Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet venni fundamenta...

Mit lehet venni fundamenta szerződésnél ha még nem járt le a szerződés?

Figyelt kérdés

Én ezekre gondoltam, ezeket lehet?

-konyhabútor,

-konyhabútorba beépített sütő, tűzhely, mosogatógép, mikrohullámúsütő, páraelszívó, ezek mind beépített dolgokra gondoltam, tehát a konyhabútor szerves része

-csempe, ragasztó, festék, járólap

-ablak, ajtó

-teljes fürdőszoba berendezés, WC, zuhanyzó, csaptelepek

-teljes fűtés korszerűsítés,kazán, radiátor, csövek, csőidomok

mire lehet még?

tapasztalatokat kérek, kinek milyen számlát fogadtak el biztosan. köszi


2010. dec. 11. 15:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
én tényleg lakásfelújításra akarom az egészet költeni, semmi humbuk, kamu számla, hanem tényleges felújítás
2010. dec. 11. 15:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden ami a lakás értékét növeli...beépíthető...
2010. dec. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én értem, de egy beépíthető mikrót ki lehet venni, vagy egy mosógatógépet is ki lehet venni, így az nem féltétlenül képezi a konyha szerves részét. Bár ha itt járunk, akkor a konyhabútort is ki lehet szedni, bár az nem jellemző, de egy tűzhelyt, egy beépített sütőt el lehet távolítani. ezért kérnék tapasztalatokat, hogy kinek milyen számlára bólintottak rá.
2010. dec. 11. 16:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj ennyi erővel kibonthatod a nyílászárókat is, meg leszerelheted a radiátorokat és a kazánt is majd. Én úgy tudom beépített konyhagépet is lehet. Nincs neked ilyen személyi bankárod, vagy mi a fene, akit megkérdezhetsz? Én úgy kötöttem néha szoktam hívogatni, ha valamit nem tudok.
2010. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

most akarok kötni, csak nem tudom megéri e. a saját befizetéssel, állami támogatással, betéti kamattal és lakás kölcsönnel együtt havi 10ezer befizetésnél 2.170.000 Ft-ot adna. Viszont ennyi pénzt nem tudok elkölteni csak a festésre meg a szaniterekre, mert minden munkát a családom kivitelezné, mert rengeteg szakember van nálunk. viszont egy drága konyhabútorra vagy drága csempére, festékre nem akarok ennyit áldozni. kevesebbet nem éri meg, mert elenyésző, amit az állam ad.

Az ajtót, ablakot nehezen lehet kivenni, de egy beépített sütőt fogsz és kihúzol, ahogy egy mikrót vagy egy mosogató gépet is. A csempét azért nem érdemes leverni. Ezért kérdeztem, hogy egy egyszerűen eltávolítható berendezést is elfogadnak e vásárlásnak.

2010. dec. 11. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Szivesen segitek ha a környékünkön laksz....irj privit ha érdekel...
2010. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát figyelj mi átalakítottuk a fűtésrendszerünket olyanra, hogy nem gázos, hanem ilyen vízteres kandallónk van, arról működnek a radiátorok, ugye a kandalló miatt szétvertük az étkezőt, kicsinosítottuk kicsit és már megállt másfél millában a dolog pedig mi is sokmindent magunk csináltunk, de ugye az anyag is sokba volt.


Elég sok dolog adódhat amire lehet használni pl. ablakcsere, meg tetőcsere, vagy automata öntöző, szigetelés, kerítés, terasz, telket venni és építeni vagy nagyobba menni és a tájékoztatójukban közte van a beépíthető háztartási gép is.



Az a legjobb, hogy a teljes lakáskasszás összeget hitelestől önerőnek fogják fel, ha mondjuk lakást vásárolnál.

2010. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát mi a csempén és festéken kívül mindent meg tudunk szerezni számla nélkül. ha felveszem a fundamentát, akkor az ott kezdődik hogy +25%, tehát a felújítás összege +25%-al több, meg persze ha nem kell nekünk számla akkor az áfán kivűl további 5-15%-os kedvezményt kapunk, ami összesen 30-45%. Na ha a munkadíjat is megspóroljuk, akkor minimum fele annyiba kihoznánk az egész felújítást. viszont a fundamenta már áprilisban ideadná a pénzt, mert most ilyen akció van, viszont önerőből csak 3-4 év alatt tudnánk felújítani. érdemes 2X annyit kifizetni, csak hogy ne egy lelakott, putrisabb lakásban éljünk 3-4 évig?
2010. dec. 11. 17:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha semmi komoly tervetek nincs, akkor csak azért, hogy többért de kissé hamarabb megcsinálhassátok nincs értelme szerintem.


Mi anno az elsővel úgy csináltuk, hogy egyik hónapban ezt festettük ki, aztán azt, aztán szőnyeg, aztán egy kis ez egy kis az. Azért felesleges szerintem drágábban, meg hitelt felvenni, hogy csak festessél pl. nem valami nagy munkát csináltass, amit tényleg máshogy nem nagyon lehetne.

2010. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát igen, igazad van, apránként olcsóbban jobb, de hát úgy tudnám élvezni, hogy kész az egész lakás, és pont olyan, ahogy elképzeltem. hát de lehet egy kisebb törlészetésűvel meg lehet próbálni, és tényleg csak azokat megvenni, amiket számla nélkül nem tudunk. nehéz kérdés...
2010. dec. 11. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!