizetésére megy el...


ha pedig valaki sátortáborral példálózna


a sátortáborhoz még több börtönőr kell ergo még drágább

2011. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Netán,hogy országos szinten az önkormányzatok belerokkannak a sok roma család segélyeztetésébe,ahol 8-10 fős családból senki sem dolgozik,azért nem háborog senki?"


közvetlen szociális segélyre a központi költségvetés főösszegének 0,5% se megy...


nem a segély mértéke a baj, hanem az underclass "kinevelése"


a segély lényegében aprópénz


max 28 ezer HUF / fő


nem ez a valódi pénznyelő...

2011. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!