Mit tanácsoltok hitel v személyi kölcsön ügyben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az ilyenekkel tisztában kellene 1,5Mft még otthon lakok el akarok költözni BPre dec 31.én megszűnik a munkahelyem és januártól (ha emellett lehet) felvenném a munkanélkülit aztán 1-2 hónapon belül mennék Pestre lakni és dolgozni. (ott már van fix munkahelyem) ha ezt így elmondom a banknak ahonnan kellene a hitel így is fognak adni?

ma 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kerüljünk az utcára... Epizód 1.
ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre a szövegre egy bank se ad hitelt, és jobb is így.


Azt mondom, hogy max. úgy vegyél fel hitelt, hogy van BIZTOS állásod. Különben ne, ha nem muszáj. Nem is nagyon kapnál, max. uzsorástól, de azt meg pláne ne.


Simán lehet, hogy mégsem kapod meg az állást, mert valami addig közbejön a munkáltatónak, vagy ha valami csoda folytán mégis, simán lehet, hogy nem válsz be, felmondanak próbaidőben.


Én inkább olyan megoldást javaslok, hogy akkor menj le, ha már megvan az állásod, és valami munkásszállón élj, ha az ingázás nem megoldható. Majd aztán úgyis rájössz, hogy elég drága a fővárosban lakást bérelni, nincs kolbászból a kerítés itt sem.


Elég gáz lehet ugyanis munkanélküliként még másfél millás tartozással is a nyakunkban lenni.


Két szép szemre amúgy se adnak másfél millát, ahhoz fedezet is kell, pl. ingatlan.


Szerintem ezt te nagyon nem gondoltad át, állomvilágban élsz.

ma 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"dec 31.én megszűnik a munkahelyem"


Ennél a résznél fogja mondani a banki ügyintéző, hogy köszönöm, viszlát. Bemondásra ("ott már van fix munkahelyem") nem fog neked senki sem hitelt adni.

Ha majd lesz 3 vagy 6 hónap munkaviszonyod, és megfelelsz a többi követelménynek is, majd akkor adnak.

ma 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jövedelem nélkül nem kapsz semmilyen hitelt (záloghitelt aranyért max). De minek akarsz Büdipestre menni, ha még annyi pénzed sincs, hogy elindulj? Eleve az a város túl nagy és élhetetlen.
ma 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kellene az összes ilyen csövesnek budapestre áramolnia
ma 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én a helyedben inkább először helyben keresnék munkát, maradnék a seggemen, az így megspórolt pénzt nyelvtanulásra költeném, ha nem tudnék,

közben rendesen fogamhoz verném a garast, aztán mennék külföldre dolgozni, és máris lenne pénz.

ma 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
itthon 3 éve van fix munkahelyem és van pénzem 2 millió, nem arra kéne hogy felköltözzek hanem teljesen másra,a második opció hogy nem mondom el hogy tudom hogy megszakad majd a munkaviszonyom kb 1 hétre ugye dec31 től január kb 6.áig mint mondtam pesten is van fix munkahelyem 3 is pont ezért.
ma 09:26
 8/12 A kérdező kommentje:
nem a szakmámba dolgozok az amúgy személyi edző hanem 24/48ban mint biztonsági őr abban is akarok Pesten elhelyezkedni majd (kb3x akkora a kereset mint vidéken plusz van benne 7 év tapasztalatom) de most mint vagyonőr dolgoznék és 24/48ban ami ugye fix munka és majd onnan szépen felépíteni magam mint edző újra.
ma 09:35
 9/12 A kérdező kommentje:

csak annyi a kérdésem hogy személyi kölcsön esetén mi van ha megszakad a munka viszonyom 1 hétre ha fizetek normálisan akk nem érdekli őket vagy van valami ami miatt az probléma.

5-ös válaszoló név nélkül csövesezel engem oké biztos boldog életed lehet

többieknek am köszi a választ

ma 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mire kell a másfél milla, de az tény, hogy eladósodni úgy, hogy várhatóan munkanélküli leszel, nem jó, még akkor sem, ha kilátásban van egy másik munkahely.


Lehet, hogyha nem árulod el, akkor nagyobb eséllyel kapsz pénzt, de kétlem, hogy jó lenne ez neked. Fedezet akkor is kell, valószínűleg jóval értékesebb ingatlan stb. és ha nincs, akkor ne is menj hitelt kérni. Ha van, akkor esetleg, de mondom, benne van a pakliban, hogy addig az új munkáltató, akire számítasz, meggondolja magát, vagy két héten belül kirúg, mert nem válsz be, netán olyan szar a körülmény, hogy nem bírsz megmaradni, rossz esetben meg dolgoztat, de ki se fizet.


Egyetlen másik opciót tudok elképzelni, ha azt mondod, hogy vállalkozást akarsz a pénzből létrehozni, amiben dolgoznál. De egy vállalkozás is rettenetesen kockázatos, a semmire nem venném fel a hitelt, mert ez olyan orosz rulett, ahol nem is egy töltény van a tárban.

ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!