Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit szóltok ehhez és mit...

Mit szóltok ehhez és mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Raiffeisen bankról van szó. Kezes vagyok egy személyi hitelnél amit a napokban felmondtak.1,8 milliót követelnek egybe. Én mint kezes felhívtam a bankot,hogy találjunk valami megoldást mert rendezni szeretném ezt a hitelt. A bank ajánlata: 190 ezer forint 1 éven át havonta. Semmi más lehetőséget nem tud elfogadni. Megpróbáltam mindent,de ők hajthatatlanok. Mondtam ez sajnos nem fog menni erre közölték,hogy akkor a mai nappal lezárják az ügyet és bírósági végrehajtást kérnek. Nem értem mire jó ez? A házunk már árverés alatt azt nem tudja elvenni. Marad a fizetés letiltás,amivel a kamatokban sem érem utol soha az életben magunk.(havi kamat kb:80 ezer a fizumból max 30-at fognak tudni levonni)Mit kéne tennem? Kerestem őket,kértem,akartam fizetni de ez sem számít.
2010. júl. 1. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen hitel az, ahol havi 80 a kamat??? kizártnak tartom, próbálj egyezkedni majd a végrehajtóval és közben indítsd az eljárást az eredeti adós ellen,,,,
2010. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a 80 ezer az 1.8 milliónak a havi kamata,ennyivel terhelik most a számlát pluszba (kivonaton láttam).....az adós a testvérem,nem indítok eljárást
2010. júl. 1. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:

ha 1,8 milliónak a havi kamata 80 ezer, akkor nyugodtan jelentsd fel a bankot, mert az uzsorakamat, ez évi majdnem 55 % lenne



szerintem, te a törlesztőrészletről beszélsz


amúgy meg a tesód fizessen bele annyit, amennyit tud, vagy úgy gondolja te majd éhen halsz?

2010. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem a törlesztőről beszélek....írok konkrét adatokat amit a kezemben lévő folyószámla kivonatról másolok: 04.30 a keltezés: nyitóegyenleg -1.811381, díj,jutalék-75,díj jutalék-330,kamat -72266,záróegyenleg-1.884053:( ma az ügyintéző már 1.970000 ft-ról beszélt.....
2010. júl. 1. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem, beszélj valakivel, személyesen ez ügyben havi 72-80-ezres kamat az uzsora egy ilyen relatíve kicsi összegre, itt valami nagyon nem stimmel...
2010. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
sajnos ez van a számlakivonaton.....bementem én személyesen is a bankba de nem állnak szóba velem mert fel van mondva a hitel és ők nem tudnak mit tenni....áprilisi számlakivonatunk az utolsó de csak ez a 3 levonásos tétel van rajta és a záróegyenleg....mintha folyószámlahitel lenne
2010. júl. 1. 11:50
 7/10 anonim ***** válasza:
várjál, ha ez az utolsó számlakivonat, akkor az nem a havi kamat...és amúgy is, innentől kezdve nem a hitel kamatát, hanem a jegybanki alapkamatot kamatozza
2010. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem a banknak tartoztok, hanem a behajtási csoportnak, ezért nem tudnak a bankban felvilágosítást adni, mert nem kamatokat, hanem különböző "egyéb" költségeket tesznek rá a felmondott hitelekre.


Egyetlen járható út lenne, ha lenne valaki a családban, aki nincs még BÁR listán és jövedelme is van, az személyi kölcsönt vehetne fel és abból egy összegben ki lehetne fizetni ezt személyi hitelt, de ekkora összeget most nem egyszerű személyi kölcsönként felvenni.


Ha már a Ti házatok is árverés alatt áll, akkor miből, hogyan gondoltad rendezni ezt a hitelt?

2010. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyszer minden hitelt ki kell fizetni.Én ezen vagyok csak nem ilyen feltételekkel mert ezt nem tudom teljesíteni.Helyesbítek: A házhitel felmondás alatt van de árverezés lesz a vége az biztos.És az is biztos,hogy az árverezés összege nem fedezi majd azt a banki hitelt sem nemhogy még ezt is.Így értettem,hogy azt már nem tudja elvenni.
2010. júl. 1. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
sZIA,ÉN IS EBBEN A HELYZETBEN VAGYOK,ÉS NEKEM IS FELMONDTA A rAIFFEISEN bANK A SZERZŐDÉST,NEKEM 1,6 MILLIÓS HITELEM VOLT NÁLUK,2 ÉVIG FIZETTEM,HAVI 31 EZERRŐL INDULT,S AZTÁN MÁR VAGY 50 EZER LETT,AMIT NEM BÍROK FIZETNI...jÓL LÁTTAD A BANKSZÁMLAKIVONATOT,AZ A HAVI KAMAT,NEKEM HAVI 40 EZER A KAMAT ÉS EZEN FELÜL MÉG A HAVI TÖRLESZTÉSI ÖSSZEG IS,TEHÁT HAVONTA KB 100 EZERREL NÖVEKSZIK A HITELEM....NERM BÍROM...VEGYENEK EL MINDENEMET....
2010. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!